Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Impérium Vanguard na Ukrajine - chelemendik.sk

 

Impérium Vanguard na Ukrajine

2020-06-04  (20:40)

 - Impérium Vanguard na Ukrajine

28.5.2015


Udalosti, ktoré sa odohrávajú Ukrajine, sa dajú ťažko pochopiť, alebo iba veľmi komplikovane, ak v tejto súvislosti v nespomenieme silnú  finančnú spoločnosť The Vanguard Group, ktorá patrí do tzv. Veľkej štvorky – riadi jadro amerického bankového systému

The Vanguard Group  (VG) založil v roku 1975 John Bogle, ktorého v roku 1999 označil mesačník  Fortune za jedného štyroch investičných gigantov 20. storočia. Od roku 1981 aktíva spoločnosti Vanguard  vykazovali raketový rast a zdvojnásobovali sa prakticky raz za tri roky. V roku 1981 tvorili 3 miliardy dolárov a v súčasnosti experti ich odhadujú na 3,3 bilióna dolárov. Od roku 1981 aktíva Vanguard vyrástli 1100-násobne!

Odborníci si doteraz lámu hlavu nad otázkou, koho zaradiť  medzi hlavných majiteľov Vanguard. Doteraz sa to úplne dôveryhodne nepodarilo. Niektoré znaky svedčia o tom, že podstatný podiel v spoločnosti patrí známemu americkému miliardárovi Warrenovi Buffetovi.

V tomto článku sa dotkneme iba dvoch epizód, ktoré demonštrujú do akej miery sa záujmy americkej finančnej chobotnice Vanguard, ktorej sídlo sa nachádza v ďalekej Pennsylvanii, rozširujú na Ukrajinu.

* * *

Medzi spoločnosťami, ktoré vnímajú Ukrajinu ako veľký potenciálny trh odbytu výroby, stabilne figuruje americká korporácia Monsanto. Je označovaná ako chemická a biotechnologická spoločnosť, ktorá sa špecializuje v oblasti výroby chemikálií, hnojív a semien, atď. Monsanto sa nachádza pod kontrolou Vanguard. Podľa posledných údajov NASDAQ (máj 2015), akciový kapitál Monsanto predstavuje 49,1 miliardy dolárov a prvé miesto v zozname akcionárov patrí Vanguard Group Inc – 3,61 miliardy dolárov (7,1% kapitálu).

Monsanto je škandálne známy v celom svete. Podľa expertných hodnotení už dnes kontroluje 90% svetového trhu transgénnych semien. Monopolizácia tohto trhu sľubuje korporácii nebotyčné zisky. Monsanto aktívne presadzuje svoje záujmy, využívajúc pri tom lobistický potenciál Štátneho departmentu USA, MMF, Svetovej obchodnej spoločnosti. Berúc do úvahy, že Ukrajina disponuje rozsiahlymi časťami černozeme celej planéty a je v Európe hlavnou obilnicou. Monsanto sa snaží dostať Ukrajinu na ihlu závislosti od geneticky modifikovaných semien.

Okrem viditeľnej strany činnosti Monsanti na Ukrajine, existuje aj neviditeľná strana.  Iba málokto vie, že v roku 2014 na Ukrajine prítomná súkromná vojenská spoločnosť (SVS) Academi (predtým sa  nazývala Blackwater) prešla pod kontrolu Monsanto.

Z iných SVS na Ukrajine pôsobí tiež KBR (Kellog, Brown & Root), patriaca americkej spoločnosti Halliburton, ktorá sa zaoberá ropným a servisným priemyslom a vojensko-inžinierskymi projektmi na objednávku Pentagonu v rôznych častiach sveta. Predstaviteľmi škandálov okolo spoločnosti Halliburtn v minulosti boli aj americký viceprezident Dick Chaney a minister obrany Donald Rumsfeld, ktorí mali svoje záujmy v biznise spoločnosti. Halliburton,  ktorá sa snaží o veľké zisky z projektu bridlicových nálezísk na území Donbasu, sa vydala na Ukrajinu so svojimi stálymi partnermi z ropného priemyslu - Exxon Mobil и Chevron Corp. Všetku  tieto spoločnosti patria impériu Vanguard.

Pravý sektor a tzv. dobrovoľné oddiely Kolomojského vznikli fakticky ako oddiely SVS  Academi. Aj keď panuje rozšírený názor, že ukrajinský oligarcha platí činnosť oddielov zo svojho vrecka, existuje veľa náznakov toho, že pán Kolomojský je iba „krycím štítom“ a financovanie trestných oddielov ide z USA. Schéma vyzerá tak, že Washington najprv vyhradzuje peniaze na offshore účty Kolomojského, a potom už putujú na účty oligarchu na Ukrajine.

V súčasnosti sa objavujú stále nové potvrdenia o tom, že dobrovoľný ukrajinský korpus (DUK) Pravý sektor koná na príkazy, ktoré prichádzajú dokonca ani nie zo sídla Vanguard, ale zo CIA a iných amerických spravodajských služieb. V danom prípade spoločnosť Vanguard sama vystupuje ako krytie reálnych bojových operácií a politických procesov na Ukrajine.

V súvislosti s uvedeným, má význam spomenúť ešte jeden prípad – operáciu „Falošné doláre“. Začiatkom roku 2015 v Nemecku zatkli pracovníka Štátneho departmentu s veľkou čiastkou falošných dolárov. Celková suma falošných peňazí  predstavovala 1 miliardu dolárov. Pri vyšetrovaní vyšlo najavo,  že spomínaný pracovník Štátneho departmentu je pomocníkom Victorie Nulandovej a pracovník om Vanguard Corporation. Informácie z médií potvrdili, že Vanguard Corporation bola nielen sprostredkovateľom pri šírení falošných dolárov, ale ich aj sama tlačila. Vyšetrovaný veľmi rýchlo prestal klásť odpor a povedal, že v operácii „Falošné peniaze“ sa zúčastnila aj jeho šéfka Victoria Nulandová, a tiež McCain a Kerry, Brennan a iné dôležité osoby z Washingtonu. Falošnými peniazmi Vanguard Corporation platila žoldnierom v Sýrii, Iraku, na Ukrajine a v Líbyi. Spoločnosť bola sprostredkovateľom aj v ropnom biznise Islamského štátu.

Vyšetrovaný poukázal aj na to, že na februárový prevrat výraznou mierou participovala jeho šéfka Victoria Nulandová a na jeho príprave sa okrem Štátneho departmentu a CIA zúčastnila aj Vanguard. Zo svedectiev zatknutého Američana vyplynulo aj to, že „agenti FBI“, ktorí na Ukrajine zahynuli, boli v skutočnosti ľudia z Vanguard. Vyšetrovaný opísal, ako komunikoval s Igorom Kolomojským, ktorý sa zúčastnil v šírení falošných dolárov na Ukrajine a ktorý zo svojich peňazí  na podporu trestných oddielov neminul ani kopejku. Bývalý dnepropetrovský gubernátor platil a platí falošnými dolármi. Cez Ukrajinu ich už prešlo niekoľko miliárd. Zatknutý povedal, že hlavná úloha, ktorú kladú jeho najvyšší šéfovia zo Štátneho departmentu a Vanguard Corporation je zabiť čo najviac ľudí na Ukrajine.
Niektorých expertov zarazilo, že informácie o prípade s falošnými dolármi sa udržali v médiách iba niekoľko dní a potom nastalo hrobové ticho. Mimochodom, emabrgo na informácie mohla dať práve spoločnosť Vanguard, ktorá kontroluje väčšinu svetových médií.

Svedectiev o tom, že skupina Vanguard sa aktívne zúčastňuje v ekonomických, politických a vojenských udalostiach na Ukrajine pribúda. Pozoruhodné je, že búrlivá činnosť Vanguard  smerom na Ukrajinu ide mimo amerického Kongresu, dokonca mimo amerického prezidenta. Americkému prezidentovi opäť teda nezostáva nič iné, ako trpieť a rozhorčovať sa v duchu. Nahlas nemôže, lebo dobrá polovica darov v období predvolebných kampaní prichádza práve zo štruktúr, ktoré patria impériu  Vanguard Corporation.

Valentin Katasonov

Zdroj: Fondsk.ru 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |