Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Gréci chcú bojkotovať nemecké výrobky - chelemendik.sk

 

Gréci chcú bojkotovať nemecké výrobky

2020-09-20  (23:59)

 - Gréci chcú bojkotovať nemecké výrobky

ATÉNY. Najvplyvnejšia grécka spotrebiteľská organizácia vyzvala dnes na bojkot nemeckých výrobkov a obchodov na protest proti obálke časopisu, ktorá rozzúrila Grékov. Obálka totiž zobrazuje Venušu Milétsku, ako robí rukou obscénne gesto.

Nemecký magazín Focus vo svojom poslednom vydaní zobrazil slávnu klasickú bezrukú sochu, ktorá sa v súčasnosti nachádza v parížskom múzeu Louvre, ako ukazuje vztýčený prostredník pod nadpisom "Podvodníci v eurorodine" s cieľom naznačiť, že Grécko úmyselne zavádzalo členské štáty EÚ, aby sa dostalo do eurozóny.

"Gréci nie sú žiadni podvodníci, žiadame, aby nemecká vláda odsúdila túto mimoriadne nevhodnú publikáciu," povedal pre tlačovú agentúru Reuters predseda Gréckeho spotrebiteľského inštitútu (INKA) Jorgos Lakuritis.

INKA distribuovala v centre Atén a pred nemeckým obchodným domom s elektronikou Media Markt letáky, vyzývajúce Grékov, aby sa pripojili k bojkotu.

"Skresľovanie symbolu gréckych dejín, krásy a civilizácie v čase, keď tu (v Nemecku) žili na stromoch a jedli banány, je neprípustné a neodpustiteľné," uviedla INKA.

Obálka s Venušou vyvolala rozhorčenie v Grécku, usilujúcom sa o získanie podpory členských krajín EÚ ako Nemecko pri vyrovnávaní sa s krízou spôsobenou štátnym dlhom, ktorá hrozí destabilizovať euro.

Vláda kancelárky Angely Merkelovej sa doteraz vyhýbala prísľubu pomôcť vysoko zadlženému Grécku. Väčšina Nemcov je podľa prieskumov verejnej mienky proti finančnej pomoci Grécku.

Nemecký veľvyslanec v Grécku Wolfgang Schultheiss vo štvrtok uviedol, že ľutuje, že nemecká tlač vyvolala pobúrenie. "Nemecko stojí pevne na strane Grécka," vyhlásil Schultheiss po tom, čo si ho predvolal predseda gréckeho parlamentu Filippos Petsalnikos.

"Vyhlásenia veľvyslanca neboli uspokojivé," skonštatoval Lakuritis. "Ak máme takýchto priateľov, na čo sú nám nepriatelia?" dodal.


Zdroj: TASR 
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |