Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Grécku radia predať ostrovy - chelemendik.sk

 

Grécku radia predať ostrovy

2020-05-27  (21:35)

 - Grécku radia predať ostrovy

FINANCIE: Nemeckí politici radia Grécku, aby predalo ostrovy

Berlín/Atény 4. marca (TASR) - Berlín Aténam nepomôže. Nemeckí politici navrhujú Grécku radikálne riešenie, má vraj predať neobývané ostrovy.

Grécka vláda v stredu (3. 3.) schválila tretí úsporný balík za posledné tri mesiace, ktorý by mal pomôcť Aténam získať finančnú pomoc. Balík zahŕňa zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH) na 21 % z 19 %, zvýšenie spotrebných daní na benzín, tabakové a alkoholické výrobky, obmedzenie bonusov pre zamestnancov verejného sektora o 30 % a zmrazenie dôchodkov vo verejnom sektore. Jeho hodnota predstavuje 4,8 miliardy eur, čo je však oproti celkovému dlhu približne 300 miliárd eur iba kvapka v mori.

V piatok (5. 3.) sa má stretnúť nemecká kancelárka Angela Merkelová s gréckym premiérom Georgeom Papandreouom. Hovorca nemeckej vlády uviedol, že nebudú hovoriť o finančnej pomoci pre Grécko.

Nemecká vládna koalícia sa už niekoľkokrát vyjadrila, že je proti poskytnutiu pomoci Aténam. Niektorí politici navrhujú radikálne riešenie, aby krajina predala, čo vlastní, napríklad niekoľko zo svojich neobývaných ostrovov. Grécko má 3054 ostrovov, z toho je obývaných iba 87.

"Bankrotár musí predať všetko, čo má, aby uspokojil veriteľov. Grécko vlastní budovy, firmy a neobývané ostrovy, ktorými môže splácať svoje dlhy," uviedol člen Merkelovej CDU Josef Schlarmann pre nemecký bulvárny denník Bild. Podobne sa vyjadril aj finančný expert liberálnej FDP Frank Schäffler: "Kancelárka nemôže Grécku sľubovať pomoc. Grécky štát sa musí dôsledne zbaviť podieloch vo firmách a predať aj pozemky, napríklad neobývané ostrovy."

Podľa nemeckého burzového experta Dirka Müllera je nový úsporný program smrteľnou ranou pre grécku ekonomiku. "Ekonomika je slabá, k tomu treba pripočítať silné euro. Jej výhľady nie sú dobré." Dodal, že "Grécko vystúpi z eurozóny a opäť zavedie drachmu". Slabá drachma bude podľa Müllera stimulom pre ekonomiku.

Šéf mníchovského hospodárskeho inštitútu Ifo Hans-Werner Sinn zasa tvrdí, že Grécko sa tento rok dostane do platobnej neschopnosti, ak nedostane pomoc. Podľa Sinna pre krajinu existuje iba jedno riešenie, a to vystúpenie z eurozóny.

Informoval o tom internetový portál bild.de.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |