Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ivan Letaši - podla mna neutralita Slovenska nepripada do uvahy pre 4 veci - DOBRA DISKUSIA NA FB - 65 KOMENTOV - chelemendik.sk

 

Ivan Letaši - podla mna neutralita Slovenska nepripada do uvahy pre 4 veci - DOBRA DISKUSIA NA FB - 65 KOMENTOV

2020-06-01  (05:19)

 - Ivan Letaši - podla mna neutralita Slovenska nepripada do uvahy pre 4 veci - DOBRA DISKUSIA NA FB - 65 KOMENTOV
OTAZKA NA PRIATELOV - AKU CAST SLOVAKOV MOZE OSLOVIT PERSPEKTIVA SLOVENSKA AKO NEUTRALNEHO STATU - DNES VYZERA AKO UTOPIA ALE SVET RYCHLO SA MENI - MNE JE BLIZKA A TYM ZE POZERAM DO BUDUCNOSTI MOZNO O KUSOK DALEJ VERIM ZE MOZE BYT AJ REALNA - ALE CI JE TO VOOBEC MOZNE AKO TEMA - ZATIAL V SR NIKTO TO TAK NENASTOLIL
 • Vy, Daniela Adamovová, Július Čokáš, Renata Fricova Sedliakova a 28 ďalší ste označili, že sa vám to páči.
 • Vladimír Ján Melicher To znamená Slovensko neutrálne, alebo ako súčasť EUROAZIJSKého zväzu
 • Aurel Janscak Pán Melicher-súhlas.Už žiadne pakty.Seriózne medzištátne zmluvy-žiadne Eurovaly a Nato a pod.
 • Sergej Chelemendik EURAZIJSKI ZVAZ IBA VZNIKA A NIE JE MYSLENY AKO VOJENSKY BLOK - RAKUSKO A SVEDSKO SU V EU A SU NEUTRALNE
 • Aurel Janscak No len Dzurinda a spol. sa vždy napchali aj do psej ri...vo všetkom.Pandrláci?-alebo dobre zaplatení pandrláci?:-(
 • Vladimír Ján Melicher Aj pánovi Mečiarovi by sa ulahodilo na penzii. Slovensko ako Švajčiarsko už kreslili jeho propagandisti na bilbordoch za jeho vlád
 • Rudolf Vlk Steigauf ...bez členstva v EÚ..bez členstva v NATO.....neutralita - to je cesta pre Slovensko...
 • Robert Gregor Ako to je v medzinárodnom práve, ako je ošetrený štatút neutrálnej krajiny v prípade vonkajšej agresie?
 • Растислав Игорович Neutralita je utopia a nikdy sa nerešpektovala
 • Aurel Janscak Pán Chelemendik-ja si tak trocha myslím,že ten Euo-resp. Rusko-ázijský blok tu už je.Podľa mňa,aj Čína zohrala pri Sýrii veľkú tieňovú úlohu.Čína má toľko amerických dlhopisov-že by USA vedeli ekonomicky položiť.Aspoň ja mám také info.Údajne medzi Čínou a Ruskom funguje už iná mena ako petrodolár.
 • Vladimír Ján Melicher Priorita je vykročiť z bahna EU a neutralita je dobrá vízia ako na to
 • Aurel Janscak Rastislav,v prípade Beneluxu za 2.svet. vojny určite a aj inokedy nie,ale Švajčiarsko rešpektoval aj Hitler-asi preto ,že skoro všetci hitlerčíci tam mali nadžgaté kontá.
 • Aurel Janscak Aj vo Švajč. je domobrana-armáda.Všetco Švajčiari majú zbrane-teda ručné palné-doma.V prípade agresie musia -všetci nastúpiť k vojsku.Myslím,že dodnes majú aj povinnú voj. službu,ale nie som si istý
 • Rudolf Vlk Steigauf ..Slovensko je príliš malé na to aby sa " hralo s veľkými "...nemáme nato kam nás silou mocou tlačia červení socialisti...
 • Robert Gregor Ako potom zabezpečiť bezpečnosť Slovenska? Ak je preceneds a už sa neutralita nedodržala, nebolo by od veci ponúknuť ľudom záruku bezpečnosti.
 • Vladimír Ján Melicher Slovensko podľa autora vyššie nebolo ani Slobodné, ani samostatné. Asi tak ako dnes v područí veľkého nemeckého brata išli naše divízie bojovať na Kaukaz
 • Ruprik Kafka Ja vpredu vydím zase ČESKOSLOVENSKO A nebolo by na škodu spojiť sa Rusom z Ukrajinou.Spoločne sme silnejší.
 • Aurel Janscak V rámci neutrality-si neutrálny:-)V prípade voj. konfliktu si aj tak s tými troma Mig-mi neporadíme.Zbytočne vyhodené peniaze.
  Aj tak by ptotm o nás rozhodovali víťazi.A Rakúsko je také isté ako Slovensko-a tam to funguje-myšlienka neutrality na Slovensku je perspektívna a zaujímavá.Možno aj preto sestričky v Rakúsku zarábajú 2800 Eur.
  Zelený moloch je nefukčný žráč peňazí-ihruškať sa na vojačikov-s 30 tis. akože armádou- je dnes smiešne.
 • Robert Gregor Ok ľudia logický záver je neutralita, ak sa to začne mleť je to asi fakt jedno na nás nikdo ohlady brať nebude.
 • Rudolf Vlk Steigauf ako zabezpečiť bezpečnosť Slovenska ? no v prvom rade sa nezúčastňovať na žiadnej vojenskej agresii pod taktovkou NATO...to je veľmi dôležité - vystúpiť z NATO...obnoviť ZVS...armádu urobiť poloprofesionálnu...ZVS napomôže aj mladým chlapčekom zmužnieť...nájsť národné povedomie....Slovensko nech sa neangažuje nikde : kde sa veľkí bijú - malí pod stôl....
 • Aurel Janscak Presne,ale zase by sme tu nečakali ako ovce.Každý správny chlap -Slovák.by chňapol po zbrani.Len dnes je to už na nič-raketky z vesmíru nezostrelíš:-)
 • Robert Gregor Ono Rakúsko aj Švajčiarsko majú malé ale maju ozbrojené sily - či to niečo zmení asi nie ale aj v prípade živelných katostrof, epidémie a pod je armáda potrebná.
 • Rudolf Vlk Steigauf Vladimír Ján Melicher buď si boľševik, alebo si nečítal nič o našej histórii...o objektívnej pravdivej..
 • Aurel Janscak Nejaký ten zákl. vojenský výcvik by mal byť povinný-s tým súhlasím,ale nie dva alebo rok.Stačilo by snáď dva mesiace.
 • Rudolf Vlk Steigauf ....armáda by sa zišla nie len pri katastrofách, ale mohla by byť použitá na ochranu národa pred cigánmi keď im nedáme ani halier za povaľačstvo !
 • Rudolf Vlk Steigauf kdeže dva mesiace ! za dva mesiace by si nezvykli byť bez mamičiek a neprestali by plakať.....
 • Robert Gregor Aby to malo hlavu pätu, bod 1- neutralita, bod 2. malé ozbrojené sily - forma domobrana, plus profi napr letectvo, hraničná stráž a pod. Nezabúdajte že ak by sme vypadli z EU máme hranice, prechody a pod.
 • Aurel Janscak Priatelia-je jasné,že každá neutrálna krajina má aj tak svoju armádu-ale nemusí mať hneď S-400,alebo S-600.To sú nepredstaviteľné investície.
 • Aurel Janscak Robet-to sú umelo vytvorené hranice-tie by skôr či neskôr aj tak padli.
 • Robert Gregor Aurel ak sa bavíme, že by sme vypadli z EU musíme si zabezpečiť hranice, kvôli migrantom na to sú dohovory.
 • Sergej Chelemendik NEUTRALITA JE PREDO VSETKYM PRINCIP - A JE DOST OJEDINELY V EUROPE KDE SA VZDY BOJOVALO - SPRAVNE PISETE O ZARUKACH ALE SPRAVNE JE AJ TO ZE ZIADNE ZARUKI DE FAKTO NEEXISTUJU - RAKUSKU TO ZARUCILA DOHODA VELMOCI PO VOJNE - SVAJCARSKO MA TO NAJLEPSE - JE TO CELOSVETOVY TREZOR PE ROZNE PENIAZE Z CELEHO SVETA UZ NIEKOLKO STOROCI - SLOVENSKU NIKTO NEMOZE ZARUCIT NEUTRALITU OKREM SAMOTNEJ VOLI NARODA - OTAZNE JE TAKATO VOLA EXISTUJE - ALE ZOPAKUJEM SVET SA MENI STALE RYCHLEJSIE A MOZNE JE ZE TO BUDE MOZNE...
 • Aurel Janscak Rudolf-kto je od narodenia posero-ten bude za mamičkou plakať celé dva roky.nezmení ho ani vojna.Ale poriadok by sa naučili aj za tie dva tri mesiace.Dnes mladým chýba v živote sebadisciplína.len zato bola voj. služba pozitívna-v ostatnom.....mali sme špičkové vojsko-to sa nedá uprieť-ešte aj za Siteka.Potom katastrofa.
 • Aurel Janscak Pán Chelemendik úplny súhlas.
 • Aurel Janscak Prečo sa my stále musíme niekomu pchať,poklonkovať,prosíkať-prečo konečne nemáme odvahu povedať aj v medzin. politike svoj názor.
  Aj tu pri Sýrii-najprv naši politici čakali ako sa to vyvinie a potom zavetovali agresiu aj oni.
  Keby USA zaútočilo-tak tam hneď pošleme 200-300 vojačikov na podporu agresie.Toto je katastrofa.A potom sa k nám aj tak pristupuje.Utierajú si o nás topánky.V politike-teda oficiálnej-nie je dobre byť sivý-šedý.Treba byť čierny alebo biely.
 • Robert Gregor Ako by to vyzeralo ponúknuť ľudom princíp neutrality zdôrazniť výhody ale ponechať profi vojakov ktorých máme. Ak by bolo v programe zrušenie profi armády - nikto z vojakov to nepodporí.
 • Rennwolf Good Mě by se to líbilo i v Čechách.
 • Ivan Letaši podla mna neutralita slovenska nepripada do uvahy pre 4 veci: 1. slovensko je chudobna krajina (na rozdiel od svajciarska alebo skandinavskych krajin), ktora si nemoze dovolit davat na obranu velke sumy penazi, lebo by to bolo na ukor uz aj tak podvyzivenych oblasti socialnych veci, zdravotnictva etc. 20 000 vojakov, kvazi darmozracov, ktorym sa budeme skladat na ich 1000 eurove dochodky bohato postacuje. 2. poloha slovenska je v strede europy, teda nie je to periferia, ale miesto, cez ktore by sa v pripade vojenskeho konfliktu presuvali vojska. 3. slovensko nema ziadnu pridanu hodnotu, na zaklade ktorej by na nom inym statom zalezalo (napr. svajciarko je giganticka banka, ktoru budu vstci branit, aby neprisli o svoje prachy) 4. madarsko. toto nepotrebuje ziadny komentar. je velmi malo pravdepodobne, ze by tento nas sused respektoval pripadnu slovensku neutralitu. to som pisal o vojenskej neutralite. o ekonomickej sa ani nemusime rozpravat. ta je absolutne nemozna. podla tato tema slovakov neoslovi. co si myslim, ze by slovakov mohlo oslovit, je socialno-ekonomicka situacia. dajte ludom pracu a oni za vami pojdu aj do pekla. lenze to na sovensku neovplyvnime.
 • Robert Gerhart Ja by som myslienku neutralneho Slovenska privital,mne sa ta idea paci.
 • Eugen Mýtnik Sme prirodzeným nárazníkovým štátom spolu s Čechmi, neutrálne Rakúsko a Švajčiarsko - možno do tretice, štvrtice...Maďari sú zvláštna kapitolka, Poliaci tiež...zároveň sme Slovania, takže moje srdce "velí" jednoznačne k ním, len musíme prežiť bez újmy rozkladné zákerné obdobie "západných paralyzérov" o naštrbovanie slovanskej jednoty...svojrázni katolícki Poliaci s určitou prehistorickou rusofóbiou, ukrajinské "kvasenie", pnutie, donedávne "bombardovanie" Bieloruska, neslovanské cítenie v Pobaltí - určité prejavy...o bývalej Juhoslávii už ani nehovoriac - smutné "zalbaánčenie" - anexia srbského Kosova...tendencie štiepenia pokračujú...buďme ostražití, Slovania, Rusofili !!!
 • Sergej Chelemendik Ivan Letaši - podla mna neutralita slovenska nepripada do uvahy... dajte ludom pracu a oni za vami pojdu aj do pekla - VRELO SUHLASIM - ALE AKO? - V SITUACII KRIZY TO VZDY DOKAZAL IBA SILNY STAT - SR AKO MALY SPOJENEC OBROVSKEHO NATO A EU NEMA NAJMENSIU NADEJ POSILNIT SVOJU STATNOST - A RSTE RAZ ZOPAKUJEM - DNES TO REALNE NIE JE ALE SVET CAKAJU OTRASY KTORE HO ZMENIA - POVAHOVO A CIVLIZACNE SLOVACI NA NEUTRALITU MAJU
 • Miroslav Humeník myslím si,že neutralita by bol ideál ,ale zároveň vieme,že to je nemožné z viacerých dôvodov. Skôr sa prikláňam k spoločnej - koordinovanej SLOVANSKEJ politiky.
 • Robert Gregor Práca riešenie - poľnohospodárstvo. SR je výrobná hala to nie je dobre. Zem nás živí a ak sa naplnia prognózy o oteplovaní tak nebude čo jesť. Takže návrat k hodnotám, farmy, chov hospodárskych zvierat. Zamestnanosť cca 200 000.
 • Sergej Chelemendik Skôr sa prikláňam k spoločnej - koordinovanej SLOVANSKEJ politiky - TOTO BY MALA AKO PRVA SI UVEDOMIT UKRAINA - SLOVACI VERIA V SLOVANSTVO TAK SILNO ZE DOKAZU OVPLYVNIT AJ MNA - ZATAZENEHO ZLOZITYM POHLADOM NA SVET A NA DEJINY
 • Miroslav Humeník Dal by Boh,aby Ukrajina čoskoro videla veci tak ,ako ju vidíme my s odstupom času a v nešťastnej EU kam Ukrajina silou mocou smeruje.
 • Robert Gregor Ekologia - ochrana lesov, národných parkov zlepšiť - štátny dozor - princíp národných parkov v USA má profit
 • Sergej Chelemendik http://www.chelemendik.sk/ShowDoc.php...
  www.chelemendik.sk
  Lebo konečným cieľom rozoštvávania Ruska a Ukrajiny môže byť iba celoeurópska alebo svetová vojna s hlavnou arénou bojov na šírej ruskej rovine.
 • Sergej Chelemendik Na slovanstvo sa spomínalo, keď sa začínali vojny

  Od polovice 19. storočia – epochy vzniku doktríny panslavizmu ako nástroja politiky ruských cárov v Európe – slovanstvo ako významná politická idea vznikala dva razy, počas prvej a druhej svetovej vojny.

  Slovanstvo ako politická idea v tých časoch vôbec nepôsobila ako rozmar historikov-slavianofilov. Mapa Európy po prvej a druhej svetovej vojne sa niekoľkokrát krájala nanovo, spresňovala a konkretizovala najmä na územiach, kde žili slovanské národy a s prihliadnutím na úspechy alebo porážky týchto národov. Historickú a civilizačnú jednotu Slovanov pritom vtedy nikto nespochybňoval.

  Vznik dosť silného, vyspelého a nového čisto slovanského štátu Československa v srdci Európy v roku 1918, obnovenie tohto štátu po druhej svetovej vojne, zjednotenie sa balkánskych Slovanov okolo geniálneho politika Tita do silnej, stabilnej a dosť dobre vyzbrojenej Juhoslávie, to všetko malo nesporný podtón politického slovanstva ako reálneho impulzu k činu.

  Hoci napríklad Československo Američania pretláčali ako uzdu na porazené Nemecko. Uzda síce nevyšla, zato celkom prosperujúci štát západných Slovanov vznikol okamžite a výnimočne presvedčivo.

  Dokonca aj Poľsko, najneistejší a najnespoľahlivejší slovanský kmeň, po druhej svetovej vojne nadlho upevnilo svoje dosť veľkorysé hranice, ktoré doposiaľ nikto nespochybňuje. Prirodzene, okrem samotných Poliakov, ktorí radi pripomínajú, že Ľvov je vraj poľské mesto.

  Žiaľ, Poliaci sú historicky zábudliví a opäť si nepamätajú hlavný princíp svojich rodných dejín: len čo Poľsko zívne, otvoriac ústa na nejaký kúsok susedov, do úst mu namiesto očakávaného kúska vletí vrana. Vletí nadlho, poriadne špiní a ohlušujúco kráka.
 • Robert Gregor Panslavizmus musí prísť z Ruska inak je to len volanie o pomoc malých národov.
 • Sergej Chelemendik Prečo môže politické slovanstvo ožiť

  Pretože čoraz ostrejšou sa stáva otázka prežitia a čoraz viac pribúda tých, komu je ostrosť tejto otázky dostupná.
  Prežitie si stále nástojčivejšie vyžaduje, aby pravoslávni východní Slovania boli znovuzjednotení do jednotného geopolitického celku, bez ohľadu na to, akú formu tento celok bude mať.

  Ideológiou znovuzjednotenia sa stanú slovanstvo a pravoslávie, pričom slovanstvo sa ukáže ako dôležitejšie. Prax Ukrajiny totiž ukazuje, ako ľahko sa cirkev môže drobiť, ako môžu odštiepené časti vystupovať proti záujmom svojej duchovnej obce, dokonca môžu otvorene podporovať nepriateľské intrigy.

  Politické slovanstvo môže byť k životu prinavrátené Ruskom – keď podľa národne obľúbeného Slovanského maršu pôjde do tuhého.
  Vtedy si na slovanstvo spomenú hlavné postavy ruského štátu, z pivníc vytiahnu slovanskú vlajku, sfúknu z nej prach a pleseň a ...

  A užasnú nad efektom, aký táto vlajka spôsobí – pričom nielen v rámci bývalého ZSSR.

  V spomienkach Hitlerovho generála, ktorý bol veliteľom nemeckých vojsk na území Slovenska v roku 1943, sa nájdu aj takéto začudované riadky:
  „Keď kolóny s ruskými vojnovými zajatcami prechádzajú cez slovenské dediny, Slováci svojim slovanským bratom vo veľkom prinášajú jedlo. Naši vojaci im v tom nebránia...“

  Začudovanie hitlerovského generála bolo vyvolané tým, že v tých časoch bolo s jedlom veľmi ťažko, dokonca aj na Slovensku, ktoré zostávalo v ústraní od veľkých bojov. Slováci si odtŕhali od úst, lebo považovali za svoju povinnosť podeliť sa s ruskými zajatcami.
  To, že Rusi sú pre Slovákov „slovanskými bratmi“ si však uvedomoval aj generál vermachtu.

  Východných Slovanov veľa ráz v dejinách navzájom rozoštvávali. Rozoštvávať ľudí je pohodlnejšie a bezpečnejšie než biť sa sám. Nie vždy to ale vychádza.
  Rusov a Ukrajincov po príchode Juščenka k moci už niekoľko rokov rozoštvávajú priam vedecky, so zapojením veľkých zdrojov pod patronátom najväčších mozgových kapacít zo zámoria. Všetko sa to však môže skončiť nečakane – podučení a vyučení na amerických podvratných technológiách, mozgové kapacity z Moskvy rozoštvú amerických belochov s americkými černochmi a Latinoameričanmi. Objektívne je to oveľa ľahšie než rozoštvať Rusov a Ukrajincov.

  No Boh s ňou, s celou Amerikou. Dôležitejšie je uvedomiť si niečo celkom prosté, čo si doteraz neuvedomili mnohí politici a ideológovia: Rusko, Ukrajina a Bielorusko neprežijú oddelene. Teraz naozaj niet kedy obrastať sadlom – treba prežiť.
  Lebo konečným cieľom rozoštvávania Ruska a Ukrajiny môže byť iba celoeurópska alebo svetová vojna s hlavnou arénou bojov na šírej ruskej rovine. Obľúbený scenár nepriateľov.
  Zdá sa to smiešne?

  Tým, ktorým sa nechce veriť, je adresovaný prorocký citát z Dostojevského Denníka spisovateľa z roku 1876:

  „Rusko sa musí seriózne pripraviť na to, že všetci títo oslobodení Slovania sa nadšene vrhnú do Európy a až po stratu vlastnej identity, nakazia sa európskymi formami, politickými i sociálnymi a takto budú musieť prežiť celé a dlhé obdobie európeizmu skôr, než zavnímajú aspoň niečo zo svojho slovanského významu a svojho osobitého slovanského poslania medzi ľudstvom. Medzi sebou sa tieto zemičky budú večne hádať, večne si navzájom závidieť a proti sebe navzájom intrigovať“.

  Vari sa Rusko a Ukrajina stanú „zemičkami“, ktoré sa nakazia „európskymi formami“?
 • Robert Gregor Dostojevský to trafil presne.
 • Sergej Chelemendik http://www.chelemendik.sk/...
  www.chelemendik.sk
        Pripojte sa k nám na YouTube!       Kanál CHELEMENDIK.SK -  videá Sergeja Chelemendika     a ďalších našich autorov v rôznych jazykoch 
 • Ivan Letaši ako dat ludom na slovensku pracu? je to viac ako tazke, kedze oblasti, ktorym sa slovaci venovali a ktore boli pre slovensko priznacne, su v troskach. ide hlavne o polnohospodarstvo, strojarstvo, textilny priemysel. dnes odidu tie tri automobilky, co mame a slovensko moze rovno vyhlasit bankrot. este pride cas, ked budeme burat mikiho krabicky a na ich mieste znova zasejeme dary zeme, lebo slovan seje i zne len na svojom. musime sa pripravit na koniec globalizacie. minie sa ropa (to uz nebude dlho trvat, mozno niekolko desiatok rokov) a kazdy kusok zeme bude mat cenu zlata.
 • Robert Gregor Tieto jeho myšlienky čítam prvý krát, ale sú úžasné, plné pravdy. Bol to génius videl dopredu a chápal neskutočné nuansy celého vývoja národa ako takého aj nadnárodného celku. Načo sú nám rôzni experti - tu je to všetko od a po z. Po lopate vysvetlené.
 • Vladimír Ján Melicher Aj v Rusku ešte za jeho života, F.M. Dostojevského považovali za mystika a proroka a zdá sa, že mal pravdu vo veci slovanskej jednoty ...Viac
  sk.wikipedia.org
  Fiodor Michajlovič Dostojevskij (rus.Фёдор Михайлович Достоевский; * 11. novembe...Zobraziť viac

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 - Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |