Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Invázia do Iránu predzvesťou tretej svetovej vojny? - AKTUALITY.SK - chelemendik.sk

 

Invázia do Iránu predzvesťou tretej svetovej vojny? - AKTUALITY.SK

2020-02-15  (15:21)

 - Invázia do Iránu predzvesťou tretej svetovej vojny? - AKTUALITY.SK


Šesťdesiatsedemročná mierová epocha našej planéty sa pravdepodobne blíži k svojmu koncu. Čoraz viac vojenských expertov varuje, že útok na Irán bude začiatkom tretej svetovej vojny.

Americké vojenské zložky sú podľa informácií z Washingtonu na zásah v Iráne pripravené Americké vojenské zložky sú podľa informácií z Washingtonu na zásah v Iráne...

Západ vidí zlo v Teheráne

Nové sankcie voči Iránu zvyšujú tlak na krajinu. V súčasnosti americkí, ako aj izraelskí politici, obnovujú výzvy na prípravu vojenského úderu pokiaľ Irán svoj jadrový program nezastaví. Irán zasa opätuje vyhrážkami zničenia amerických základní vo svojej blízkosti v prípade útoku zo strany Izraela.

Už začiatkom roka riaditeľ Centra pre výskum globalizácie Michel Chossudovsky naznačil, že konflikt v Iráne by mohol byť začiatkom tretej svetovej vojny. „Sankcie voči Iránu sú navrhnuté tak, aby rozpútali globálnu vojnu od Stredomoria do Číny s nepredvítateľnými dôsledkami. Západ si myslí, že všetko zlo je koncentrované práve v Teheráne,“ povedal Chossudovsky.

Chossudovsky tiež pripomenul, že to, o čo sa teraz USA so svojimi spojencami snažia, je „dať zelenú vojne, ktorú sa snažia prezentovať s ľudskou tvárou".

Iránsky odkaz: Päť plus jedna sa rovná nule

V polovici júna 2012 šesť svetových veľmocí opätovne rokovalo o budúcnosti Iránu.  Podľa zahraničných médií Izrael vtedy varoval moslimskú krajinu, že nejde o žiadne žarty a ak varovania nebudú brať Iránci vážne, vojenský zásah bude rýchlo realita. „Iránci si myslia, že ide iba o varovanie. Že ľudia záležitosti neberú dostatočne vážne,“ povedal izraelský prezident Simon Peres. „Ak si Iránci neuvedomia, že im reálne hrozí vojenský zásah, voľba vojny je ešte bližšie,“ doplnil Peres.

"Provokatívna nepredvídateľnosť bude pravdepodobne v popredí v oblasti zahraničnej politiky Iránu," povedal Cliff Kupchan, analytik a bývalý americký úradník ministerstva zahraničných vecí. Už sa začali objavovať názory, že po mesiacoch relatívneho pokoja, sa do Iránu vráti agresivita. "Zahraničná politika je založená na slabosti a zlosti," doplnil Kupchan. Z Teheránu sa ozývajú hlasy, že nikto na svete nemôže zatlačiť na moslimskú krajinu a je pripravená "dokázať celému svetu, že päť plus jedna sa rovná nule" (Rusko, Čína, Británia, Francúzsko, Nemecko a USA). 

Američania vyčkávajú, no zásah nevylučujú

„Urobíme všetko, aby sme zabránili Iránu vývoj atómovej zbrane,“ povedal Panetta začiatkom júna pre ABC News. Po tom, čo sa pred ním nechal americký veľvyslanec v Izraeli Dan Shapiro počuť, že „vhodnejšie by bolo situáciu v Iráne riešiť diplomaticky, než s použitím vojenskej sily“, potvrdzuje pripravenosť USA na Irán aj Panetta.

„V pláne máme niekoľkom pohotovostných plánov, ktoré môžeme použiť,“ povedal minister. Stále však verí, že spor možno vyriešiť diplomaticky.

„Naše právo na jadrový programu musí byť uznané a stať sa základom ďalších rokovaní, len môže dôjsť k prelomu," povedal zasa iránsky hovorca ministerstva zahraničných vecí Rámín Mehmánparast.

Irán stále argumentuje, že rokovania s Medzinárodnou agentúrou pre jadrovú energiu dospejú do bodu, že sa nakoniec ukáže mierová ambícia jadrového programu z Teheránu. Všetko však naznačuje, že Izraelu a USA sa podarí docieliť to, o čom hovoril aj Chodussovsky - podľa neho totiž už vojna v Iráne začala a prípravy na ňu začali dokonca v roku 2005...


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |