Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Hrozí nám jadrová zrada? - chelemendik.sk

 

Hrozí nám jadrová zrada?

2020-09-19  (13:52)

 - Hrozí nám jadrová zrada?

17.4.2015

 

Jadrová zrada nie je nijakou novinkou. Došlo k nej v štyridsiatych rokoch minulého storočia, keď členovia americkej komunistickej strany tajne odovzdali tajomstvo Manhattanského projektu stalinskému Sovietskemu zväzu, čo mu umožnilo vyhodiť do povetria svoju prvú bombu v roku 1949, o štyri roky neskôr po Hirošime a Nagasaki. K zrade došlo opäť, keď pakistanský jadrový fyzik  Abdul Khan, ktorý pracoval na holandskom jadrovom zariadení, odovzdal tajomstvo výroby bomby Pakistanu. Hovorí sa, že v súčasnosti je pakistanský jadrový arzenál vystavený nebezpečenstvu  útoku džihádistov.

Od čias Harryho Trumana väčšina amerických prezidentov vynaložila naozaj veľké úsilie na to, aby zastavila šírenie jadrových zbraní. Karibská kríza v roku 1963, ktorá znamenala najnebezpečnejší okamih v jadrovej ére (zatiaľ), bola vyvolaná pokusmi Ruska umiestniť na Kube jadrové rakety. Tento týždeň sa prezident Obama pohŕdavo vyslovil o Karibskej kríze, keď povedal: „Nemám záujem na vedení bitiek, ktoré sa začali pred mojím narodením... Studená vojna sa už dávno skončila“.  

Tento výrok vyvoláva to dojem, že dejiny sa začali až po jeho narodení. Sotva sa dá nájsť otvorenejšie priznanie z chorobného narcizmu.


Putin nezabudol na studenú vojnu a Ukrajina s Krymom to okúsili na vlastnej skúsenosti. Dejiny si pamätajú všetci, s výnimkou lídra slobodného sveta.


Záver: Bill Clinton kapituloval pred severokórejskými jadrovými zbraňami, Barack Obama pred iránskymi. Tieto zhubné fakty, sú hodne odsúdenia. Ak jedna z  bômb vybuchne v dôsledku záchvatu hnevu, môžeme si byť istí, že historici rozpovedia o týchto faktoch rozhorčenému svetu.

Namiesto toho, aby reálne zastavili jadrovú hrozbu, Clinton a Obama rozohrali predstavenie nazvané „Svet našej doby“  a urobili tak po dohovore s našimi skorumpovanými, oči a uši zatvárajúcimi médiami. Urobili to preto, aby presvedčili voličov, že niečo robia. Pre Clintona a Obamu táto osobná zložka  prevládla nad úlohou zastaviť šírenie zbraní hromadného ničenia.


Historik Victor Davis Hanson vyslovil tento týždeň názor, že Obamova predstava o svete pripomína skôr akúsi romantickú  mladícku fantáziu.


„Prezident má chlapčenský, romantický názor na otvorené revolučné spoločnosti a antizápadných pozérov a iluzórnu vieru vo vlastnú schopnosť dohodnúť sa s nimi a zlákať na svoju stranu“. 


To je len jemne povedané. Profesor Hanson si musí pamätať, že dvomi hlavnými iniciátormi európskeho romantizmu boli Jean-Jacques Rousseau a Richard Wagner. Rousseau vynašiel pomätený ľavicový svet, v ktorý doteraz potajme veria všetci tí vaši liberálni priatelia a stal sa inšpirátorom prvého krvavého výbuchu revolučného teroru, za ktorým nasledovali dve napoleonské vojny. 


Pokiaľ ide o  Wagnera, so svojím salónnym antisemitizmom (sSalónnym v tom zmysle, že Židov verejne hanil, ale v súkromnom živote s nimi normálne komunikoval) a uctievaním škandinávskych bohov sa stal priamym predchodcom Adolfa Hitlera, ktorý bol tiež „romantikom“. Všetci títo ľudia sa hlboko mýlili a cítili akúsi nadprirodzenú snahu o ideálny svet šľachetných barbarov a rasovej čistoty. Romantizmus ako kultúrne hnutie nie je to isté ako romantika a láska. Romantizmus je masová pomätenosť Európy, ktorá viedla k vzniku ľavicových radikálov a nacistov. Všetky tie nacistické a sovietske vzory hrdinov vzišli z európskeho romantizmu.


Záver pre akéhokoľvek politika, ktorý sa vyznačuje veľkou mocou znie: je šialený alebo nie? Ruský psychológ Vladimir Bechterev určil Stalinovi diagnózu paranoja, a Stalina vzápätí otrávili. Hitler trpel chorobným narcizmom a po čase utrpel porážku pre bezhraničnú vieru v svoje prorocké schopnosti. Dynastia Kimovcov v Severnej Kórei stále zabíja a mučí hladom státisíce ľudí, aby si zachovala svoju moc. Nepríčetní lídri nie sú nijaká vzácnosť.


Preto sa vraciam k svojej prvej otázke: stojíme na prahu jadrovej zrady? Spomeňte si –  jadrová zrada, nie je nič nové. Pokiaľ vieme, uskutočnila sa dva razy po Hirošime a Nagasaki, ba možno aj častejšie. Aj ľudia, ktorí ukradli a odovzdali Stalinovi tajomstvo Manhattanského projektu,  boli romantici veriaci v svoje ušľachtilé pohnútky.

V súčasnosti sa náš líder veľmi nezodpovedne správa k svojej povinnosti chrániť svet pred nepredstaviteľným nebezpečenstvom. Veď Karibská kríza bola v roku 1963 a je to stará história. Obama  slepo verí svojmu vnútornému hlasu – verí mu viac než našim vysoko postaveným vojenským  a politickým predstaviteľom.

Keď sa Obama pre niečo rozhodol, nič už nemôže zmeniť jeho názor.


Niet pochybností o tom, že milióny liberálov považujú Obamu za veľmi „romantického“. Všetci ostatní si myslia, ako neadekvátne sa správa.

 

Zdroj: The American Thinker; inosmi.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |