Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Igor Bondarenko - „Zmluva s diablom nepozná jednoduché riešenia“ - – Don Winslow, americký spisovateľ - OPEN TEXT - chelemendik.sk

 

Igor Bondarenko - „Zmluva s diablom nepozná jednoduché riešenia“ - – Don Winslow, americký spisovateľ - OPEN TEXT

2020-06-02  (13:51)

 - Igor Bondarenko - „Zmluva s diablom nepozná jednoduché riešenia“ -  – Don Winslow, americký spisovateľ - OPEN TEXTIgor Bondarenko, profesor, doktor práv, predstaviteľ Medzinárodnej antiteroristickej organizácie v EurópeZápad prakticky otvorene podporuje násilné akcie namierené na zvrhnutie sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Dôkazom sú aj informácie o tom, že v tejto krajine Blízkeho východu sa objavili katarské a britské jednotky špeciálneho nasadenia. Je očividné, že aj vystúpenia sýrskej opozície majú nielen morálnu, ale aj celkom reálnu finančnú podporu, pričom nielen podporu. Proti súčasnej vláde v Damašku však vystupujú aj tí, ktorých mnohé štáty sveta uznali za teroristov. Reč je o organizácii Moslimské bratstvo. Rozhodnutím Najvyššieho súdu Ruska počínajúc 14. februárom 2003 bola organizácia Moslimské bratstvo vyhlásená za teroristickú a jej činnosť na území Ruskej federácie je zakázaná.
Po arabskej jari, ako upozornili mnohí analytici, k moci začali prichádzať predstavitelia tejto radikálnej islamskej organizácie. Podľa výsledkov prvého kola parlamentných volieb v Egypte ich kandidáti získali 40 percent hlasov. V Líbyi a Tunise Moslimské bratstvo má tiež pevné pozície. Šéf líbyjskej prechodnej národnej rady otvorene vyhlasuje, že základom právneho systému krajiny budú zákony šariátu. V Tunise zvíťazila vo voľbách islamistická strana Al-Nahda.
Prečo Západ potrebuje podporovať svojich nezmieriteľných nepriateľov?
Cieľom NATO v súčasnosti je Sýria, v ktorej teroristická činnosť Moslimského bratstva je dobra známa. Krvavé udalosti súvisiace s ich činnosťou, poznačili 70. a začiatok 80. rokov minulého storočia. Do potlačenia tejto skupiny boli vo februári  roku 1982 zapojené veľké armádne oddiely (udalosti v meste Hamá na západe Sýrie). Nepriateľ môjho nepriateľa je mojím priateľom. Núka sa jednoduché riešenie: odstrániť nepohodlný režim v Damašku, ktorý stojí v ceste veľkej operácii proti Teheránu. Prirodzene, nie bez pomoci bratstva.
Existuje ale aj globálnejší problém, ktorého riešenie sa tiež núka pomocou „jednoduchého“ riešenia, načo inak vytvárať „oblúk napätia“ po celom Blízkom východe. Štátny dlh USA prevýšil ročný HDP krajiny. Podľa informácií denníka USA Today výška zadlženosti už dosiahla 15,23 biliónov dolárov. Washington si už zvykol riešiť svoje vnútorné problémy prostredníctvom vojenských konfliktov.
Počas druhej svetovej vojny si americká vláda požičala sumu, ktorá sa rovnala dvom HDP roku 1940, čo sa dnes rovná 30 biliónom dolárov. Všetky komentáre sú tu zbytočné. Keď Faust predával svoju dušu Mefistovi, nerozmýšľal, či bude doplácať. Realita však prináša isté korekcie a financie širokým prúdom tečú k teroristom. Akurát platenie môže byť ďalekosiahle.
Na poslednej strane Gorkého rozprávky Dievča a smrť „vodca národov“ svojho času povedal: „Tento kus bude silnejší ako Goetheho Faust. „Kus“, ktorý ponúka v súčasnej situácii Západ, je vskutku o dosť silnejší.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |