Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Gorbačov kritizuje demokraciu v Rusku - chelemendik.sk

 

Gorbačov kritizuje demokraciu v Rusku

2020-06-02  (21:44)

 - Gorbačov kritizuje demokraciu v Rusku

MOSKVA. Posledný sovietsky líder Michail Gorbačov v pondelok kritizoval demokraciu v Rusku. Podľa jeho názoru nedávne komunálne voľby v krajine "sa zmenili na výsmech a celý systém je chybný."

Gorbačov to povedal potom, ako víťazstvo vládnej strany Jednotné Rusko na čele s premiérom Vladimirom Putinom v miestnych voľbách spochybnili tri opozičné strany pre podozrenie z podvodu a opustili parlament.

"V očiach ľudí sa voľby zmenili na výsmech a občania majú veľkú nedôveru k použitiu svojich hlasov," povedal Gorbačov v rozhovore pre opozičný denník Novaja gazeta.

Podľa Gorbačova odchod komunistov, liberálnych demokratov a členov strany Spravodlivé Rusko, považovaných viac-menej za blízkych Kremľu, ukázali, že "dôvera vo voľby už neexistuje".

Gorbačov tiež povedal, že apatia a nedôvera ľudí vo volebný systém v Rusku spôsobí, že občania sa jednoducho prestanú zúčastňovať na voľbách. "Aká je to demokracia, keď sa ľudia na nej nezúčastňujú? Spoliehať sa na dumu je zbytočné," dodal posledný sovietsky líder.

Víťazstvo v komunálnych voľbách posilnilo moc Jednotného Ruska, ktoré má v Štátnej dume 315 zo 450 kresiel, v krajine. V komunálnych voľbách, ktoré sa konali 11. októbra, získalo jednotné Rusko v 75 regiónoch krajiny takmer 80 percent kresiel, uviedli volební predstavitelia.

Gorbačov je vo svete považovaný za reformného bývalého sovietskeho lídra, ktorý sa zaslúžil o pád komunizmu vo východnej Európe v roku 1989 a rozpad Sovietskeho zväzu v roku 1991. Gorbačov sám seba označuje za ochrancu demokracie v Rusku, avšak doteraz bol opatrný v kritike nových vládcov Ruska.

Zdroj: SITA


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |