Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Francúzsko žiada okamžité zastavenie prílevu migrantov do EÚ - chelemendik.sk

 

Francúzsko žiada okamžité zastavenie prílevu migrantov do EÚ

2020-02-24  (21:26)

 - Francúzsko žiada okamžité zastavenie prílevu migrantov do EÚ

26.11.2015

Francúzsko je otvorene proti utečeneckej politike Angely Merkelovej: francúzsky premiér Manuel Valls žiada okamžité zastavenie prijímania utečencov. Túto požiadavku ospravedlnil bezpečnostnými záujmami.

Po útokoch v Paríži francúzsky premiér Manuel Valls apeloval na Európu bezodkladne zastaviť prijímanie utečencov z Blízkeho východu. “Nemôžeme prijať viac utečencov do Európy – to nie je možné,” povedal socialistický politik v rozhovore s niekoľkými zahraničnými novinami. Kontroly európskych hraníc rozhodnú o osude Európskej únie: “Ak to neurobíme, potom ľudia povedia: To je koniec Európy!”

Valls reaguje na zistenie vyšetrovateľov, že najmenej dvaja z teroristov z 13. novembra cestovali ako utečenci cez Grécko a Srbsko do západnej Európy. Predtým, ako EÚ nechá nekontrolovane prúdiť tisícky imigrantov do Európy, musí nájsť so susednými krajinami Sýrie (Turecko, Libanon a Jordánsko) riešenie, ako tam zachytiť utečencov, tvrdí Valls.

Nemecko zistilo, že jeden z parížskych teroristov bol v Bavorsku zapísaný ako utečenec. Dokonca aj Bavorsko už celé mesiace tlačí na Merkelovú, aby lepšie kontrolovala utečencov a horný limit ich prijímania, no doteraz márne.

Aj iné krajiny reagujú proti prijímaniu utečencov, opäť z dôvodu obáv o bezpečnosť: Kanada chce sľub prijať 25.000 sýrskej utečencov odložiť na neskôr, ako bolo plánované. Stopka pre utečencov by mala byť predĺžená do konca februára, povedal minister pre imigráciu John McCallum. Z logistických a bezpečnostných dôvodov je nutné vziať si viac času. Prvých 10.000 sýrskych utečencov z táborov v Jordánsku, Libanone a Turecku by si Kanada mala vyzdvihnúť do konca decembra. Po útokoch v Paríži sa stále hlasnejšie ozýva kritika rozhodnutia vlády v Ottawe.

Podľa nedávnych prieskumov je 54 percent Kanaďanov za preverovanie utečencov pred ich vstupom do krajiny. Kanada chce prijímať predovšetkým rodiny – slobodných mužov len vtedy, ak potrebujú osobitnú ochranu, napríklad ak ide o homosexuálov.

Kanadský nový predseda vlády Justin Trudeau sľuboval prijatie 25.000 utečencov v predvolebnej kampani. V parlamentných voľbách 19. októbra získali jeho liberáli absolútnu väčšinu. Jeho predchodca, konzervatívny Stephen Harper, prehral po deviatich rokoch. Počas predvolebnej kampane Trudeau sľúbil aj ústup bojových lietadiel zo Sýrie a Iraku, ktoré Kanada vyslala na podporu vojenskej aliancie proti Islamského štátu, ktorú vedú Spojené štáty.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-ziada-okamzite-zastavenie-prilevu-migrantov-do-eu/713478


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |