Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Investori stále viac pochybujú o rýchlom a efektívnom vyriešení fundamentálnych problémov USA - chelemendik.sk

 

Investori stále viac pochybujú o rýchlom a efektívnom vyriešení fundamentálnych problémov USA

2020-07-04  (03:34)

 - Investori stále viac pochybujú o rýchlom a efektívnom vyriešení fundamentálnych problémov USA

 

 


 

Svetová ekonomika sa stretla s paradoxnou situáciou: nízke percentá za úvery v USA sa prelínajú s pomalým tempom rastu americkej ekonomiky. Paradox spočíva v tom, že pri malých percentách by mala byť vysoká hospodárska aktívnosť. V interview pre Hlas Ruska to vyhlásil Námestník ministra financií RF Sergej Storčak. Hlavnú príčinu takej situácie vidí v nedôvere investorov k perspektívam americkej ekonomiky:

- Investori stále viac pochybujú o rýchlom a efektívnom vyriešení fundamentálnych problémov USA. Je to deficit platobnej bilancie a deficit štátneho rozpočtu, čo veľmi zaťažuje finančné trhy. Investori buď prevádzajú konzervatívnu politiku a vkladajú krátkodobo do vysoko likvidných obligácií, alebo uprednostňujú cash /hotovosť/. Je to ale veľmi neveľký prírastok hlavných fondov . A to je hlavný problém.

Treba sem dodať aj ťažkú situáciu s dolárom. Sergej Storčak sa domnieva, že svet stratí v dôsledku toho ekvivalent, pomocou ktorého bude môcť radiť svoje úspory:

- Slabosť doláru má negatívne následky tak z pohľadu investovania, ako aj čo sa týka bezpečnostného pásu na využitie prostriedkov nakopených v dolároch v období kríz. Potrebujeme, aby si bezpečnostný pás zachoval svoju cenu. A aby investície, ktoré sme vložili do tých, alebo iných odvetví ekonomiky, takisto rástli a neznehodnocovali sa v súvislosti so zoslabením doláru.

Zatiaľ nie je jasné, čo zamení dolár v úlohe globálneho ekvivalentu, ale je už zrejmé, že tento nový ekvivalent by mal zaistiť komfortné podmienky realizácie dlhodobých záujmov.

V Európe prebiehajú tým časom svoje a zďaleka nie najpríjemnejšie procesy z pohľadu ekonomiky. Rast suverénnych dlhov ešte viac znížil investície a to predovšetkým v južnej Európe. Nemenší problém predstavujú aj sociálne záväzky EÚ súvisiace v prvom rade s dôchodkovým zaistením. Všetko to zrodilo rozporný systém, ktorý trápia vnútorné konflikty. Napätie v tomto systéme rastie, čo medzi iným provokuje veľmi veľkú „volatilnosť“ na fondových trhoch, ako to bolo 8. až 9. augusta tohto roka. Vtedy sa tak fakticky na prázdnom mieste a bez objektívnych na to príčin zatriasli trhy, že mnohí začali povrávať o novej vlne krízy. Ale potom sa zdá všetko uspokojilo a v súčasnosti sa všetko znovu nachádza v situácii očakávania. 

 

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |