Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fínsky premiér: Kríza s migrantmi je pre EÚ neudržateľná - chelemendik.sk

 

Fínsky premiér: Kríza s migrantmi je pre EÚ neudržateľná

2020-05-29  (18:48)

 - Fínsky premiér: Kríza s migrantmi je pre EÚ neudržateľná

19.10.2015

Kríza súvisiaca s prílevom migrantov vyvolala v EÚ neudržateľnú situáciu. Vyhlásil to fínsky premiér Juha Sipilä.

„V súčasnosti je situácia neudržateľná, pretože schengenský systém nefunguje. Na vonkajších hraniciach sa nerobia previerky, ktoré sú zakotvené v dohodách,“ uvádza sa v rozhovore denníku Kaleva.

„Pre začiatok je potrebné, aby fungovali organizačno-distribučné centrá na vonkajších hraniciach a odtiaľ cez dobrovoľnícky systém príjmu budú utečenci smerovať ďalej,“ dodal fínsky premiér.

Podľa nových hodnotení fínskeho Ministerstva zahraničných vecí  zverejnených v nedeľu 18. 10.,  do Fínska do konca roku môže prísť 30-35-tisíc žiadateľov o azyl. Prognóza bola čiastočne skorigovaná,  lebo počas minulého týždňa do Fínska prichádzalo stále menej utečencov než dovtedy. Predtým ich bolo 350 – 500 denne a teraz približne o dvesto menej.

Ministerstvo zahraničných vecí v minulosti očakávalo príchod približne 50-tisíc utečencov. V roku 2014 ich počet dosahoval iba  4-tisíc. Do Fínska od začiatku roka prišlo vyše 22-tisíc ľudí. Väčšinou pochádzajú z Iraku.

Podľa údajov Medzinárodnej agentúry pre migráciu, počet imigrantov z krajín Blízkeho východu, ktorí sa dostali do Európy po mori cez Taliansko a Grécko, dosiahol vyše pol milióna ľudí – 522-tisíc. Najväčší počet migrantov, ktorí sa dostávajú do Európy cez talianske územie,  pripadá na obyvateľov Eritérie – 30 710 ľudí.  Sýrčanov je medzi utečencami v Taliansku najmenej – 6 710 ľudí. Do Grécka migranti utekajú hlavne zo Sýrie – 175 375 a Afganistanu – 50 177 ľudí.

Pripomeňme, že 24. septembra nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že zápasiť s príčinami migračnej krízy je potrebné za účasti Ruska, USA a štátov Blízkeho a Stredného východu.

Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov vyhlásil, že mechanický prístup k riešeniu problému s utečencami v EÚ nebude fungovať, pretože príčiny sú politické.


Zdroj: http://vz.ru/news/2015/10/19/773033.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |