Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Gorbačov ľutuje rozpad Sovietskeho zväzu - chelemendik.sk

 

Gorbačov ľutuje rozpad Sovietskeho zväzu

2020-07-10  (10:26)

 - Gorbačov ľutuje rozpad Sovietskeho zväzu
Prvý a zároveň posledný prezident Sovietskeho zväzu ľutuje rozpad tohto bývalého impéria. Michail Gorbačov to povedal v rozhovore pre francúzsky denník Le Figaro, ktorý vyšiel v pondelok. Ako však dodal, nikdy nemal v úmysle vojensky zasiahnuť v bývalých sovietskych satelitoch v strednej a východnej Európe.

"Ak by sme to urobili, tak by som tu s vami dnes nebol. To je isté. Zažili by sme tretiu svetovú vojnu. V tom čase bola Európa plná jadrových zbraní. Na oboch stranách železnej opony stáli dva milióny vojakov. Skúste si predstaviť, čo by sa stalo, ak by sme použili silu ," povedal Gorbačov.

Bývalý sovietsky vodca zároveň vyhlásil, že v roku 1985 vtedajším lídrom komunistických štátov, ktorí sa v Moskve zišli na pohrebe generálneho tajomníka KSSZ Konstantina Černenka, zaručil, že Sovieti sa už nebudú pliesť do ich vnútorných záležitostí.

"Sovietsky zväz mohol byť zachránený," pokračoval ďalej pre francúzske noviny Gorbačov. "Pripravovali sme program na zlepšenie situácie v Sovietskom zväze. Podporovali ho všetky republiky vrátane pobaltských," uviedol.

V auguste 1991 sa však členovia tvrdého jadra sovietskej komunistickej krajiny pokúsilo o puč a Gorbačova zajali. Vtedajší prezident Ruskej federácie Boris Jeľcin ale prevrat prekazil a prevzal moc. S Ukrajincami a Bielorusmi následne dohodol rozpad ZSSR, ktorý bol nahradený voľným Spoločenstvom nezávislých štátov. Tým Gorbačov ako politik skončil.

Zdroj: SITA

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |