Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Gyurcsány do basy? - chelemendik.sk

 

Gyurcsány do basy?

2020-05-25  (06:29)

 - Gyurcsány do basy?


Gyurcsány do basy? Nebojím sa, odkazuje


23. júna 2010  9:14

Najdlhšie slúžiaceho premiéra poprevratového Maďarska možno čaká ďalší primát. Ferencovi Gyurcsányovi (49) hrozí, že ako prvý bývalý predseda vlády po popravenom Imre Nagyovi zasadne na lavici obžalovaných. Vláda Viktora Orbána sa netají, že proti nemu zbiera usvedčujúci materiál. A László Kövér, šéf celoštátnej rady Fideszu, ho už vopred odsúdil ako "politického zločinca".

"Chlapci sa vyhrážajú. Chcú ma poslať do väzenia. Ale prečo o tom rozprávajú, prečo to nespravia? Aký je ich zámer? Zastrašiť ma? Potom klopú na zlé dvere," odkázal Gyurcsány Fideszu na svojom blogu. "Zle ma poznajú, ak si myslia, že sa schovám za svoju imunitu. Ani mi nenapadne. Ak ma obžalujú, dobrovoľne sa jej vzdám, aby som sa svojim žalobcom, politickým travičom, mohol pozrieť do očí," dodal.

Heslo "Gyurcsány do basy" skandovali demonštranti už počas horúcej jesene protivládnych protestov v roku 2006. Fidesz vtedy sľuboval, že keď príde k moci, prinúti socialistov skladať účty. Tí však dnes Orbánovu stranu obviňujú, že jej ide nie o spravodlivosť, ale o pomstu. "Skladanie účtov nesmie znamenať zúčtovanie, lebo to nie je demokracia, ale diktatúra," povedal pre denník Népszava mladý líder socialistov Attila Mesterházy, ktorý naznačil, že nová vládna moc dáva politické objednávky polícii, súdom i prokuratúre.

Ako prokurátor i sudca v jednej osobe sa zatiaľ najvýraznejšie prejavil jeden z najbližších Orbánových ľudí Kövér, ktorý od budúceho týždňa bude s veľkou pravdepodobnosťou šéfovať parlamentu. "Nech je jeho názor akýkoľvek, Gyurcsány je politický zločinec, ktorý kým nezmizne z maďarského verejného života a bude môcť hovoriť v mene socialistov, dovtedy socialistov nemôžeme prijať za demokratickú organizáciu," povedal pre denník Magyar Hírlap. Expremiér "už dávno mal stáť pred súdom", vyhlásil Kövér a vysvetlil aj prečo.

"Prinajmenšom zato, čo priznal vo svojom prejave v Balatonőszöde," pripomenul Gyurcsányov neslávne známy prejav s okrídleným výrokom "klamali sme ráno, v noci aj večer". Podľa Kövéra socialisti "cestou sprisahania pomýlili maďarských občanov, utajili údaje potrebné k spoznaniu skutočnosti a zmanipulovali tak voľby roku 2006". Za ďalší zločin Gyurcsánya označil "policajný teror", ako Fidesz nazýva tvrdé zásahy poriadkových síl počas pouličných výtržností na jeseň 2006.

Hoci za osem rokov vládnutia sa viacerí socialistickí politici namočili do korupčných afér, a niektorí z nich už skončili aj za mrežami, Gyurcsányovi, ktorý do politiky vstúpil ako miliardár a na nekalé obohacovanie sa rozhodne nebol odkázaný, nie je ľahké nájsť v skrini kostlivca. Dvaja splnomocnenci premiéra Orbána, ktorých vybavil mimoriadnymi vyšetrovacími právomocami, však už v médiách naznačili, že niečo na expremiéra majú.

Jedna kauza sa má týkať manipulácií so štátnymi pozemkami pre neuskutočnený projekt obrieho kasína pri jazere Velence. A druhou je údajná Gyurcsányova spoluzodpovednosť za "policajnú brutalitu".

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |