Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Islanďania odmietli splatiť dlhy - chelemendik.sk

 

Islanďania odmietli splatiť dlhy

2020-06-03  (22:58)

 - Islanďania odmietli  splatiť dlhy

Islanďania odmietli v referende splatiť dlhy Británii a Holandsku

REYKJAVÍK. Islandskí voliči v sobotu veľkou väčšinou hlasov odmietli návrh vlády, podľa ktorej má Island uhradiť Británii a Holandsku dlhy skrachovanej islandskej banky Icesafe. Vyplynulo zo z čiastkových oficiálnych výsledkov.

Po zrátaní prvých 70.000 hlasov sa ukázalo, že 93 percent voličov povedalo vládnemu návrhu "nie" a iba 1.6 percenta "áno".

Spolu 230.000 islandských voličov hlasovalo v referende o tom, či súhlasia s úhradou dlžôb Británii a Holandsku. Tieto dve krajiny vyplatili kompenzácie majiteľom účtov vo svojich krajinách, ktorí utrpeli finančné straty v dôsledku krachu islandskej internetovej banky Icesave.

Island sa musí dohodnúť s Britániou a Holandskom, aby sa dostal k zahraničnej finančnej pomoci, potrebnej pre svoju ekonomiku v hlbokej recesii.

Islandský minister zahraničných vecí Ossur Skarphethinsson po zverejnení výsledkov referenda povedal novinárom, že Británia a Holandsko naznačili ochotu pokračovať v rokovaniach o dlžobách banky Icesafe. "Dostali sme takého indície." Na otázku, aký dopad bude mať na tieto rokovania odmietnutie predchádzajúcej dohody voličmi uviedol, že "to celkom isto neoslabí našu rokovaciu pozíciu".

Vláda po zverejnení výsledkov referenda vyjadrila dôveru, že je možné dosiahnuť s Britániou a Holandskom prijateľnú dohodu. "Vláda Islandu verí, že je možné dosiahnuť riešenie prijateľné pre všetky strany," uviedla v komuniké.

Zdroj: TASR

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |