Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
G8: Obsažne a bez problémov - chelemendik.sk

 

G8: Obsažne a bez problémov

2020-09-20  (07:52)

 - G8: Obsažne a bez problémov

21.5.2012

Najobsažnejší a bezproblémový. Takto charakterizoval ruský premiér Dmitrij Medvedev summit v Camp Davide, porovnávajúc ho s predchádzajúcimi stretnutiami „veľkej osmičky“. Kľúčovou témou jednaní hláv štátov a vlád sa stala ekonomika.

Udalosti posledných dní v Eurozóne a zvlášť v Grécku fakticky predurčili chod diskusie lídrov vedúcich krajín. Skoky Euro znepokojujú nielen Európsku úniu, ale aj iné krajiny, vrátane Ruska. Zároveň však ani Moskva a ani Washington nie sú v stave Európsku úniu zachrániť. Pozíciu „osmičky“ vysvetlil dopisovateľovi Hlasu Ruska Dmitrij Medvedev:

- Záchrana Európy je problémom Európskej únie a krajín Eurozóny. Je potrebné plniť tie rozhodnutia, ktoré boli prijaté už skôr. Je potrebné zaoberať sa fiškálnou konsolidáciou, dodržiavať zodpovednú rozpočtovú pozíciu. Na druhej strane nie je možné plniť rozpočtové záväzky, pokiaľ nebude ekonomický rast. Pozícia vo vzťahu ku Grécku sa dostala do komuniké, aj keď predtým tam nebola. Zakladá sa na tom, že Grécko musí zostať v Eurozóne. Lenže želanie krajín „veľkej osmičky“ nestačí. Musí to chcieť aj grécky národ. Dmitrij Medvedev povedal, že napriek dôležitosti gréckej témy, rozhovory v Camp Davide sa neobmedzili len na ekonomickú tématiku.

- Posudzovali sa otázky spojené so všeobecnou politickou situáciou a situáciou v Sýrii týkajúce sa iránskeho jadrového programu. Prediskutovávala sa situácia spojená s takzvanou arabskou jarou a s tým, čo sa deje na Blízkom Východe.  Posudzovala sa potravinová bezpečnosť.

V camp davidskom programe Dmitrija Medvedeva bolo množstvo bilaterálnych stretnutí. Ruský premiér sa zoznámil s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandeom. So spolkovou kancelárkou Nemecka Angelou Merkelovou Medvedev diskutoval o rozvoji bilaterálnych vzťahov. Časť rozhovoru s predsedom talianskej vlády Montim patrila veľkým projektom, ktoré spájajú Rusko a Taliansko. Premiér Veľkej Británie David Cameron pozval Dmitrija Medvedeva na Olympiádu do Londýna. Čo sa týka stretnutia s Barackom Obamom, ruský premiér  povedal nasledovné:

- Toto stretnutie bolo neformálne. Uskutočnilo sa nielen bez kravát, ale aj bez sák. Stretnutie prebehlo v priateľskej atmosfére. Rozprávali sme o tom, čo sme urobili za posledné roky. Upozornil som na to, že Rusko predbehlo USA v objeme investícií. Pre našich investorov je to dobré, ale pre takú veľkú ekonomiku akou je americká, je to zlé.

Dmitrij Medvedev odovzdal Barackovi Obamovi list Vladimíra Putina. Ako povedal premiér, v liste boli vyjadrené pozície Ruska v otázkach zahraničnopolitickej činnosti a vzťahov s USA.

Zdroj: ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |