Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Hotelieri si horšiu sezónu nepamätajú - chelemendik.sk

 

Hotelieri si horšiu sezónu nepamätajú

2020-02-23  (05:21)

 - Hotelieri si horšiu sezónu nepamätajú
23. júla 2010  10:22
Napriek tomu, že je hlavná turistická sezóna, slovenské hotely zívajú prázdnotou. Väčšina z nich bojuje o prežitie znižovaním cien, niektoré sa však pravdepodobne nevyhnú likvidácii.

Hotelieri zaznamenali prepad tržieb horší ako v minulom roku. Hotely zívajú prázdnotou, v podobnej situácii sa ocitili aj susedné krajiny.
(viď obrázok)

Po minuloročnom poklese tržieb, ktorý spôsobila kríza, zažívajú ešte horší rok. Oproti vlaňajšku zaznamenali prepad tržieb o 20 až 40 percent.

"Zhruba rok a pol je na Slovensku prebytok hotelov, predovšetkým luxusných. V prvom polroku tohto roka dosahovala vyťaženosť našich hotelov približne 30 percent," povedala pre Pravdu Michaela Grančičová, prezidentka Bratislavskej hotelovej asociácie.

Situáciu nezachráni ani letná sezóna, ktorá je v hlavnom meste už tradične slabšia ako zvyšok roka. Veľká konkurencia a malý záujem o služby tlačia ceny ubytovania smerom nadol. V Bratislave sa tak možno počas leta ubytovať vo štvorhviezdičkovom hoteli už za 48 eur. V porovnaní s cenami, ktoré si hotely účtovali pred letom, ide až o tretinový pokles. V podobnej situácii sa však ocitli aj susedné krajiny, v Prahe vyjde noc v luxusnom hoteli na 50 eur a viedenské ceny sú podobné.

K poklesu cien ubytovania dochádza dlhodobo, v Bratislavskom kraji ho možno pozorovať už od konca roku 2008. Grančičová však považuje znižovanie cien len za jeden zo spôsobov, ako prežiť ťažké obdobie. Oveľa dôležitejšie je podľa nej dlhodobé udržiavanie kvality ponúkaných služieb. Za najviac ohrozené považuje hotely, ktoré sú zadlžené, prípadne nové hotely, ktoré ešte nemajú vybudovanú stabilnú klientelu.

Viaceré bratislavské hotely, ktoré však nechcú byť menované, nám potvrdili, že ide o najhoršiu sezónu od ich vzniku. Grančičová, ktorá je tiež riaditeľkou hotela Apollo, pripustila, že situácia je vážna, pozíciu hotela však považuje za stabilnú.

Všeobecný pokles turizmu núti hotelierov prepúšťať. Okrem toho pristupujú k obmedzeniu prevádzkových hodín svojich reštaurácií či iných ponúkaných služieb, niektoré poschodia hotelov sa pre nízku vyťaženosť nepoužívajú vôbec.

Tradičným problémom zostáva aj víkendová vyťaženosť biznis hotelov, ktoré sú pre Bratislavu najtypickejšie. Pomôcť by jej mali rôzne víkendové či programové balíky nadväzujúce na doplnkové služby.

Zdroj: pravda.sk

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |