Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Izraelský historik: Izrael bude nútený zotrieť Európu zo zemského povrchu - chelemendik.sk

 

Izraelský historik: Izrael bude nútený zotrieť Európu zo zemského povrchu

2020-02-13  (21:15)

 - Izraelský historik: Izrael  bude nútený zotrieť Európu zo zemského povrchu

 

OKUPOVANÝ JERUZALEM – popredný izraelský vojenský historik Martin van Creveld vyhlásil, že Izrael jedného dňa môže byť nútený zlikvidovať európsky priestor, využijúc pritom všetky druhy zbraní, vrátane vlastného jadrového potenciálu. Stalo by sa tak  v prípade, ak by pocítil, smrteľné ohrozenie vlastného štátu.  Creveld  zdôraznil, že aj Izrael považuje Európu za nepriateľský cieľ.
Hovorilo sa o tom v rozhovore novinárom vo vysielaní siedmeho židovského rozhlasu a neskôr  to informačno-analytické centrum   preložilo do arabčiny.

„Máme stovky jadrových hlavíc a rakiet, ktoré môžu dosiahnuť rôzne ciele v srdci európskeho kontinentu, vrátane cieľov, nachádzajúcich sa neďaleko Ríma“, povedal Creveld a dodal, že väčšina európskych hlavných miest budú prioritné ciele pre izraelské letectvo.
Izraelský historik potvrdil schopnosť Izraelu zničiť celý svet, ak by Izrael pocítil, že je odsúdený na zánik.

Pokiaľ ide o Palestínčanov, historik povedal, že Izrael v súčasnosti sleduje konkrétnu stratégiu, založenú na hromadných odsunoch palestínskeho národa a jeho zámerom je vyhnať všetkých Palestínčanov bez výnimky, iba čaká na vhodnú chvíľu, aby tento svoj krok uskutočnil.

„Pred dvoma rokmi toto rozhodnutie týkajúce sa Palestínčanov podporovalo iba sedem-osem percent Izraelčanov,  pred dvoma mesiacmi sa číslo vyšplhalo na 33 percent a v súčasnosti, na základe prieskumu, ktorý uskutočnil Gallupov inštitút, sa toto číslo zvýšilo na 55 percent“, zdôraznil.

Historik zdôraznil, že Izrael musí využiť akýkoľvek incident, ktorý by mu umožnil vyhnať Palestínčanov ako sa to stalo napríklad počas masakru v Deir Yassin v roku 1948.

Odpovedajúc na otázku, či Izrael nemá obavy z toho, že bude označený za zločinecký štát, v prípade vyhnania Palestínčanov, vyhlásil: „Izrael je štát, ktorého netrápi to, čo o ňom povedia iní, a  treba mať na pamäti slová bývalého ministra obrany Mošeho Dajana, ktorý raz povedal, že „Izrael musí   vždy konať ako divoký pes, aby vyzeral nebezpečný v očiach iných, ale nesmie byť štátom, ktorému sa dá nejako poškodiť“.

 

inoforum.ru

© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk

Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti  s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toho varovanie na konci každého článku.  


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |