Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
George Soros je kapitalista katastrôf - chelemendik.sk

 

George Soros je kapitalista katastrôf

2019-12-09  (19:10)

 - George Soros je kapitalista katastrôf

22.6.2015

Valentin Katasonov 

George Soros sa opäť aktívne podieľa na osude Ukrajiny. Na začiatku júna  bola uverejnená jeho e-mailová korešpondencia s Porošenkom, z ktorej vyšlo najavo, že Soros presadzuje dodávanie amerických smrtiacich  zbraní na Ukrajinu a dáva rady, ako organizovať ukrajinský vojenský výcvik s pomocou inštruktorov USA. Majitelia peňazí si  cenia  Georga Sorosa ako neprekonateľného majstra revolúcií, prevratov a majdanov. 

Podľa ratingov Forbes Soros patrí do tridsiatky najbohatších ľudí planéty. Je známy ako finančný špekulant, biznismen a filantrop.  Tieto tri tváre  tvoria jediný model jeho správania.

Nezriedka ho nazývajú majstrom finančnej alchýmie. Spomínajú na jeho vynikajúcu operáciu, s pomocou ktorej zhodil v roku 1992 britskú libru. Vtedy oligarchovi nedokázala sa vzoprieť ani Banka Anglicka a Soros dokázal zarobiť na operácii miliardu dolárov. Taktiež vniesol svoj vklad aj do vytvorenia finančnej krízy v Juhovýchodnej Ázii v roku 1998, kedy došlo ku krachu  valút takmer desiatku ázijských krajín.  Sorosove stopy sa dajú odsledovať aj v príprave defaultu v Rusku v tom istom roku 1998. hlavné špekulácie na svetových trhoch realizoval prostredníctvom hedžového fondu  Quantum Fund NV, zaregistrovaného v daňovom raji Curacao  (ostrov v Karibskom mori, patriaci Holandsku). Je to najväčší fond v skupine  Quantum Group of Funds, kontrolovaný Sorosom.

Predpokladá sa, že Sorosovo bohatstvo (takmer 30 miliárd dolárov) bolo  vytvorené výhradne v dôsledku špekulácií. Venuje sa však aj slušnejšiemu biznisu, kupujúc akcie a podiely v kapitáli mnohých spoločností. Vytvoril investičný fond Soros Fund Management LLC, ktorý má podiel v kapitáli mnohých známych korporácií. Soros vlastní veľké balíky akcií v Dow Chemicals (viac ako päť miliónov akcií) a Monsanto (pol milióna akcií). Oba tieto monopoly – chemické koncerny – sa teraz aktívne integrujú  do poľnohospodárstva, biotechnológií, potravinárskeho priemyslu atď. Ďalšou sférou  Sorosovho záujmu je energetika. Tu najväčšími z jemu patriacich spoločností sú  Energen a PDC Energy. V nich miliardárovi patrí dva a jeden milión akcií. Taktiež je Soros  prítomný aj v bankovom sektore. Predovšetkým mu patrí  veľký balík akcií  v bankovom obrovi   Citigroup, ktorý patrí do Veľkej šestky bánk na Wall Street. 

О druhej Sorosovej tvári sa píše len málo. Popritom miliardár umiestnil svoje „zlaté vajíčka“ (kapitály) do desiatok, ak nie stoviek „košíkov“  (spoločnosti a bánk)  v rôznych častiach sveta. 

Tretia Sorosova tvár je filantropia. Tu pôsobí predovšetkým cez nadáciu Open society foundation známu tiež aj ako Sorosov fond. Ak vynecháme nablýskanú reklamu OSF, nadácia sa venuje „resetovaniu“ verejného povedomia a formovaniu spriatelených elít, schopných zabezpečiť ten najpriaznivejší režim pre západné nadnárodné korporácie a banky. Výdavky, ktoré má Soros-filantrop, - to v žiadnom prípade nie je mínus jeho bohatstvu. Sú to investície do ľudského kapitálu. Sú  veľmi efektívne, možno dokonca efektívnejšie ako investície do hight tech spoločností alebo hedžových fondov.

Nadácia Open society foundation  má filiálky v 27  krajinách Ázie a Európy, vrátane Poľsko, Lotyšsko, Estónsko, Arménsko a Azerbajdžan. Podľa odhadov týždenníka  Business Week, na dobročinnosť Soros prispel behom svojho života viac ako 5 miliárd dolárov. Z toho jedna miliarda pripadá na Rusko. 

Sorosov biznis-model vyzerá približne nasledovne:

1) s pomocou finančných špekulácií sa zarábajú miliardy;

2) časť získaných miliárd sa používa pre ciele nových finančných špekulácií, ďalšia časť sa investuje do akcií spoločností a iných komerčných organizácií, ešte jedna časť sa vkladá do „dobročinných“ projektov;

3) filantropia pomáha vytvárať priaznivé „investičné klíma“ v tej-ktorej krajine; investície Soros robí až  po dôkladnej príprave takejto „investičnej klímy“.

Pre obyčajného biznismena priaznivou „investičnou klímou“ je ekonomická a politická stabilita, stúpajúce tendencie na trhu atď. Princíp, ktorým sa riadi Soros je „Čím horšie, tým lepšie“. Nazývajú ho „kapitalistom katastrôf“. Sorosovské štruktúry a zúčastňujú na organizácii politických prevratov, revolúcií, hromadných nepokojov atp. Sorosove „dobročinné“ projekty umožňujú  pripraviť politickú krízu v tej-ktorej krajine, ktorý nasleduje kríza valutová a ekonomická. Valutová kríza umožňuje znížiť kurz národnej menovej jednotky, kríza ekonomická – cenu (hodnotu) spoločností, nominovanú v národných peňažných jednotkách. Potom je možné uskutočniť „investíciu“, valutová cena aktív, ktoré Soros skupuje sa stáva smiešne malou. 

Akýkoľvek model biznisu vyžaduje neprestajný pohyb kapitálu. Ten Sorosov tiež predpokladá nepretržitý kolobeh kapitálu (výmenu foriem kapitálu: peňažný – obchodný – výrobný), je jeho rozšírená podoba. Je to Marxova schéma, ale v Sorosovej činnosti sa dopĺňa politickými, sociálnymi, valutovými a inými krízami. Sorosov model sa dá vyjadriť vzorcom: kapitál – kríza – kapitál prim. V Marxovom jazyku pojem „kapitál prim“ (K`) znamená hodnotu, ktorú získal kapitalista po cykle plného kolobehu. Odlišuje sa od prvopočiatočného kapitálu  (K) o hodnotu zisku alebo straty. Bez politických kríz sa majster finančnej alchýmie Soros stáva nekonkurencie schopným, mení sa na obyčajného biznismena. 

Soros zlepšoval svoje biznis model na mnohých objektoch. Spočiatku v Západnej Afrike, kde také krajiny ako Nigéria, Kamerun, Uganda a ďalšie otriasali politické nepokoje, za ktorými každýkrát trčali Sorosove uši. Potom sa tento finančník preorientoval na Východnú Európu a postsovietske krajiny. Srbsko, Gruzínsko, Ukrajina, Macedónsko – všade Soros poriadne popracoval. A dnes v každej z vymenovaných krajín má dlhodobé ekonomické záujmy.

Existujú dva uhly pohľadu na Sorosove finančné úspechy. Z prvého hľadiska, disponuje darom finančnej predvídavosti. Druhý názor hlása, že Soros využíva insiderské informácie, získavané od zástupcov establishmentu najväčších svetových krajín. V súvislosti s touto praxou využívania insiderskej informácie Sorosa neraz nachytali na hruškách, ale vždy z toho vyviazol s pokutami. V podstate sa s druhou  verziou dá súhlasiť. 

Trúfnem si ponúknuť aj tretiu verziu Sorosovych finančných úspechov – disponovanie prístupom k zdrojom peňazí. Má blízko k tým, koho nazývam majitelia peňazí. To sú hlavní akcionári Federálneho rezervného  systému USA. Majitelia peňazí vlastnia tlačiarenský stroj na peniaze a majúc možnosť vytlačiť koľkokoľvek peňažných znakov, pred nimi  stojí úloha efektívne umiestniť tieto peniaze. Nato potrebujú pomocníkov a Soros je jeden z nich. Sám v istej miere patrí k elite majiteľov peňazí. Ako už bolo povedané, patrí mu veľký balík akcií Citigroup – banky, ktorá je súčasťou Veľkej šestky bánk  z Wall Street. Všetky tieto banky, vrátane Citigroup, sú spolumajiteľkami uzavretej akciovej spoločnosti FRS. Soros však nepatrí medzi hlavných akcionárov FRS, takých ako sú Rockefellerovci alebo Rotchildovci.  Slúži im. Podľa istých zdrojov pracuje pre Rotchildovcov.

To hlavné je, že vždy disponuje veľkými  peniazmi, aby mohol realizovať také operácie ako zhodenie národných valút. A nato sú potrebné vskutku nemalé peniaze, porovnateľné  s tými, aké majú centrálne banky zodpovedajúcich krajín. Takto,  aby uskutočnil krach britskej libry v roku  1992, zhromaždil 20 miliárd dolárov. Pritom Soros vtedy ešte nebol natoľko bohatý, aby mohol zobrať takúto sumu z vlastných prostriedkov. Boli to požičané peniaze. Aj samotný Sorosov fond, zdá sa, predstavuje spoločné peniaze majiteľov peňazí a Soros v ňom zohráva len rolu riaditeľa. 

Je tu ešte jeden citlivý aspekt:  majitelia peňazí dávajú Sorosovi nevyhnutné sumy nie na znásobenie svojho kapitálu. To nepotrebujú, majú predsa v rukách tlačiarenský stroj na peniaze. Zatiaľ čo Soros má peniaze rád, celý život vedie hazardnú hru na znásobenie svojho kapitálu, používajúc takú metódu ako destabilizácia ekonomickej a politickej situácie v rôznych krajinách. Ozajstní majitelia peňazí tiež potrebujú destabilizáciu, ale nie kvôli peniazom, ale nato, aby oslabovali štáty, oslabovali ich suverenitu, posúvajúc sa k svojmu konečnému cieľu – svetovej nadvláde. 

A Sorosa majitelia peňazí potrebujú ako šikovného majstra revolúcií, prevratov a majdanov. Preto aj má titul kapitalista katastrôf. Zarobiť na Ukrajine sa teraz tento dravec iba pripravuje, pomáhajúc majiteľom peňazí organizovať v tejto krajine potrebný chaos. 

Zdroj: http://www.fondsk.ru/news/2015/06/20/dzhordzh-soros-kapitalist-katastrof-33931.html

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |