Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Hitler bol vraj futbalový tréner - chelemendik.sk

 

Hitler bol vraj futbalový tréner

2020-07-09  (14:41)

 - Hitler bol vraj futbalový tréner

Hitler trénoval futbal, v Osvienčime stál lunapark, šokovali britskí žiaci

Nacistický vodca? Kdeže! Adolf Hitler bol nemecký futbalový tréner, myslia si britskí školáci. Nečudo po tom, že 40 percent z dvoch tisícok opýtaných vo veku 9 až 15 rokov netuší, že svet si 11. novembra pripomína Deň veteránov ako spomienku na ukončenie Prvej svetovej vojny.

Symbolom tohto sviatku je červený kvet divého maku, mladým Angličanom sa však skôr spája s logom americkej siete rýchleho občerstvenia McDonald's. Prieskum o znalostiach faktov z oboch svetových konfliktov vykonal spolok vojnových veteránov Erskine.

Absolútny šok pre anketárov prišiel v momente, keď mali opýtaní odpovedať na otázku: "Čo bolo v Osvienčime počas Druhej svetovej vojny?". Každá šiesta odpoveď znela: "Zábavný park". Iba polovica ďalej vedela, že ako "D-Day" (Deň D) sa označuje vylodenie spojencov v Normandii, štvrtina si myslí, že je to termín pre koniec sveta. Spojené štáty vraj vstúpili do vojny po tom, ako bola zhodená atómová bomba na Pearl Harbour a pojmom holokaust sa podľa detí označujú oslavy konca vojny.


Britskí študenti vedomosťami o svetových vojnách príliš neohúrili.
Britskí študenti vedomosťami o svetových vojnách príliš neohúrili.

"Niektoré z odpovedí nami doslova otriasli. Ukázalo sa však, že naša úloha nemôže spočívať len v starostlivosti o vojnových vyslúžilcov, ale aj vo výchove celej spoločnosti," myslí si major Jim Panton, generálny riaditeľ Erskine. "Blíži sa Deň veteránov a je ťažké uveriť, že toľko našich detí nevie, kedy to je," dodal sklamane.

Spolok združuje 1350 veteránov, z ktorých mnohí slúžili na bojiskách najkrvavejšej vojny v dejinách ľudstva. Jeho snahou je zblížiť ich s mladou generáciou, ktorá by sa tak z prvej ruky oboznámila s nezabudnuteľnými vojnovými zážitkami a skúsenosťami. Preto sa jeho ďalšia iniciatíva vyberie cestou spolupráce so školským projektom "Ich minulosť, vaša budúcnosť".

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |