Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ivan Marušinec: Rusko má dobrú silu - chelemendik.sk

 

Ivan Marušinec: Rusko má dobrú silu

2020-06-02  (17:20)

 - Ivan Marušinec: Rusko má dobrú silu

23.5.2014

 

Vážený pán Chelemendik,

 

predpokladám, že tento môj list bude čítať najmenej jedna konkrétna spravodajská služba, ktorá rada číta Vašu korešpondenciu , a teda dôvod, prečo by to mali čítať je v podstate jednoduchý /prostoduchý .

 

Aby som to všetkým stranám uľahčil : volám sa Ivan Marušinec, mám 66 rokov, slovenská národnosť, rodom som teda Slovák, miestne Trenčan, zhruba po roka som v dôchodku, a som jeden z prvých členov, zakladateľov Rusko-slovenského spolku , ktorý zakladal p. Čarnogurský . Jazyk ruský je druhý materský jazyk spolu s nemčinou, ako to už v týchto zemepisných šírkach a v našich stredostavovských rodinách bolo bežné. Nebol som členom KSČ, VPN, HZDS, KDH, SNS, SDKU, Smer-u atď. Nebol som chvála Bohu členom žiadnej z týchto vydieračsko-mafánskych s.r.o.,... nadruhej strane som to - pravda - už aj viackrát ľutoval .

 

Už dlhšie sledujem Vašu publikačnú činnosť, vystúpenia v médiách v televizií,v RTVS, TA3, začal som iVaše články podrobnejšie študovať .

 

Vy ste žurnalista a politik, ja nie .

 

Ale celý svoj praktický život som pracoval v oblastiach tzv." Zahraničného obchodu," od decembra r. 1974 do februára 1992, najmä so ZSSR, Nemeckom,

 

Škadnináviou, atď .Potom, po prevrate už viac v reklame, ale to už bola iná etapa života .

 

Čo je pre mňa v súvislosti s obsahom tohoto môjho listu kľučové a prečo Vám ho píšem :

 

som jeden z tých mála Slovákov, ktorí ako mladí 20 roční zažili u nás r. 1968 nočný vpád sovietskych vojsk. Preklínal som celý ZSSR, komplet všetkých

 

sovietskych politikov , prirodzene p. Brežneva a jeho kamarilu , ale aj našich, slabosť p. Dubčeka a spol., oportunizmus ako hrom a túžbu po moci p. Husáka a spol , , ale ten bol aspoň inteligentný a vybojoval Slovákom federáciu ako odmenu za okupáiu . Poznal som osobne p. Biľaka, zopár iných mládežníckych šphunov/prijitívov v SZM .... a v Prahe najmä bratov Čechov, to musím spomenúť , známych kolaborantov a obracačov kabátov, ktorí sa vrhali Sovietom do zadku . Hamba .Mali sme komplet všetkých ZSSR a ČSSR politikov za lumpov ako zradcov toho, o čo bojovala mládež.

 

Oni mleli stále o PRÁVE NA PRÁCU . To sme nechápali, čo to znamená, to vieme až dnes . .

 

A tak v roku 1968 mládež na barikádach v Prahe, mládež na barikácach v Paríži . A nebol to iba sex drogy a rck and roll. A nie iba anarchia.

 

Všetci mladí Európania sme cítili zradu vládnuceho establishmentu , a z nej my sme prirodzene vinili ZSSR /,imperiálnych ruských komunistov ), čo v zátvorke boli vlastne iba Rusi, rovná sa boľševici a gauneri , a KGB rovná sa grázli komunisti. A my sme cheli dať dole tento režim s kecami a pamfletmi..

 

Boli sme mladí revoluční a hlúpi. Ale aj celá mladá Európa . Boli 60 - te roky .

 

Francúzski anglickí a americkí študenti dávali dole establishment v UK + USA a France. Nemci a Taliani boli najradikálnejší, tí strieľali kapitalistov na počkanie.

 

Never nikomu nad 30 rokov - to vtedy platilo obecne .

 

Ale potom :

 

Potom som mal možnosť pracovať skoro 18 rokov v ZSSR , v čase Brežnevovho socíku som prešiel som ZSSR od západu po východ, prirodzene Moskva bola centrum, ale bol som prakticky

 

vo všetkých zvazových republikách. Získal som v Rusku ( a aj na Ukrajine ) priateľov, takých, ktorí by boli dali za malého Slováčika Váňušku ( predtým som bol " méloč " ) aj život . Poznal som ľudí, Rusov partizánov, ktorí osobne bojovali zu kúsok od nás na Jankovom vršku. To bola zasa iná škola .

 

Vždy som miloval a poznám ruskú klasickú hudbu, mám slušné hudobné vzdelanie , milujem ruský balet , ruskú klasickú a literárnu aj avantgardu, A ruskú módu, a módnych tvorcov. Sedel som so Sašom Zajcevom , keď dával premiéru v Boľšom " Cigánov " . Milujem Vysockého. Milujem Moskvu. Ale aj genius loci v Sergejov Posad , Pil som Hviezdy Buchary a Bieleho medveďa , A pochoval som v Moskve

 

dvoch gensekov : pp. Brežneva, Andropova. Ten tretí, to už bola iba geriatria . A zopár maršálov, napr.: aj p. Grečka .

 

Vtedy som už mal úplne iný, ale úplne iný pohľad na Rusov, Rusko . Nie idealistický , iba knižný, alebop vulgárny z puberty ale reálny , zo života.

 

Potom prišiel p. Gorgačov, ktorý sa ukázal ako najväčší slaboch a zradca v histórií Ruska, vhistórií ruského impéria, predal ho za pár strieborných Nemcom a UK+USA , ako Judíš, predal zeme o ktoré bojovali generácie dedov a pradedov viac ako 500 rokov.

 

Zradill inteligenciu, zradil strednú triedu, zradil robotníkov, zradil armádu, zradir ruskú historiu svojho národa, ako nikto pred ním .

 

A potom ten opilec a zlodej Jelcin, ten zradu a katastrofu prevratu dovršil .

 

Špinavá pena vyplavala na povrch .

 

Lenže historia Ruska, ktorá je rozmanitá, je tvrdá a veľmi, veľmi poučná . Pre agresorov, ....ak sa chcú poučiť.

 

Rusko VŽDY v svojej historií povstalo z popola a všetky tie " tzv. prehry " , lokálne vojny, prehry ho vnútorne existenčne posilnili. A Rusko vždy kedykolvek potom sa najmä vnútorne sa posilinilo po historicky krátkom čase .V priebehu jednej generácie . Môžme menovať bitky od 13 stor., Batu, Polovci , Rádoví rytieri, Poliaci Litevci, Sibirský chanát, Znova Poliaci , Švédi..Pobaltské krajiny , Krymskí .Tatari, Turci strašne nafasovali pri Šipke ,,dodnes som nepochopil, prečo Rusi neudreli na Istambul, bol by pokoj . Francúzi, Napoleon prášil v zime do čerta domov , Angličania na Kryme sa tvárili, že vyhrali, ale nevyhrali a ,Lenin predal Nemcom západ Ruska, Potom prišli NEMCI aj s Adolfom, a zhoreli do tla A aj Japonci s cisárom prehrali , hoci predtým jednu vojnu vyhrali , Všetky počiatočné úspechy nepriateľa skončili fatálnou katastrofou a po depresií vždy došlo k EXPANZII Ruského Impéria .

 

Rusko má dobrú silu . Musí zasa konečne uvažovať imperiálne.

 

Myslím si, že nebude potrebovať Čínu, a ak áno iba hospodársky . Finančne. Čína inak uvažuje .Je Ríša stredu , za múrom.

 

Niet v Európe druhého takého odolného národa.

 

Je čas zobrať to zasa do rúk.

 

Treba hovoriť o mieri ale zbrojiť a zbrojiť a zbrojiť a ZBROJIŤ , Lebo NATO zbrojí, zbrojí a zbrojí . A kecá o mieri .

 

NATO sa dnes tvária sa že zvíťazia. Ja mám pocit , že treba proti NATO postaviť rozumnú a inteligentnú ale najmä dobre vyzbrojenú hrádzu .

 

Tomu oni rozumejú . Sile rozumejú dobre.

 

Nespolieham sa na Panslavizmus, tí ostatní Slovania ( my malí ) , sme rozdrobení a rozhádaní . JUGO je hrozný príklad. Alebo Poľsko, alebo Česko.

 

Preto vlastne tak dlho píšem..

 

Želám Vám veľa úspechov .

 

Ivan Marušinec


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |