Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Grécko: kríza sa skončila? - chelemendik.sk

 

Grécko: kríza sa skončila?

2020-06-02  (04:34)

 - Grécko: kríza sa skončila?
 
 
     

Líder centristicko-pravicovej strany Nová demokracia Antonis Samaras určil nového predsedu vlády Grécka. Ostane Grécko v eurozóne?

Aj po formovaní novej vlády na túto otázku sa ešte neodpovedalo. Hlavný problém ostáva – strany koalície nemajú recept prekonania najťažšej hospodárskej krízy a to znamená nemá ho ani vláda, myslí si politický analytik Vasilij Koltašev:

- Grécko nemôže splniť všetky podmienky. Ale kabinet ministrov bude pokračovať v politike prísneho šetrenia. Ak sa uskutočnia akékoľvek kroky na zníženie štátneho dlhu Grécka krajinu to nezachráni. Jednoznačne môžeme hovoriť len o tom, že Grécko s takým kabinetom ostane v eurozóne.

Pravdepodobne krajina dostane aj sľúbenú 20 miliardovú podporu od EÚ a MMF. Predstavitelia MMF už majú s kým rokovať – v krajine zvolili premiéra a vládu. Ale na čo sa minú tieto prostriedky? Táto otázka nie je najhlavnejšia, je presvedčený ruský expert Alexander Tevdoj-Burmuli. Oveľa dôležitejšie je vedieť koľko vydrží nový kabinet ministrov:

- Je to dočasné zoskupenie. Tieto sily nie sú zainteresované na výbušnom scenári rozvoja situácie spojenom s opustením eurozóny. Ale pravicové strany viac chcú dodržať požiadavky EÚ, ako ľavicové a môže vzniknúť situácia, že sociálne protesty vnútri vlády privedú k rozpadnutiu koalície. V takom prípade je ťažko predpokladať, že Grécko dodrží rozpočtové dohody s EÚ. A ak k tomu dôjde znovu vznikne otázka o nachádzaní Grécka v eurozóne.

Narušiteľom pracovnej nálady vlády a parlamentu bude nielen ulica, ale aj samotný parlament. Predovšetkým ľavicová strana SYRIZA na čele s Alexisom Ciprasom, ktorá odmietla koalíciu a doposiaľ vystupuje proti úverovej dohody s EÚ a MMF.

Medzitým niektorí ekonomickí experti si nemyslia, že vytvorenie vlády kardinálne zmení situáciu v krajine a predpovedajú, že do októbra Grécko opustí eurozónu.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |