Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Globálne vládnutie? Totálny nezmysel - chelemendik.sk

 

Globálne vládnutie? Totálny nezmysel

2020-06-21  (00:26)

 - Globálne vládnutie? Totálny  nezmysel

Globálne vládnutie? Totálny ľavicový kozmopolitný nezmysel, tvrdí Klaus

23.10.2010

Za totálny ľavicový kozmopolitný nezmysel označil český prezident Václav Klaus vo Washingtone ideu globálneho vládnutia.

Prezident je teraz v USA ako hlava českej delegácie na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN, ktoré sa bude zaoberať práve reformnou úlohou tejto organizácie v globálnom vládnutí. Klaus, ktorý sa k posilňovaniu právomocí medzinárodných organizácií na úkor národných štátov stavia dlhodobo kriticky, na túto tému v sobotu v newyorskom sídle OSN prednesie prejav.

Otázka reformy medzinárodných inštitúcií získala na naliehavosti po nedávnej globálnej hospodárskej kríze. Mnoho svetových štátnikov zastáva názor, že by mali vzniknúť globálne štruktúry s väčšími právomocami, ako má napríklad súčasná OSN, ktoré budú schopné aktívnejšie reagovať na problémy súčasného sveta. Kritici ale takéto plány označujú za snahu vytvoriť "nový svetový poriadok", ktorý by výrazne obmedzil národné štáty aj slobodu ich obyvateľov.

"V súčasnom svete je niekoľko nebezpečných myšlienok. Jednou z nich je globálne otepľovanie. Nebezpečné sú aj niektoré-ismy. Ale jednou z najviac nebezpečných myšlienok poslednej doby je myšlienka globálnej vlády. Je to totálny nezmysel a ja sa túto myšlienku pokúsim zneškodniť," povedal český prezident v diskusii so študentmi Univerzity Johnsa Hopkinsa. "Je to totálny ľavicový kozmopolitný nezmysel, ktorý nikdy nemôžem prijať," dodal.

Podotkol tiež, že sa téme bude venovať aj na blížiacom sa summite Európskej únie a ázijských krajín, na ktorom bude zastupovať Českú republiku. Jeho príspevok ponesie názov "Globálne vládnutie alebo globálna spolupráca?" Klaus povedal, že už z názvu vyplýva, že je pochopiteľne zástancom globálnej spolupráce.

Na adresu Valného zhromaždenia OSN potom prezident uviedol, že mu počas neho prekáža absencia dialógov. "Fungujú tam iba a výlučne monológy," povedal. "Nikto súhlasne alebo nesúhlasne nezareaguje na toho, kto hovoril pred ním. Sú to vopred pripravené monológy, a preto ich tiež nikto veľmi nepočúva. To ma na tom vždy frustruje," dodal Klaus.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


strelec   |   2010-09-23  (21:59)
50%  
mínus plus
  Klaus je dosť rozporná osobnosť. V celej rade jeho výrokov sa dá súhlasiť, ale u mňa budí dojem, že v oblasti ekonomických postojov je liberálny fanatik akými boli za socializmu politický pracovníci. Svet dnes už pomaly pripúšťa pochyby o samoregulácii trhu a zázraku konkurencie, nie zbytočnosti štátu a pod. Z histórie vieme, že staré ríše vládli stáročia, ovládali obrovské územia a pritom vtedajšie "technické" vybavenie sa nedá porovnať s dnešným. Túžba po moci a ovládať všetko a všetkých je dnes očividná. Netvrdím ako to bude úspešné, stačí zažiť úspešný či neúspešný pokus o toto - no amen.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |