Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Iránski kazatelia pomôžu Rusku v zápase s propagandou Islamského štátu - chelemendik.sk

 

Iránski kazatelia pomôžu Rusku v zápase s propagandou Islamského štátu

2020-06-01  (07:54)

 - Iránski kazatelia pomôžu Rusku v zápase s propagandou Islamského štátu

19.4.2016

Moskva a Teherán zjednotia svoje úsilia v snahe zabrániť propagácii deštruktívnej ideológie medzi mládežou. Zástupcovia dvoch krajín sa na tom dohodli v priebehu stretnutia na najvyššej úrovni, ktoré sa konalo v hlavnom meste Iránu 18. apríla. 

- Jedným z hlavných problémov pre nás zostáva prenikanie radikálneho islamizmu, - podotkol behom rokovania šéf Federálnej agentúry pre otázky národností Igor Barinov. - A prekážkou pre šírenie tohto fundamentalizmu sa musia stať samotní moslimskí teológovia. Ale narážame na problémy pri príprave kádrov v sfére náboženského vzdelávania. 

Jeho kolega – špeciálny pomocník prezidenta Iránu pre otázky národnostných a náboženských menšín Ali Yunesi  na to reagoval nasledovne: 

- Šiitský Irán je pripravený podporiť pravoslávne Rusko v zápase s terorizmom! V našej krajine je podiel tých, ktorí sa dostali pod vplyv náboženského extrémizmu najmenší  v porovnaní s inými moslimskými štátmi. Pritom ak národnostné protirečenia dopĺňajú protirečenia náboženské, ešte viac to  komplikuje situáciu, - Teherán si však nazhromaždil dostatočné skúsenosti  pre zápas s podobnými krízami. Ak pomôžeme vám v boji proti fundamentalizmu, pomôžeme si aj sami sebe! Preto iránski kazatelia sú pripravení na spoluprácu pri upevňovaní tradičného islamu prostredníctvom jednak medziuniverzitných väzieb, ako aj duchovných škôl, - vyhlásil pán Yunesi. 

V dôsledku stretnutia jeho účastníci vyjadrili záujem uskutočniť v Rusku a v Iráne obojstranné verejno-politické fóra na tému zápasu s náboženským extrémizmom. 

Zdroj: http://www.kp.ru/daily/26518/3535166/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |