Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Frešo odstúpil z kandidátky SDKÚ - chelemendik.sk

 

Frešo odstúpil z kandidátky SDKÚ

2020-11-21  (22:50)

 - Frešo odstúpil z kandidátky SDKÚ

Frešo odstúpil z kandidátky SDKÚ po podvodoch v primárkach


SDKÚ postihol tri mesiace pred parlamentnými voľbami ďalší problém s možnými dopadmi na popularitu strany. Predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda v pondelok oznámil, že februárové stranícke primárky sprevádzali manipulácie s hlasmi v bratislavskom Starom Meste či Sučanoch. Zodpovednosť prevzal bratislavský župan Pavol Frešo a vzdal sa siedmeho miesta na kandidátke. Volebnou líderkou najsilnejšej opozičnej strany zostáva exministerka práce Iveta Radičová.

SDKÚ sa v prieskumoch nedarí znižovať náskok Smeru premiéra Roberta Fica, ktorý vedie so zhruba 40 percentami. Naopak, najväčšia opozičná strana stagnovala na úrovni 15 percent, pričom jej popularita v posledných týždňoch mierne klesla. Strana čelila premiérovým obvineniam z netransparentného financovania, ktoré sa jej nepodarilo úplne vysvetliť, pričom Dzurinda sa nečakane vzdal postu volebného lídra. Vo februári navyše SDKÚ priznala, že jej zo straníckej kasy zmizlo niekoľko stotisíc eur. Strana podala trestné oznámenie na bývalú účtovníčku.

Frešo šéfuje miestnemu zväzu strany v bratislavskom Starom Meste. V straníckych primárkach tam podľa Dzurindu hlasovali najmenej dvaja ľudia, ktorí neboli prítomní. Výsledky hlasovania preto neskôr anulovali. Frešo podľa Dzurindu prevzal politickú zodpovednosť, za pochybenia priamo nemôže. "Bolo to moje osobné rozhodnutie, ktoré som dlhšie zvažoval. Chcem sa naplno venovať bratislavskej župe," povedal Frešo.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja a poslanec Národnej rady patrí k známym politikom SDKÚ. V novembrových regionálnych voľbách uspel v súboji o kreslo župana ako jediný z kandidátov strany, keď sa mu na poste podarilo nahradiť predchádzajúceho šéfa župy Vladimíra Bajana. Aktívne vystupoval proti kritizovanej skládke v Pezinku a spornému predaju emisných kvót.

K pochybenia pri voľbách došlo podľa Dzurindu aj v Sučanoch, kde našli v urne ešte pred otvorením volebných miestností 24 hlasov. "Zrušili sme miestny zväz v Sučanoch, pretože sa preukázalo podozrenie, že je tam veľké množstvo čiernych duší," uviedol Dzurinda.

Prezídium zároveň predložilo návrhy na vylúčenie členov okrskových volebných komisií v bratislavskom Starom Meste a Senici. Dôvody na vylúčenie členov v Senici Dzurinda neuviedol. Prezídium tiež odobrilo návrh na vylúčenie dvoch členov strany z Trnavy a Hlohovca. Mená straníkov ani bližšie dôvody predseda strany nekonkretizoval.

Prezídium SDKÚ v pondelok malo potvrdiť výsledky primárnych volieb. Poradie prvej šestice kandidátov na volebnej listine sa po Frešovom odstúpení nezmenilo. Jednotkou zostáva Radičová, ktorá v súboji o volebného lídra porazila exministra financií a súčasnú dvojku na kandidátke Ivana Mikloša. Trojkou zostáva exministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Primárne voľby ďalej rozhodli, že zo štvrtej pozície pôjde do volieb podpredseda Národnej rady Milan Hort. Piate miesto patrí novej tvári, ekonómovi Eugenovi Jurzycovi. Poradie ďalších kandidátov na poslancov sa oproti neoficiálnym výsledkom z primárok mierne menilo, prvú dvadsiatku však doplnilo jediné nové meno - dlhoročný poslanec parlamentu za SDKÚ Tomáš Galbavý.

SDKÚ si od posledných parlamentných volieb v júni 2006 udržala pozíciu najsilnejšej opozičnej strany, v parlamente má po odchode troch poslancov zo strany 28 členov. V posledných voľbách do Národnej rady SDKÚ získala 18,35 percenta voličských hlasov.

 

Zdroj: ČTK, pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |