Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ficovi chýba silný vyzývateľ - chelemendik.sk

 

Ficovi chýba silný vyzývateľ

2020-05-25  (05:41)

 - Ficovi   chýba silný vyzývateľ

Ficovi stále chýba silný vyzývateľ

Pavol Marchevský, autor je politológ 

Fico drží opraty slovenskej politiky pevne v rukách. Posledné aktivity na pôde ministerstva životného prostredia sú o to účinnejšie v ovplyvňovaní verejnej mienky, že prebiehajú v relatívne veľkom časovom odstupe od parlamentných volieb.  Nemožno im preto vyčítať prvoplánovú predvolebnú snahu nadbiehať voličom. Smer ako čistič všade tam, kde

dochádza k netransparentnému narábaniu s financiami občanov, je leitmotívom, ktorý sa snaží Robert Fico vsugerovať verejnosti. Na počudovanie bez väčšieho odporu parlamentnej opozície.

Aj táto epizóda politického súperenia poukazuje na hlavný problém slovenskej opozície, ale aj celej slovenskej politickej scény. Jen ním absencia silného opozičného lídra.

SDKÚ ako najsilnejšia opozičná strana nesie aj najvyššiu mieru zodpovednosti za dnešný stav. Pritom mala počas uplynulých troch rokov veľa ráz šancu zmobilizovať sily a dôkladne sa pripraviť na predvolebný súboj so Smerom v roku 2010. Je príznačné, že poslednú šancu zamiešať karty pred budúcoročnými voľbami do parlamentu zmaril práve Mikuláš Dzurinda.

Jeho vyhlásenie po druhom kole prezidentských volieb, že potenciál Radičovej strana určite využije, spolu s bleskovým vyhlásením Eduarda Kukana, že si ju nevie predstaviť na mieste líderky strany, mali jasný zámer. Schladiť vysoké očakávania Radičovej tímu, a najmä nabudenej verejnosti. Bol to klasický prípad vnútrostraníckeho boja, kde ide predovšetkým o upevnenie pozície v strane bez rešpektovania elementárnych signálov vysielaných verejnosťou. S veľkou pravdepodobnosťou si tým Mikuláš Dzurinda iba predĺžil pobyt na straníckom výslní o ďalší rok.

Najprekvapujúcejšie na celej personálnej politike SDKÚ po parlamentných voľbách 2006 je, že výmenou lídra by nič neriskovala. S výrazne nepriaznivým pomerom medzi osobnou dôveryhodnosťou vo verejnosti a preferenciami materského politického subjektu môže Mikulášovi Dzurindovi konkurovať možno iba Pál Csáky.

Je preto veľmi pravdepodobné, že s pragmatickým a politicky triezvym voličstvom SDKÚ by výmena na poste predsedu nepohla. Naopak, nový predseda mal šancu pomôcť strane s jej hlavným politickým hendikepom, ktorý je zrejmý, no nepochopiteľne prehliadaný už od parlamentných volieb 2006. Je ním schopnosť osloviť nového voliča.

Šance súčasnej opozície na presvedčivé víťazstvo v parlamentných voľbách 2010 sú tak najmä vinou SDKÚ žalostné. Nemožno v tejto súvislosti nespomenúť podobnosť so situáciou spred parlamentných volieb 1998. Posledné mesiace pred voľbami už odborná verejnosť neuvažovala, kto bude zostavovať vládu, ale skôr, či bude mať vládna elita v parlamente obyčajnú alebo ústavnú väčšinu.

 

sme.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |