Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Hromadné hroby na východe Ukrajiny treba vyšetriť - chelemendik.sk

 

Hromadné hroby na východe Ukrajiny treba vyšetriť

2020-09-19  (17:52)

 - Hromadné hroby na východe Ukrajiny treba vyšetriť

 

25.9.2014

Rusko žiada, aby sa začalo medzinárodné vyšetrovanie prípadu hromadných hrobov, ktoré boli objavené neďaleko Donecka na východe Ukrajiny. Hromadné hroby civilistov boli objavené na miestach, kde sa predtým nachádzali príslušníci ukrajinských silových zložiek.

Prvý takýto hrob objavili v bani Kommunar neďaleko Donecka. Telá ľudí zasypané len slabou vrstvou pôdy objavili ženisti. Za prítomnosti inšpektorov z OBSE z hromadného hrobu boli vyzdvihnuté štyri telá: jedného muža a troch žien, z ktorých jedna bola zrejme ťarchavá. Všetci boli v civilnom oblečení. Všetci mali zviazané ruky a na všetkých boli stopy po výstrele do hlavy. Kto sú títo ľudia a kedy ich zastihla smrť, na to ešte budú musieť odpovedať súdni lekárski experti. A okolnosti ich smrti majú byť kontrolované na medzinárodnej úrovni, zdôrazňuje expert Aždar Kurtov:

- Stále nové a nové fakty svedčia o tom, že boli likvidovaní ľudia, ktorí nemali v rukách žiadne zbrane, ktorí sa nezúčastnili na vojenských akciách na strane domobrany. Telesné pozostatky, ktoré boli objavené, potvrdzujú, že títo ľudia boli vystavení mučeniu: majú useknuté niektoré časti tela, na telách majú vypálené rôzne znaky, okrem iného aj fašistickú symboliku. Tieto fakty sú dôvodom pre začiatok medzinárodného vyšetrovania.

Západní stúpenci terajšieho Kyjeva ale zločiny svojich chránencov vidieť nechcú. Nijako nepokročilo ani vyšetrovanie tragédie v Odese. Tam zahnali 2. mája tohto roku nacionalisti do Domu odborov a podpálili odporcov silovej výmeny režimu na Ukrajine. 48 ľudí tam vtedy uhorelo zaživa alebo zahynulo pri pokuse zachrániť sa pred ohňom, vyše 200 ďalších bolo zranených. Pod nátlakom Ruska Ukrajina vytvorila osobitnú komisiu pre vyšetrovanie odeského prípadu, ale po viac ako 4,5 mesiaca je výsledok nulový. Medzinárodných expertov k vyšetrovaniu nepustili.

Ale teraz, po tom, čo boli objavené hromadné hroby neďaleko Donecka, sa už ukrajinskej Národnej garde nepodarí vyhnúť sa zodpovednosti za zločiny proti civilným obyvateľom, je presvedčený predseda zahraničného výboru ruskej Štátnej dumy Alexej Puškov. Moskva chce nastoliť túto otázku v medzinárodných právnych organizáciách - v Rade Európy, v PZ RE a OBSE.

Baňa Kommunar nie je jediným hrobom objaveným v posledných dňoch. Pri vjazde do neďalekej osady bola objavená jama, do ktorej jednoducho zhodili telá piatich ľudí. Podľa slov miestnych obyvateľov príslušníci Národnej gardy strieľali ľudí za údajné spojenie s domobranou. Osud niektorých obyvateľov je doposiaľ neznámy. Existuje veľká pravdepodobnosť toho, že v okolí bude objavené ešte mnoho ďalších hromadných hrobov.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_09_24/photo-Hromadne-hroby-na-vychode-Ukrajiny-treba-vysetrit-FOTO-0712/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |