Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Individuálny teror ako štýl politiky Washingtonu - chelemendik.sk

 

Individuálny teror ako štýl politiky Washingtonu

2020-08-04  (03:56)

 - Individuálny teror ako štýl politiky WashingtonuFyzická likvidácia nepohodlných politických predstaviteľov v zahraničí sa stala obvyklou praxou zahraničnopolitickej praxi Obamovej administratívy. Americké spravodajské služby „tvorivo“ rozvinuli nielen skúsenosti medzinárodných teroristických organizácií, ale využívajú aj vlastné originálne  spôsoby  ako napríklad „cielené infikovanie  rakovinových ochorení“. Tajné operácie impéria s cieľom neutralizovať populistických lídrov v Latinskej Amerike sa neskončilo ani po smrti Huga Cháveza...
Niekto môže povedať: znova hovoríte o „teórii sprisahaní“, o tom, že vládna skupina USA surovými spôsobmi  chráni politické pole iných krajín pre nastolenie Pax Americana. Presne tak. Čistka pokračuje a jej cieľom môže byť akýkoľvek nepohodlný politik. Kredit dôvery, ktorý šéf  Bieleho domu mal, sa po jeho nástupe do funkcie v mnohom vytratil. Krízové situácie sú pre administratívu USA čoraz častejšie. V samotných USA a aj za ich hranicami zreje presvedčenie, že kroky prezidenta Obamu sú riadené zákulisnými silami globálneho esthablishmentu.
Sýrska slepá ulička, v ktorej sa USA ocitli, si žiada, „vybalansovanie“ úspechom v inom, nemenej dôležitom smere zahraničnej politiky. Jemné sondovanie Teheránu v oblasti zbližovania a rozvoja konštruktívneho dialógu sotva má nejakú perspektívu, ak uvážime silu izraelskej lobby v USA. To je jeden z dôvodov, pre ktoré Biely dom aktivizoval podvratné operácie proti Venezuele. Robiac nápor na finančno-ekonomickú a sociálno-politickú stabilitu tejto krajiny, americké spravodajské služby krok za krokom uskutočňujú sériu špeciálnych operácií na odvolanie alebo likvidáciu Chávezovho nástupcu Nicolasa Madura.
Znepokojuje napríklad história s lietadlom venezuelského prezidenta. Ako je známe, Nicolas Maduro odmietol osobnú účasť na 68. Valnom zhromaždení OSN. Dostal informáciu o pripravovanom atentáte naňho v New Yorku. Ešte pred začiatkom práce Valného zhromaždenia, Maduro navštívil Čínu a s jeho vedením podpísal niekoľko dohôd o rozvoji spolupráce v oblasti energetiky a  automobilových montážnych podnikov vo Venezuele, mnohomiliardových úveroch, atď. Mesiac pred odletom do Pekingu Maduro dal príkaz  dôkladne preveriť prezidentský Airbus A-319CJ, ktorý priletel z Francúzska po päťmesačnej (!) garančnej prehliadke. Prezident bol pri svojom príkaze stručný: „corazonada“, teda predtucha. Nesklamala. Po prehliadke prezidentského Airbusu, venezuelskí technici zistili seriózne poškodenia v štruktúre jedného z krídel...
Aby sa cesta do Číny uskutočnila, Maduro použil lietadlo IL-96 kubánskej leteckej spoločnosti, ktorá slúži krajinám patriacim do bloku ALBA. Situáciu skomplikoval zákaz USA na prelet po obyčajnej trase cez Puerto Rico. V minulosti sa nikdy nič podobné nestalo. Piloti boli nútení urobiť obchvatný manéver a urobiť ho na málo známej trase. Po návrate z Číny Maduro obvinil z toho, čo sa stalo „medzinárodné reakčné kruhy“. „Vedeli, že sa chystám na ďaleký let  do Číny a niečo mali za lubom. Myslia si, že ak odstránia Madura, skoncujú s bolívarskou revolúciou. Nepoznajú venezuelský národ, Chávezov národ, nevedia, čo dokážu Ozbrojené bolívarské národné sily.
Ako odpoveď na Madurovu teóriu sprisahania proti nemu americký štátny department žiada predložiť dôkazy a propaganda sa vysmieva „paranoji“ venezuelského prezidenta. Konzorcium Airbus odmieta nároky venezuelského vedenia, ktoré chce doviesť do konca vyšetrenie všetkých okolností  naplánovanej diverzie. Vnútorné vyšetrovanie bezpečnostnej služby konzorcia sa vedie, Medzi podozrivými z prípravy teroristického útoku je aj centrála CIA vo Francúzsku, Mossad, francúzske silové štruktúry, ktoré v posledných rokoch čoraz častejšie vystupujú v úlohe partnerov Američanov.
Zdá sa, že vo Washingtone sa spoliehajú na to, že odstránenie Madura povedie k vzájomným vojnám vo venezuelskom vedení, podkope  nastolenú rovnováhu občianskej a vojenskej moci a vyčistí cestu pre víťazstvo radikálnej opozície. Jej líder Henrique Capriles spolupracuje s Washingtonom a s Tel Avivom. Ak dosiahne revanš po sérii porážok  v prezidentských voľbách, „demonštratívny krvavý kúpeľ“ majú stúpenci terajšieho režimu vo Venezuele zaručený. Musia to mať stále na pamäti a čeliť akýmkoľvek pokusom „piatej kolóny“, vraziť nepriateľský klin medzi spolubojovníkov Cháveza – Nicolasa Madura a Diosdada Cabella, predsedu Národného zhromaždenia.
Ďalším signálom hroziaceho teroristického nebezpečenstva okolo Maduru bola nedávna vražda Helmina Wielsa, lídra strany Pueblo Soberano. Bol zavraždený na Curacao, ostrove vzdialenom 40 kilometrov od Venezuely. Wielsova strana zvíťazila vo voľbách v októbri 2012 a Wiels ašpiroval na post premiéra. V poslednom čase sa snažil vytvoriť ľavocentristickú koalíciu. Zo všetkých ľavicových politikov na Curacao, ma najbližšie názorovo k Chávezovi a po ňom k Madurovi. Vystupoval za úplnú nezávislosť ostrova, vyhnanie z neho vojakov USA, ktorý pod zámienkou boja za drogovými dílermi, uskutočňujú morské a vzdušné hliadky venezuelského pobrežia. Centrála CIA, pôsobiaca pod strechou Generálneho konzulátu, mala Wielsa dávno na muške, ako najnebezpečnejšieho z hľadiska záujmov USA politika, financovaného režimom Cháveza. Každý jeho pohyb (najmä návštevy do Caracasu a Havany) sa dôkladne sledovali a telefonické a internetové kontakty sa kontrolovali.
Wiels bol zavraždený siedmimi výstrelmi, v mestečku Marie Pompun Beach, kam prišiel na dovolenku. Ochranku pri sebe nemal a vrahova to vedeli. Policajti zatkli jedného z vrahov, ktorý, ako sa onedlho rozšírili „spáchal samovraždu“ vo väzenskej cele.  Tejto verzii na ostrove nikto neverí. O ďalších účastníkoch likvidácie Wielsa sa doteraz nič nevie. Je celkom možné, že šéfovia operácie teraz niekde odpočívajú na Miami, a čakajú na nové príkazy a vykonávatelia z „miestnych“ spočívajú  na dne Karibského mora v sudoch zaliatych cementom.

 
Zdroj: Fondsk.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |