Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Hľadajte tých, pre koho to mohlo byť výhodné - Interview s Konstantinom Malofejevom, zakladateľom Maršal kapitálu - Časť 4. - chelemendik.sk

 

Hľadajte tých, pre koho to mohlo byť výhodné - Interview s Konstantinom Malofejevom, zakladateľom Maršal kapitálu - Časť 4.

2020-08-04  (02:15)

 - Hľadajte tých, pre koho to mohlo byť výhodné - Interview s Konstantinom Malofejevom, zakladateľom Maršal kapitálu - Časť 4.

2.12.2014


Časť 1. nájdete Tu:

Časť 2. nájdete Tu:


Časť 3. nájdete TU:


Správna vojna
 
— Ako sa to, že ste kresťan ide dokopy s tým, že ste behom dlhého času sa priatelili s ľuďmi a podporovali aj dnes podporujete ľudí, ktorí brali do rúk zbrane  a zabíjali? Násilie plodí násilie. Ako sa to zhoduje vo vašej hlave s kresťanstvom?

— Pletiete si kresťanstvo s budhizmom. V kresťanstve je známe veľké množstvo svätých bojovníkov. Svätí bojovníci, takí ako Georgij Víťazný alebo Dmitrij Solúnsky, nestrieľali so samopalov z veľkej vzdialenosti. Kopijou alebo mečom sekali ľudí. Ale pritom sa stali svätými. Kresťanstvo sa  nepozerá na vojny ako na prípady, kedy je nutné vraždiť. Keď bojovníci prišli  za Kristom  a opýtali sa, čo majú robiť, povedal: nepýtajte si viac, plňte to, čo vám je prikázané. Bojovníci bývajú rôzni. Igor Girkin, napríklad, nakoľko  viem, sa spovedal na vojne, zakázal vo svojich oddieloch nadávky, hovoril o tom, že vojna – to je posvätná vec. Vždy mal na blízku kňaza. Bojoval ako pravoslávny bojovník, dávajúc svoju dušu za svojich priateľov. To je veľký rozdiel. Existujú tradície kresťanského bojovania. A na vojne Girkin bol príkladom takéhoto pravoslávneho bojovníka. Nie je na tom nič protirečivé.

— А čo v situácii so spadnutým lietadlom, ktoré letelo z Holandska, —  čo si myslíte, kto za to mohol?

— Nemám o tom žiadne špeciálne informácie. Podľa mojej mienky Boeing zostrelilo lietadlo, čo zodpovedá aj záverom holandských expertov. Hľadajte tých, pre koho to mohlo byť výhodné. Kto ihneď začal kričať, že za katastrofu môžu Rusi.

— А čo poznámka zapísaná Strelkovym 20 minút po páde, о tom, že zostrelil nejaké lietadlo? Ako ju môžete vysvetliť?

— Myslím si, že bola sfalšovaná. Obraciam vašu pozornosť na to, aká obrovská kampaň s cieľom diskreditácie Ruska bola rozbehnutá v súvislosti s touto udalosťou a ako nečakane všetko potom stíchlo. Ak by bolo dokázané, že to bolo spravené s pomocou našich zbraní, Západ by naďalej rozvíjal túto tému až do víťazného konca. Teraz sa túto udalosť snažia ututlať. Počuli ste niekedy v svetovej praxi, aby experti pricestovali na miesto katastrofy za účelom odvezenia úlomkov až o štyri mesiace? Pre mňa je to najlepšie svedectvo toho, kto je v skutočnosti vinný.
 
Suverénny Runet (ruský internet)
 
— Doteraz sa priatelíte s Igorom Ščegolevym a Sergejom Ivanovom?

— S Igorom Olegovičom máme vrúcny, priateľský vzťah. So Sergejom Borisovičom to vždy bol len pracovný vzťah — bol na čele komisie pre telekomunikácie, а my sme sa zaoberali reformou odvetví telekomunikácii Svjazinvestu a Rostelekomu.

— Igor Olegovič, ako sa povráva, kuríruje tému internetu v Kremli. Údajne je ideovým inšpirátorom vytvorenia koncepcie suverénneho, uzavretého internetu. Vy, ako zakladateľ Ligy bezpečného internetu, ako sa na to pozeráte? Považujete vôbec za reálnu hrozbu odpojenia nás od internetu nejakými vonkajšími  silami?

— Myslím si, že je to celkom reálne. To, čo sa teraz deje, je v podstate svojej studená vojna. Propaganda, ekonomické sankcie —  všetko svedčí o tom, že vonkajšie sily sa v prípade potreby pred ničím nezastavia. Prečo by sme sa mali tváriť, že nič sa nedeje? Rusko vyzývalo už pred štyrmi rokmi podpísať medzinárodnú  konvenciu o internete. Pretože internet – to je majetok celého  ľudstva. Nezáleží na tom, že ho vymysleli v Amerike. Americkí byrokrati chcú kontrolovať internet, ktorý je v súčasnosti kultúrnym  majetkom a verejnosti. Ak by existovala medzinárodná konvencia — ako pravidlá cestnej premávky — tento problém by tu nebol.

—  A robiť internet v Rusku uzavretým – nakoľko je to reálne a potrebné, podľa vášho názoru?

— Ak sa Američania nebudú riadiť zdravým rozumom a nepristúpia na medzinárodnú konvenciu, všetky krajiny – nielen Čína, nielen Rusko, ale aj Nemecko a ďalšie veľké krajiny to budú musieť urobiť. Američania dokázali, že používajú internet ako nástroj. Pozrite sa na skúsenosť farebných revolúcií. Prečítajte si knižky ich organizátorov. Píšu inštrukcie, ako realizovať revolúcie s pomocou sociálnych sietí.

— Takže  nevidíte nič zlé na tom, aby sa z ruského internetu spravil uzavretý systém?

— Chcem byť zodpovedný za to, čo uvidí moje dieťa na internete. Alebo prinajmenšom chcem, aby za to bol zodpovedný iný ruský ujo. Nechcem, aby nás a naše deti riadili  z washingtonskej pracovne. Nevidím v tom žiadnu logiku. A prečo sa za slobodu označuje dodržiavanie predpisov z Washingtonu  a neslobodou ich nedodržiavanie?

— Ale hovorí sa, že suverénna infraštruktúra je potrebná preto, aby chránila ruský internet, ak nás vypnú zvonku... A nie preto, že vláda chce spraviť internet uzavretým.

— Určite nás odpoja. Američania sú pripravení to urobiť. Odpojili predsa telekomunikácie počas bombardovania Belehradu. Najprv odpájajú telefonické spojenie, a potom desať rokov rozprávajú o slobode.

— Na vytvorenie vlastnej infraštruktúry budeme potrebovať niekoľko rokov. Je treba vybudovať systém trás, DNS-servery. Čo myslíte, komu sa dá zveriť takúto úlohu? Zaujíma vás to?

— Myslím si, že by to mala byť štátna štruktúra, ktorá má skúsenosti s prácou  so súkromnými údajmi. Sotva sa na to hodí podnikateľ.

— Vytvorili ste Ligu bezpečného internetu. Veľmi často ju v poslednej dobe označujú za zástankyňu cenzúry. Súhlasíte s takýmto hodnotením? Ako sa vôbec pozeráte na cenzúru?


— Liga sa nezaoberá cenzúrou,  ale filtráciou. Cenzúra — to je predbežné pozretie si toho, čo by malo byť umiestnené na internete, filtrácia – nachádzanie protiprávneho obsahu za účelom jeho následného odstránenia.

— Ale filtrácia sa dá porovnať s cenzúrou. Ak prebieha veľmi rýchlo.

— Nie, nedá. Je tu rovnaký rozdiel ako keby ste zavreli do väzenia človek, ktorý znásilnil dievča alebo toho, kto sa podľa vás iba chystal to dievča znásilniť. To sú rozdielne prípady.

— Ale problém je v tom, že spočiatku liga bojovala proti pedofilom, ale vďaka jej iniciatívam nejakým spôsobom bolo možné zablokovať nielen stránky pedofilov, ale napríklad aj stránky Navaľného. Ale čo má Navaľnyj spoločné s pedofilmi?

— Keď pred dva a pol rokmi boli spravené  kroky pre obmedzenie šírenia nebezpečných informácii po internete, bolo veľmi veľa kritiky na túto tému. Teraz sa podnikajú oveľa dôslednejšie a prísnejšie opatrenia —  a kritiky je oveľa menej. Prečo? Pretože začalo byť jasné, že 99% obyvateľstva krajiny neutrpelo žiadnu ujmu a nevšimlo si obmedzenia. Vďaka týmto iniciatívam Ruko znížilo svoj podiel na svetovej premávke na stránkach s detskou pornografiou z  29% na  13% behom dvoch rokov. To znamená, že všetky naše kroky neboli spravené  zbytočne. Nie sme proti nejakým občanom, ale za rodičov ich detí. Rodičia nevedia sami nájsť gombík filtrácie obsahu prehliadača – to je klamstvo, takých používateľov je pol percenta.

— Hovorí sa, že ste mali nápad vytvoriť konzervatívny televízny kanál na spôsob Spasu. Hovorilo sa, že Michail Leontjev by tam mal byť hlavným redaktorom. Čo sa stalo, prečo sa projekt nerozbehol?

— To sú chýry.  Kanál naozaj spúšťame. Bude sa volať Cargrad TV. V súčasnosti jednoducho vyrábame video, ktoré ukazujú iné kanály. Koncepciu sme vyvíjali pol druha roka, ale jej podstatu sme pred sa dohodli pred spustením neodhaľovať. Nechceme robiť ešte jeden Sojuz alebo Spas. Bude to principiálne nová televízia. Hlavným redaktorom bude Iľja Kuzmenkov, ktorý má skúsenosť s riadením televízie REN TV. Generálnym producentom bude Jack Hanik, bývalý režisér spravodajskej služby Fox News, ktorý stál pri jej zrodení spolu s Rogerom.

Zdroj: http://www.vedomosti.ru/library/news/35916571/v-sankcionnye-spiski-vklyuchali-


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |