Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Grécko zachráni len odchod z eurozóny - chelemendik.sk

 

Grécko zachráni len odchod z eurozóny

2020-05-30  (20:27)

 - Grécko zachráni len odchod z eurozóny

24. apríla 2010  9:41

Jediná cesta pre Grécko, ako sa stať znovu konkurencieschopným, je vystúpenie z eurozóny, napísal v komentári nemecký konzervatívny denník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).

Inak mu hrozí len ďalšie zadlžovanie, uviedol denník. Mníchovský Süddeutsche Zeitung naopak usudzuje, že je aj v záujme Nemecka Grécku pomôcť, pokiaľ možno okamžite.

Podľa FAZ grécka vláda už nie je schopná svoje dlhy splácať. "Prvý úverový balíček od partnerských krajín eurozóny a Medzinárodného menového fondu je iba kvapka na rozpálené kachle, pretože nimi môžu Gréci obhospodáriť iba malú časť štátnych dlhov. Keď je štát v platobnej neschopnosti, platí na neho to isté, čo pre podniky. Musí prísť k preúverovaniu, s ktorého pomocou bude môcť Grécko spravovať svoje dlhy," upozorňuje frankfurtský denník na možný ďalší vývoj.

Okrem dlhov má podľa neho Grécko ešte väčší problém: jeho hospodárstvo kvôli nadmernému konzumu nie je konkurencieschopné. "Keď teraz EÚ žiada od Grékov uprostred ťažkej recesie krátiť výdavky a mzdy a zvyšovať dane, hrozí depresia," varuje FAZ. Dôsledkom toho budú ďalšie sociálne nepokoje, ktoré Grécko zažíva už niekoľko týždňov.

"Z tejto zostupnej špirály vedie len znehodnotenie meny," tvrdí denník. "Krajina môže ´za noc ´ vystúpiť z menovej únie, vrátiť sa k starej mene a znížiť svoje staré eurodlhy. Takto sa Grécko stane opäť konkurencieschopné a bude môcť získať prostriedky na správu svojich znížených úverov," dodáva FAZ.

Süddeutsche Zeitung, naopak, zastáva názor, že Aténam treba čo najrýchlejšie pomôcť. Je to podľa tohto denníka v záujem celej zóny.

"Ak sa zrúti grécky finančný trh, následná reťazová reakcia bude nekontrolovateľná. Banky v celom svete by sa rútili, ďalšie štáty na juhu Európy by išli ku dnu a menový systém by sa mohol rozpadnúť," prorokuje mníchovský denník.

Podľa denníka také niečo Nemci nepotrebujú, pretože na eurozóne profitujú a šok spôsobený jej negatívnym vývojom by okamžite pocítili na pracovnom trhu.

"Európa funguje ako jedna veľká karavána obkľúčená šelmami. Postupuje iba tak rýchlo ako jej najslabšia ťava. Keď sa rozpadne a ťavy vpredu zostanú osamotené, nepríde do cieľa ani najsilnejšie zviera," glosuje Süddeutsche Zeitung súčasnú situáciu eurozóny.

Zdroj: ČTK

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |