Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Henry Kissinger: Vo vzťahu k Rusku Západ stratil akúkoľvek mieru - chelemendik.sk

 

Henry Kissinger: Vo vzťahu k Rusku Západ stratil akúkoľvek mieru

2020-01-22  (12:00)

 - Henry Kissinger: Vo vzťahu k Rusku Západ stratil akúkoľvek mieru

22.8.2015

Podľa Henryho Kissingera vývoj ukrajinskej krízy ukazuje, že Západ prešiel od nejasného cieľa integrovať Rusko niekam do západného spoločenstva, k cieľu zničiť ho. V rozhovore pre National Interest Kissinger povedal, že v tejto otázke USA  úplne stratili cit pre mieru a kontext. Pritom riešiť problémy európskej bezpečnosti Washington bude musieť práve s s Moskvou.

Podľa agentúry RT, ukrajinská kríza sa zmenila na tragédiu pre zámenu pojmov, myslí si Kissinger. Dlhodobé záujmy svetového poriadku vystriedali okamžitú potrebu obnoviť ukrajinskú identitu. V exkluzívnom interview pre National Interest americký politik zdôraznil, že pri vyriešení  ukrajinského konfliktu je potrebné začleniť túto krízu do globálneho a historického kontextu.

„Keď teraz človek číta o tom, že moslimské oddiely bojujú na strane Ukrajiny, uvedomí si, že sa stratil akýkoľvek  cit pre mieru,“ povedal Kissinger. Podľa neho, je to strašné, lebo to poukazuje na to, že cieľom Západu namiesto integrácie Ruska do západného spoločenstva v dlhodobej perspektíve, je jeho zničenie.
 
Podľa amerického politológa, na to, aby sa k Rusku zaujal postoj ako k veľmoci, treba od začiatku označiť hranice, v rámci ktorých sa požiadavky Ruska merajú s požiadavkami USA. Súčasne ale americká vláda nenavrhuje nijakú  pracovnú koncepciu európskej bezpečnosti a európskym štátom nezostáva nič iné, ako spoliehať sa na líderstvo Nemecka, kým Rusko a Čína v tom čase budujú vzájomné vzťahy.

Podľa Kissingera Nemecko musí hrať a hrá dôležitú úlohu v budovaní európskeho a medzinárodného poriadku. Podľa neho však Nemecko nie je ideálne ako hlavný partner v otázke európskej bezpečnosti v pohraničnej zóne asi dvesto kilometrov od bývalého Stalingradu. Účasť USA na vyriešení ukrajinskej krízy je nevyhnutná pre uvedomenie si globálneho kontextu.

Politické vedenie musí vedieť, nie  ako sa dostať zo slepej uličky, ale ako ju vyriešiť tak, aby pomohlo upevniť stabilitu svetového poriadku. To si podľa amerického politika vyžaduje vyjasniť si osobitný status vzťahov medzi Ruskom a Ukrajinou, ktorý sa ani z jednej strany rozhodne nedá charakterizovať len  ako vzťahy dvoch suverénnych štátov.

Po druhé, treba analyzovať, prečo došlo k ukrajinskej kríze.

„Je absolútne nepravdepodobné, aby Putin vynaložil 60 miliárd eur na to, aby zmenil letné kúpeľné mesto na zimnú olympijskú dedinu, a aby týždeň po záverečnom ceremoniáli, v ktorom sa Rusko predstavilo ako súčasť západnej civilizácie, vypukla vojenská kríza,“ tvrdí bývalý americký diplomat.

Absencia rokovacieho procesu, konkrétne o ekonomickej integrácii Ukrajiny so susednými krajinami, viedla k tomu, že EÚ neúmyselne konala neopatrne. Výsledkom toho každá strana konala racionálne, vychádzajúc zo skreslenej predstavy o tom, čo si myslí druhá strana, myslí si politológ.

V súčasnosti neokonzervatívci vo Washingtone zaťato trvajú na to, aby padla ruská vláda. Budú v tom pokračovať, až pokým nenarazia na dôsledky, tak ako vo všetkých amerických  vojnách po druhej svetovej vojne, zdôraznil Kissinger. Skoncentrovaní nad vlastnou stratégiou, USA vstupujú do vojen, ktorých koniec nevedia predpovedať a súčasne úplne ignorujú svoje vnútropolitické možnosti.

Zdroj: http://russian.rt.com/inotv/2015-08-19/Kissindzher-V-otnoshenii-Rossii-Zapad


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |