Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Hlas Róma stál 3 až 10 eur - chelemendik.sk

 

Hlas Róma stál 3 až 10 eur

2020-05-25  (06:52)

 - Hlas Róma stál 3 až 10 eur
18. júna 2010  14:55

Politické strany si v nedávnych parlamentných voľbách kupovali hlasy rómskych voličov za tri až desať eur. Uviedol to predseda občianskeho združenia Únia Rómov František Tank. Nepredložil však žiadne dôkazy.

O kontroverznej praxi nedávno hovorila aj Strana rómskej koalície, ktorá vo voľbách 12. júna neuspela.

Tank povedal, že rómske hlasy sa "kupovali vo veľkom", a to najmä na strednom a východnom Slovenskú. Vymenoval Revúcu, Kecerovce, Banskú Bystricu, Košice, Spišskú Novú Ves a Prešov. Slovensko má asi polmilionovu rómsku komunitu a do kupovania hlasov bolo podľa Tanka zapojených niekoľko tisíc z nich.

Pri vstupe do volebných miestností vraj Rómovia dostali pokyn, aké číslo majú vložiť do obálky. Potom museli predložiť nepoužité lístky, aby bolo možné skontrolovať, či sa vôbec príkazom riadili. "Vhodil číslo, prišiel k človeku, ktorý ho mal vyplatiť, ten si to spočítal a zaplatil. Dotyčný potom odišiel," opísal situáciu Tank. Výška výplaty vraj závisela na ambíciách strany.

Tank nepredložil fotografie ani zvukové nahrávky ako dôkaz, aj keď to pôvodne plánoval. Nepovedal ani, ktoré z politických strán si rómske hlasy kupovali. "Boli aj také, ktoré týchto Rómov nenavštívil," povedal.

To, že nepredložil dôkazy, zdôvodnil tým, že nechce ohroziť dobrovoľníkov, ktorí pomáhali získať informácie o týchto praktikách. "Nechcem, aby sa niekomu niečo stalo ... Vystavil by som tým do nebezpečenstva veľa ľudí," povedal.

O kupovaní hlasov Rómov sa hovorilo aj v minulých parlamentných, krajských i komunálnych voľbách. Po minuloročnej voľbe krajských prednostov - županov - polícia preverovala niekoľko trestných oznámení napríklad v Levoči a v Starej Ľubovni. Dodnes sa ale nič nepodarilo dokázať.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |