Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
HAARP – globálna hrozba? - chelemendik.sk

 

HAARP – globálna hrozba?

2020-01-27  (13:41)

 - HAARP – globálna hrozba?

Jurij Solomatin

O možných súvislostiach medzi katastrofickými  prírodnými javmi v roku 2002 v Európe a Ázii a testovaním HAARP, geofyzickej zbrane USA

Katastrofické prírodné javy, ktoré  sa nedali predpovedať a dokonca niektoré prekvapivé technologické katastrofy a obrovské sociálne kataklizmy, ktoré zasiahli  Európu a Áziu v lete roku 2002, podľa mienky mnohých odborníkov a vedcov svedčia o tom, že pravdepodobne existujú určité spoločné globálne príčiny ich vzniku. Reč je predovšetkým o možnosti, že určité svetové sily neoprávnene alebo tajne použili geofyzické  zbrane.

Preto nie náhodou  Štátna duma Ruskej federácie takmer rok skúmala v štyroch komisiách globálne nebezpečenstvo HAARP a pripravila dve Výzvy obsahujúce návrh medzinárodného zákazu testovania projektu HAARP. Boli určené  prezidentovi RF Vladimírovi Putinovi, OSN, medzinárodným organizáciám, parlamentom a vládam všetkých krajín, svetovej vedeckej verejnosti a médiám.

V septembri 2002 sa v ruskej Štátnej dume konala diskusia  o tejto otázke a hlasovanie za poslanie týchto výziev  adresátom. Za výzvu určenú prezidentovi RF Vladimírovi Putinovi hlasovalo  188 poslancov, za výzvu pre OSN -  220 poslancov. To podľa môjho názoru svedčilo na jednej strane o veľkom znepokojení značnej časti ruských poslancov v súvislosti s vyvíjaním a možným použitím geofyzických zbraní a na druhej strane o pritakávacej pozícii časti poslancov vo vzťahu k novému „staršiemu bratovi“ a jeho globálnym záujmom.

Detailnejšie informácie  o globálnom nebezpečenstve použitia geofyzickej zbrane HAARP obsahuje interview s poslancom Štátnej dumy RF – predsedom Komisie pre otázky obrany generálom Andrejom Nikolajevom s názvom  Washington pripravuje globálnu zbraň proti všetkým a globálny teroristický útok proti vlastnému obyvateľstvu (Pravda č. 99, 6.-9. septembra 2002), ďalej interview s členkou Komisie pre otázky informačnej politiky Taťjanou Astrachankinou Zastavte HAARP! (Pravda č. 100,  10-11. septembra 2002) a s Jurijom Perunovom,  vedcom, popredným sovietskym a ruským odborníkom v oblasti interakcií vysoko-frekvenčného elektromagnetického žiarenia s okolím Zeme Anjeli  a plasmoidy (Pravda č. 109,1.-2.11. 2002).

Je známe, že na konci 70-tých rokov USA a ZSSR uzavreli dohodu, v súlade s ktorou bol nastolený  zákaz rozvíjania projektov v oblasti geofyziky za účelom jej využitia pre vojenské ciele. Zároveň všetky projekty v tejto oblasti začali byť tajné. Ale de facto takéto programy, aj napriek uzavretej dohode, pokračovali ďalej  zamaskované za vedecké výskumy,  alebo vyvíjanie technológií dvojakého významu a obsah a účel takýchto projektov bol  zahalený rúškom dohadov, vedeckých špekulácií, dokonca mystiky.

Práve takýto projekt podľa názoru mnohých vedcov a odborníkov predstavuje špeciálny americký program HAARP (High frequency Active Auroral Research Program -  Aktívny vysokofrekvenčný program výskumu polárnej žiary). Krstným otcom programu je  americký vedec Bernard J. Eastlund, ktorý už v 80-tých rokoch získal patent na metódu a prístroj na meranie vrstiev zemskej atmosféry, ionosféry a / alebo magnetosféry.

Pár slov o geofyzických zbraniach. Je známe, že USA (... ale možno nielen oni)  už postavili údajne výskumné vysokofrekvenčné žiariče, ktoré  dokážu zohriať s pomocou energetického pôsobenia na ióny prostredie  v okolí Zeme do stavu plazmy, ktorá sa dá riadiť v priestore, čo môže kardinálne ovplyvniť priebeh procesov v atmosfére, ionosfére a magnetosfére Zeme.

Majitelia tejto zbrane teoreticky dokážu naplánovať povodne, tajfúny, tornáda a dokonca aj zemetrasenia v ľubovoľnom regióne planéty Zem. Alebo úplne paralyzovať civilné a vojenské monitorovacie a riadiace  elektronické systémy, vrátane telekomunikácií ľubovoľnej krajine, ba dokonca aktívne ovplyvniť psychiku celých národov.

Existuje podozrenie, že nezvyčajné prírodné javy a kataklizmy, ktoré boli zaznamenané vo svete v roku 2002, technologické katastrofy (ako napríklad katastrofa ukrajinského SU-27 na letisku v Sknilive), nepochopiteľná pre mnohých vedeckých pracovníkov apatia celých národov v postsovietskom priestore, - mohli  súvisieť s testovaním  geofyzickej zbrane USA  - zatiaľ len s nízkym výkonom.

Hlavný problém však spočíva v tom, že ani americkí politici, ani vedci, ani celé svetové spoločenstvo a veda zatiaľ nevedia, či bude možné v prípade použitia geofyzicke zbrane s maximálnym výkonom, zastaviť jej pôsobenie, presnejšie  - pôsobenie tých katastrofických prírodných a sociálnych procesov, ktoré naštartuje. Je veľmi pravdepodobné, že už prvé použitie novej geofyzickej zbrane hromadného ničenia v plnom rozsahu môže dopadnúť ako katastrofa celej planéty. Zdá sa vám, že je to sci-fi?

Zdroj: pravda.ru

© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk

Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti  s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toho varovanie na konci každého článku.


Viac o HAARP na chelemendik.sk :

HAARP geofyzická zbraň USA
http://chelemendik.sk/HAARP_geofyzicka_zbran_USA_759454776.html

Americký HAARP mění klima
http://chelemendik.sk/Americky_HAARP_meni_klima_900984088.html

Dôkazy o HAARP - video, SK titulky
http://chelemendik.sk/Dokazy_o_HAARP__SK_titulky_237870831.html


Počasie ako zbraň -  o čom sa v Kodani nehovorilo

http://chelemendik.sk/Pocasie_ako_zbran_515746150.html

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |