Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Hans-Christian Ströbele: Navštívil som Moskvu, aby som u Snowdena zistil, čím môže pomôcť pri vyšetrovaní špiónskej aféry, predovšetkým v Nemecku - chelemendik.sk

 

Hans-Christian Ströbele: Navštívil som Moskvu, aby som u Snowdena zistil, čím môže pomôcť pri vyšetrovaní špiónskej aféry, predovšetkým v Nemecku

2020-02-23  (04:09)

 - Hans-Christian Ströbele: Navštívil som Moskvu, aby som u Snowdena zistil, čím môže pomôcť pri vyšetrovaní špiónskej aféry, predovšetkým v Nemecku

Schôdzka Hansa-Christiana Ströbeleho a Edwarda Snowdena 

 
vytlačiť článok Porozprávať priateľovi Pridať do blogu

Foto: EPA

Poslanec parlamentu Nemecka Hans-Christian Ströbele porozprával v Berlínskom štúdiu Hlasu Ruska o možnosti získať azyl v Nemecku bývalého agenta Agentúry národnej bezpečnosti (ANB) Edwarda Snowdena a o vzťahoch Nemecka s USA.

Hlas Ruska (HR): Pán Ströbele, minulý štvrtok, 31. októbra, ste sa zišli v Moskve s Edwardom Snowdenom. Koľko trvala Vaša schôdzka?

Hans-Christian Ströbele: Skoro 3 hodiny, približne do 19.30.

HR: Vám osobne sa akým zdal Edward Snowden? Čo môžete povedať o tomto mladom mužovi?

Hans-Christian Ströbele: Vyzeral zdravý a bodrý, čiže vôbec nebol unavený a smutný. Nielen odpovedal na všetky otázky, ale aj okrem toho veľa čo porozprával. Pravda znovu a znovu zdôraznil, že ho veľmi znepokojuje faktické chýbanie kontaktov s rodinou, ak nebrať do úvahy návštevu jeho otca a že pravdaže veľmi trpí od iných obmedzení a od v dôsledku toho, že nemôže cestovať.

HR: Čo ste posudzovali?

Hans-Christian Ströbele: Navštívil som Moskvu, aby som u Snowdena zistil, čím môže pomôcť pri vyšetrovaní špiónskej aféry, predovšetkým v Nemecku. Druhá otázku, ktorú som mu položil, bola, či je ochotný oznámiť to, čo vie nemeckej justícii, generálnemu prokurátorovi alebo parlamentu, ak sa založí parlamentná komisia na vyšetrovanie.

HR: Povedali ste, že pán Snowden je ochotný vypovedať na území Nemecka. Čo má v rukách?

Hans-Christian Ströbele: To neviem. Viem len, že dokumenty, ktoré sa týždenne a mesačne zverejňujú vo svete – v Brazílii, Taliansku alebo Nemecku – aj vyvolávajú podozrenie, že ANB uskutočňuje špionáž všade a získava nekonečné objemy údajov – že značná časť týchto údajov patrí ANB. Vychádzam z toho, že pozná svoje dokumenty a môže ich ako mnohoročný pracovník tajných služieb USA odkódovať. A potvrdil, že má čo ohľadne toho povedať.

HR: Posudzuje sa možnosť poskytnúť Edwardovi Snowdenovi azyl v Nemecku. Aké má šance?

Hans-Christian Ströbele: Právne je to možné. Ale treba to chcieť. Existujú dve možnosti poskytnúť mu možnosť nachádzať sa v Nemecku. Za prvé, poskytnutie mu azylu, vtedy sa musí podrobiť procedúre poskytnutia azylu a dokázať, že je politicky prenasledovaný, za druhé, federálny minister vnútra mu môže povoliť pobyt v krajine vychádzajúc z politických a humanitárnych názorov. Taký je náš zákon. Federálnemu ministrovi vnútra stačí len to zachcieť.

HR: V pondelok, 4. novembra, federálna kancelárka Angela Merkelová oznámila verejnosti cez svojho vládneho hovorcu, že transatlantická únia má naďalej pre Nemcov prvoradý význam. Je to jednoznačné, alebo nie? Ako treba chápať pozíciu federálnej kancelárky?

Hans-Christian Ströbele: Nie, je to potvrdenie podpory partnerstva, možnože priateľstva s USA a ich vládou. Musíme veľa rokovať práve s USA, pretože pán Snowden vyhlásil, že preň nie je natoľko dôležité Nemecko a Európa ako to, aby sa v USA ukončila prax odpočúvania telefonátov a nerobila sa možná nesprávna činnosť.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |