Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Grékom ku kríze pomohli americkí bankári - chelemendik.sk

 

Grékom ku kríze pomohli americkí bankári

2020-05-28  (10:59)

 - Grékom ku kríze pomohli americkí bankári

Grékom ku kríze pomohli americkí bankári z Goldman Sachs

 


19.05.2010

Goldman Sachs je vyšetrovaná za pomáhanie Grécku schovávať jeho rozsiahle dlhy.
Kontroverzná banka z Wall Street - prezývaná ako upírska chobotnica pretože jej chápadlá rozťahuje široko a ďaleko - je obvinená z profitovania z komplexných menových obchodov, ktoré Grécku pomohli sfalšovať jeho financie.

V rámci kontrolného podania v USA, Goldman odhaľuje, že je "predmetom viacerých vyšetrovaní a preverovaní rôznymi vládnymi a kontrolnými orgánmi" v rámci spojenia jej finančných transakcií s Gréckom.

Európska komisia už začala vyšetrovanie vzájomných vzťahov medzi bankou a Aténami. Z odhalenia nie je jasné koľko iných krajín by mohlo vyšetrovať jej obchody s týmto stredomorským štátom.
Gigant z Wall Street, podľa tvrdení, obdržal 192 miliónov libier za poplatky za uskutočnenie komplexných menových transakcií v roku 2001, ktoré pomohli Aténam požičať si hotovosť bez toho, aby sa to udávalo do kníh ako pôžička.

Tzv. "swapové" obchody pomohli Grécku dodržať limity eurozóny v rámci vládneho zadlžovania.
Táto dohoda bola povolená na základe pravidiel Európskej únie, ale po finančnom zrútení stredomorského štátu sa dostala pod oveľa prísnejšiu kontrolu.

Grécky deficit predstavuje bezmála 13 percent HDP a verejný dlh je takmer dvojnásobný ako oficiálny strop, a to 113 percent HDP.
Goldman Sachs bola kedysi považovaná za neporaziteľnú banku, ktorá mohla prebiť každú ponuku iných firiem. Vždy platila obrovské sumy svojim zamestnancom, t. z. že mohla zamestnávať najväčšie talenty finančného sveta.

V posledných týždňoch sa ale nadvláda tejto banky na finančných trhoch dostala do ohrozenia z dôvodu odhalenia, že je vyšetrovaná americkými orgánmi za podvod.
Americká komisia pre cenné papiere a burzu obvinila Goldman zo zavádzania jej vlastných klientov a ich povzbudzovania k investovaniu do produktu, ktorý bol odsúdený na neúspech.
Súdny spor sa zameriava na obchody uskutočnené hypotekárnym obchodníkom Fabricom Tourre, ktorý je odvtedy na správnej dovolenke.
Obchody Goldman Sachs sú taktiež vyšetrované kontrolórmi Veľkej Británie, orgánom finančných služieb.

 

 Zdroj: dailymail.co.uk, prop.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |