Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
IATA: Reakcia na sopku bola neadekvátna - chelemendik.sk

 

IATA: Reakcia na sopku bola neadekvátna

2020-05-27  (17:36)

 - IATA: Reakcia na sopku bola neadekvátna

IATA: Strata aerolínií je asi 250 mil. USD denne

Piatkový odhad dopadu krízy, ktorú spôsobil výbuch sopky na Islande, tak upravil smerom nahor, keď minulý týždeň odhadoval straty na úrovni 200 mil. USD za deň.

PARÍŽ 19. apríla (WEBNOVINY) - Medzinárodná asociácia leteckej dopravy (IATA) v pondelok uviedla, že reakcia vlád európskych krajín na krízu, ktorú vyvolal výbuch sopky na Islande, bola neadekvátna a predpokladá, že jej ekonomické dopady budú pre leteckú dopravu väčšie než po útokoch z 11. septembra 2001. Šéf asociácie Giovanni Bisignani odhaduje, že straty na tržbách v leteckej doprave dosahujú 250 mil. USD za deň a svoj piatkový odhad tak upravil smerom nahor, keď minulý týždeň predpokladal straty na úrovni 200 mil. USD za deň.

Bisignani požaduje urýchlené akcie na bezpečné znovuotvorenie vzdušného priestoru a požaduje zvolanie stretnutia Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo, zriadenej pri OSN. "Musíme sa pohnúť ďalej a nájsť cestu, ako flexibilne otvoriť vzdušný priestor krok za krokom," povedal Bisignani na stretnutí s novinármi v Paríži.

IATA pritom ešte na konci predchádzajúceho mesiaca predpokladala, že odvetvie sa v priebehu niekoľkých mesiacov vráti na predkrízovú úroveň. Dopyt po osobnej leteckej doprave podľa údajov združenia vzrástol vo februári medziročne o 9,5 %, kým dopyt po nákladnej preprave zaznamenal nárast o 36,5 %.

Zdroj: SITA, Reuters

Sopka oberá denne nemecké podniky o miliardu eur

pondelok 19. 4. 2010 15:27

BERLÍN. Nemeckým podnikom spôsobuje islandská sopka denný pokles tržieb asi o 1 miliardu eur. Uviedla to dnes Nemecká priemyselná a obchodná komora (DIHK).

Komora tvrdí, že tieto straty predstavujú dohodnuté ale nerealizované exporty. Nemecké firmy ich denne zabezpečujú nákladnými lietadlami 35 až 40 percent.

Podľa hlavného ekonóma DIHK Volkera Treiera straty nebudú vysoké v prípade, ak sa letecká doprava v najbližších dňoch znormalizuje. Nepodarí sa však podnikom nahradiť straty, ktoré vznikajú zastavením prepravy rýchlo sa kaziacich potravín, najmä rýb a ovocia.

Informovala o tom agentúra DPA.

Zdroj: TASR 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |