Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fidesz navrhuje školské výlety na bývalé územia Uhorska - chelemendik.sk

 

Fidesz navrhuje školské výlety na bývalé územia Uhorska

2020-08-12  (20:05)

 - Fidesz navrhuje školské výlety na bývalé územia Uhorska
8. júla 2010  12:31
Maďarská vládna strana Fidezs predkladá do parlamentu návrh zákona, ktorý zabezpečí financovanie programu školských výletov do oblastí v susedných krajinách, ktoré kedysi patrili Uhorsku. Ako povedal jeden z predkladateľov zákona, šéf parlamentného výboru pre školstvo Zoltán Pokorni, exkurzie sa majú konať v období výročia podpisu Trianonskej zmluvy z júna 1920, ktorá "Maďarov o tieto územia pripravila".

Program má tiež zabezpečiť výmenné pobyty medzi maďarskými školami v zahraničí a v Maďarsku. Podľa Pokorného exkurzie majú žiakov oboznámiť so súčasným životom Maďarov na týchto "bývalých" územiach.´

Trianonská zmluva je mierová zmluva s Maďarskom, ktorá bola podpísaná v roku 1920 na zámku Grand Trianon vo Versailles pri Paríži a potvrdila hranice Maďarska s Rakúskom, Československom, Rumunskom a Juhosláviou. Mierová zmluva nadobudla platnosť 26. júla 1921. Trianonská zmluva pripravila Uhorsko o dve tretiny jeho územia a zhruba 60 percent z celkového počtu obyvateľov.

Zdroj: SITA


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


universal   |   2010-07-09  (06:49)
55%  
mínus plus
  Ďaľšia dezinformacia, tentokrat od SITA.Trianonská zmluva nepripravila Uhorsko o dve tretiny územia.Trianonská zmluva stanovila hranice novovzniknutých štátov po rozpade tzv.žalára národov,Uhorska.Jedným z týchto novovzniknutých štátov bolo i Madarsko,ktorá je na území ca. jednej tretiny bývaleho Uhorska.
ifi


Oracle 911   |   2010-07-09  (08:29)
50%  
mínus plus
  Pán boh nás ochraňuj pred Fidesz-om, nielen nás menšinových Maďarov, ale aj Slovákov, Rakúšanov, Chorvátov, Srbov, Rumunov a Ukrajincov.


filip911   |   2010-07-10  (14:03)
50%  
mínus plus
  Ďalšia maďarská provokácia a bude ich pribúdať.


o.tarovsky   |   2010-07-12  (18:40)
50%  
mínus plus
  dnešní postosmanskí "maďari" a tzv. starí maďari su dva navzájom úplne cudzie národy-etnosy Okrem jazyka a názvu nemajú medzi sebou nič spoločné..... Taktiež som sa začudoval jednému poprednému slovenskému "historikovi" ktorý v doprovode prezidenta Gašparoviča, pred časom, v maďarskej škole študentom tvrdil, že slováci a maďari vraj do 1918 roku boli identickí....Je to neuveriteľná hlúposť.. sami maďari vnutri svojho etnického systému, ale nakoniec ani iné národy nie sú identické.. dentita vo vzťahu k národfom-etnosom totiž nemá zmysel.... takýto pojem vymysleli akísi noívinári a mnohí "vedci" ho tupo bez zamyslenia sa prevzali.. medzi nimi aj celý rad slovenských historikov...žiaľ.. Identita v preklade znamená zhoda... a zhoda - identita vnútri etnického systému neexistuje...naopak stabilita etnického systému je založená na protikladoch. Systém muž-žena je práve príkladsom takého protikladu a etnické systémy sú ešte zložitejšie. Preto by sme mali upustiť od pojmu národná identita tá neexistuje....a mali by sme namiesto toho používať pojem národný charakter.. aj tu by sme mali trpezlivo vysvetľovať, naším " kamarátom" z juhu, že žiju v v klamstve...a nie sú žiadní maďari ale my sami by sme im mali dať priliehavú prezývku..

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |