Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Gazprom má na Slovensku dvojníka, peniaze má v ňom údajne aj Fico - chelemendik.sk

 

Gazprom má na Slovensku dvojníka, peniaze má v ňom údajne aj Fico

2020-02-23  (05:20)

 - Gazprom má na Slovensku dvojníka, peniaze má v ňom údajne aj Fico

ČTK, TASR | 17. augusta 2010  

Ruský plynárenský koncern Gazprom má na Slovensku svojho dvojníka. V obchodnom registri bola totiž pred týždňom zaregistrovaná spoločnosť Gazprom s.r.o. so základným imaním vo výške pol miliardy eur. Suma je na Slovensko obrovská, ale ruský Gazprom zatiaľ nemá formálny dôvod obviňovať Gazprom s.r.o. z nejakých nekalostí, napísal ruský denník Kommersant. Za slovenským Gazpromom môžu byť podľa denníka aj peniaze bývalého slovenského premiéra Roberta Fica.

Do základného imania firmy Gazprom s.r.o. vniesli 150 miliónov eur jej zakladatelia, firma Marica Limited registrovaná na Malte a slovenský Priemyselný park Partizánske. Za touto firmou, ktorá prispela sumou 15 miliónov eur a v slovenskom Gazprome má štvrtinový podiel, "stoja peniaze expremiéra Roberta Fica", citoval denník nemenovaného slovenského obchodníka s plynom. Kommersantu sa však nepodarilo informáciu overiť. O firme Marica zdroj nič nevedel, ale na Malte si možno firmu zaregistrovať aj cez internet.

Ruský plynárenský gigant tvrdí, že Gazprom s.r.o. nemá ku koncernu, ani k jeho dcéram, z ktorých je na Slovensku zaregistrovaná britská firma Gazprom Marketing and Trading (GMT) kvôli licencii na veľkoobchod s elektrickou energiou, žiadny vzťah. Nič spoločné ruský Gazprom podľa svojho vyjadrenia nemá ani s konateľom slovenskej firmy Nikolajom Medvedevom, ktorý sa zdá, že je menovcom šéfa Gazpromu-exportu Alexandra Medvedeva.

Gazprom s.r.o. si zaregistrovala široké spektrum činností od nákupu a predaja tovaru až po reklamu a prieskumy verejnej mienky, ale bez zmienky o nosičoch energie.

"Obchodná značka Gazprom je na Slovensku právne chránená, tak ako vo väčšine krajín. Avšak nie vždy sa podarí predísť pokusom zneužiť ju," spresnili zástupcovia ruského monopolu. Gazprom podľa denníka už začal preverovať, kto sa za Maric skrýva, ako aj menovca viceprezidenta Gazpromu. "Ak sú to svedomití ľudia a právne nejde o žiadny podfuk, potom nie je problém. Hlavne aby nezneužívali našu značku na plynovom trhu," citoval denník vyjadrenie koncernu. Ten však prípadné napadnutie registrácie nevylučuje.

Naposledy mal Gazprom problémy so zahraničnými dvojníkmi pred viac ako piatimi rokmi. Častejšie sa s problémom stretávajú ropné firmy ako Lukoil, Bašněfť či Ufaněftechima, ktorých menovci sa snažili podvodne nalákať obchodných partnerov a investorov aj falošnými internetovými stránkami. Podľa šéfa firmy RusEnergy Michaila Krutichina je však suma základného imania Gazprom s.r.o. príliš veľká, než aby šlo o "cumlík" či politické hranie.

Kommersant pripomenul, že Slovensko spolu s Bulharskom najviac utrpelo plynovou krízou na začiatku minulého roka, kedy rusko-ukrajinský spor načas prerušil dodávky ruského zemného plynu do Európy. Slovenský plynárenský podnik SPP sa potom ako jediný z európskych odberateľov Gazpromu obrátil na parížsku arbitráž so žiadosťou o náhradu škôd, medzitým však žalobu stiahol. Gazprom dodáva Slovensku asi 6,5 miliardy metrov kubických plynu ročne.

Strana Smer jednoznačne popiera informácie ruského denníka Kommersant. Na otázku či Smer bude článok komentovať a či vie vylúčiť, že sa tieto informácie zakladajú na pravde, Glendová reagovala, že ide o "absolútne nezmysly".


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Sergej Chelemendik   |   2010-08-17  (17:46)
50%  
mínus plus
  ФАЛЬСИФИКАЦИЯ СЛОВАЦИХ СМИ.ПУБЛИКУЕМ ОРИГИНАЛ СТАТЬИ ГАЗЕТЫ КОММЕРСАНТ. В НЕМ О РОБЕРТЕ ФИЦО И ЕГО ДЕНЬГАХ ГОВОРИТСЯ СЛЕДУЮЩЕЕ: СЛОВАЦКИЙ ТРЕЙДЕР УТВЕРЖДАЕТ ОБ УЧАСТИЕ ФИЦО - ПО ИНФОРМАЦИИ ГАЗЕТЫ СВЕДЕНИЯ НЕ ПОДТВЕРДИЛИСЬ.
В Словакии зарегистрирована компания Gazprom s.r.o. "Газпром" утверждает, что не имеет к ней отношения, хотя свои зарубежные дочерние структуры называет именно так. Более того, один из представителей компании — Николай Медведев, однофамилец главы "Газпром экспорта" Александра Медведева. Уставный капитал Gazprom s.r.o. заявлен в размере €500 млн, что для Словакии является огромной суммой. Но пока у "Газпрома" нет формальных оснований обвинять Gazprom s.r.o. в каких-либо нарушениях.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |