Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico-neFico... Ja si čoraz častejšie kladiem otázku: ČO NÁM Z TOHO??? Nám, občanom Slovenskej republiky, nie členom Smeru či SDKÚ. - chelemendik.sk

 

Fico-neFico... Ja si čoraz častejšie kladiem otázku: ČO NÁM Z TOHO??? Nám, občanom Slovenskej republiky, nie členom Smeru či SDKÚ.

2020-09-07  (13:55)

 - Fico-neFico... Ja si čoraz častejšie kladiem otázku: ČO NÁM Z TOHO??? Nám, občanom Slovenskej republiky, nie členom Smeru či SDKÚ.

Diskusia o:

 

 

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/mM1NENvbPFc?fs=1&amp;hl=ru_RU"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/mM1NENvbPFc?fs=1&amp;hl=ru_RU" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

 

calimero   |   2011-01-17  (17:24)
45%  
mínus plus
X   Ja by som k tomuto videu len dodal, ze pre Slovakov to nie je nic nove (myslim fenomen mimovlad). Historicky proste nie sme zvyknuti si vladnut sami, za seba, a hlavne pre seba. Dlho nasi mocni liezli do riti Madarom, potom chvilu Memcom, neskor Cechom a Rusom a poslednych 20 rokov Americanom. Slovaci nemaju tradiciu slovenskeho vodcu... hoc akokolvek zleho, chamtivelo ci iba hlupeho a neschopneho, ale aspon slovenskeho. Toto sa snazil premolit Meciar ale Slovoaci sa za nho nedokazali postavit, nedali mu moznost sa prejavit ako slovenskemu vodcovi Slovakov. Radsej isli znova cestou mimovlad, na aku boli zvyknuti (treba povedat, ze za vydatnej pomoci zo zahranicia) a podporili ludi, ktori otvorene priznavali kade chodili, ze vsetko slovenske je im proti srsti... o Slovensko nikdy nestali a do dnes sa im vacsine prieci to slovo aj vyslovovat. Napriek tomu ich velka cast aj relativne inteligentnych ludi (ktori o sebe tvrdia ze su Slovaci) stale uprimne voli a jedine vysvetlenie, kore pre to mam je, ze je to proste tradicia... podporovat kazdeho, len nie Slovaka... Meciar ten uz potom iba tlel, az uplne zhasol.

Fico ten sa nedostane ani tak daleko ako Meciar. Fico nam prave zacal tliet a je to dobre, je totiz asi dost neschopny. Necelil ani desatine toho tlaku, ktoremu celil Meciar a len sam svojim neohrabanym spravanim sa o moc sam pripravil. Mal sancu stat sa novym superslovakom, navyse teraz v case ked definitivne zhasina hviezda parodie na superslovaka (Slotu) Fico ale svoje trumfy zatial vzdy vystrielal na prazdno, do vzduchu. Dal sa lacno a ak sa teraz s tymi smradmi z SDKU este spoji (ja dufam ze nie), tak skonci uplne,... mozno nie hned, mozno ze bude este raz premierom,.... ale za 5 rokov po nom nestekne ani pes.

 

protopartorg   |   2011-01-18  (21:45)
50%  
mínus plus
X   Fico-neFico... Ja si čoraz častejšie kladiem otázku: ČO NÁM Z TOHO??? Nám, občanom Slovenskej republiky, nie členom Smeru či SDKÚ.

Začína mi to pripomínať "búrku v pohári vody". Nejde totiž ani tak o to, KTO je na čele Slovenska, ale predovšetkým o to, ČO ešte vôbec môže zo svojej pozície ovplyvniť. Je toho veľmi málo, a každým rokom toho bude menej, až sa nakoniec skutočne všetko zredukuje na to, kto bude "píliť" štátny rozpočet. To však už bude mne, a so mňou iste väčšine občanov, srdečne jedno - inými slovami, nastane normalizácia a štandardizácia slovenskej politiky na západný obraz: nekonečné a nudné striedanie pravice/ľavice, líšiacich sa už len použitou symbolikou v logách strán, spestrené občas nejakými škandálmi a la Berlusconi, voľby so stále klesajúcou účasťou, kde vyhráva kandidát s vyšším počtom billboardov... a pomalé ale konštantné posilňovanie pravého a ľavého okraja politického spektra.

Zásadnou prekážkou čokoľvek reálne zmeniť je fakt, že už nám (občanom Slovenska) tu nepatrí prakticky NIČ. Pod "nami" nemám na mysli len jednotlivcov, ale aj vládu SR, ktorá má čoraz menej nástrojov ako niečo ovplyvniť. Čo môžeme za takýchto okolností vlastne získať, a čo stratiť? Slovensko definitívne zaujíma miesto, ktoré mu bolo určené už pred 20-timi rokmi - úlohu krajiny chudobného, periférneho kapitalizmu, zdroja lacnej pracovnej sily a gastarbajtrov. Úprimne povediac, počas existencie TOHOTO SYSTÉMU nevidím šancu na reálnu, podstatnú zmenu. Na nejaké "hospodárske zázraky" a "stredoeurópskych tigrov" neverím - ak sa aj takýto jav vyskytne, má veľmi krátku životnosť - spomeňme na Írsko.

Tak ako Vy, pán Chelemendik, ani ja by som to nevidel tragicky. Ak naozaj dôjde k spomenutým prudkým ekonomickým a politickým otrasom, veľmi rýchle dôjde aj k destabilizácii politického života (nielen) na Slovensku, a karty sa budú miešať nanovo. Kto z tejto búrky vyjde ako víťaz - iba Boh vie. Bude to závisieť od medzinárodnej situácie, a tiež od vnútornej sily slovenského národa, od jeho schopnosti rýchlej mobilizácie pod hrozbou celonárodnej katastrofy. Potom sa možno zrazu zjavia noví vodcovia národa, ktorých spomína Calimero. Špecifikom Slovenska, ako aj všetkých krajín Východu je to, že tu ešte stále nejestvuje úplne zabetónovaná "elita", a tým pádom funguje VERTIKÁLNA SOCIÁLNA MOBILITA, umožňujúca vyšvihnúť sa politikom "z ľudu" počas krátkej doby až úplne "nahor", v zhode s ruským "из грязи в князи". V klasickej triednej spoločnosti Západu je to veľmi ťažké. V tomto je ešte citeľné dedičstvo socializmu, s jeho kvázi-beztriednou spoločnosťou - je to dobré či zlé? Ako v čom.

Všetko zlé je na niečo dobré, ako sa hovorí. Dobré je, že časť národa sa preberie z letargie, trvajúcej už dve desaťročia. Padne definitívne bludná idea "Nového Švajčiarska", a namiesto nej sa ujme omnoho realistickejšia: PREŽIŤ. Prežiť ako jednotlivci, i ako národ.

Ďaľším javom bude pokračujúca DE-LEGITIMIZÁCIA SYSTÉMU, t.j. čoraz viac ľudí prestane dôverovať a stotožňovať sa so systémom tzv. "demokracie". Či to bude dobré, sa ešte uvidí, závisieť to bude najmä od toho, či sa nám tu podarí vypestovať pozitívnu ALTERNATÍVU dnešnému systému, čiže PROTISYSTÉMOVÚ OPOZÍCIU, ktorá dnes ešte na Slovensku absentuje. Inými slovami, opozíciu ktorá by bola ochotná i schopná ísť za rámec obligátnej VÝMENY FIGÚRIEK, typickú pre systém tzv. "demokracie", a začať meniť PODSTATU SYSTÉMU. Dnes to pochopiteľne ešte možné nie je - znamenalo by to hodiť rukavicu "medzinárodnému spoločenstvu", a riskovať konflikt v ktorom by SR ťahala za kratší koniec (viď napr. Srbsko). Jedinou porovnateľnou krajinou v Európe ktorá to dokáže, je Bielorusko, ale v jeho prípade sa jedná o typického "limitrofa", profitujúceho z pozície na rozhraní dvoch mocenských blokov. Túto možnosť Slovensko zatiaľ nemá. Čo však nie je, može ešte byť... V prípade silných otrasov môže vyvstať možnosť ba až nutnosť politiky autonómnej vzhľadom k Západu - potom, pravda, môže skutočne platiť, že ŠŤASTIE PRAJE PRIPRAVENÝM...

Osobne som, a nijak sa tým netajím, prívržencom vzniku antisystémovej opozície. Problém doterajších "slovenských národných vodcov" (akým bol i Mečiar) je i v tom, že svojou činnosťou (za usilovnej asistencie protislovenských médií) úspešne zdiskreditovali národné hnutie na Slovensku. V tejto súvislosti je veľkou výhodou Fica, že sa opiera menej o národnú ideu, a viac o ideu SOCIÁLNU. A tá - napriek tomu že je nemenej zdiskretidovaná sociáldemokratmi - bude žiť naďalej, ba i rásť - garanciou tomu bude naše prázdne, a stále prázdnejšie brucho.

 

Sergej Chelemendik   |   2011-01-19  (00:32)
55%  
mínus plus
X   Budu zmeny je to vo vzduchu.


protopartorg   |   2011-01-19  (13:27)

50%  
mínus plus

X   Budú, budú... Z jednej strany to bude veľmi tvrdé (aj pre mňa osobne, keďže nepatrím medzi vyvolených), ale na druhej strane je to ŠANCA. Šanca vymaniť sa z doterajšej nehybnosti, šanca začať niečo skutočne meniť.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


strelec   |   2011-01-25  (21:08)
55%  
mínus plus
  Keď si zhrnieme čo tu je povedané: Sme bedári EU (viď. napr. priemerné platy), lacná pracovná sila, hlupáci, ktorí pod heslami demokracie a slobody darovali takmer všetok majetok celého štátu. Čo je horšie dodnes si to moc neuvedomujú. Politici sú figúrky na niti, vodcu naozaj nemáme, dokonca ani politikov, okrem Fica. Ten naozaj premárnil svoju šancu, prekombinoval to a neveril, že banda úplných trpákov ho vysánkuje. Málo sa poučil z Mečiarovej dráhy. S Dzurindom sa podľa mňa nespojí. Dzurinda by ťahal v takom zväzku za kratší povraz, Fico išiel s preferenciami dolu vodou. Svet okolo začína vrieť a klokotať. Otázne je, či do ťažkých dní je lepšie mať vodcu alebo nemať a rýchlejšie vyvstane nový a nepoškvrnený. Tvrdý vodca môže na počiatku potlačiť nepokoje a zmasakrovať vlastných ľudí, môže ich nahnať hájiť záujmy iných. Bez vodcu nás môže rozmeniť na drobné vrenie okolo, susedia si nás v histórií už rozobrali. Ťažká odpoveď. Slovákom v histórii stále niekto vládol a vtedy vlastne bol pokoj. Boli svornejší proti nemu v opačnom prípade sa hašterili medzi sebou.


protopartorg   |   2011-01-25  (23:04)
55%  
mínus plus
  strelec: "Boli svornejší proti nemu v opačnom prípade sa hašterili medzi sebou".

To platí (žiaľ) pre všetky slovanské národy - spomeňme Svätoplukove prúty. Áno, v neposlednom rade aj pre národ ruský (pán Chelemendik mi prepáči): aj tí sa dokázali zmobilizovať proti nepriateľovi až keď zabral polovicu ich územia, a hrozil zničením nielen ich štátu, lež i samotného národa. No a dnes sa (zatiaľ) taktiež nedokázali zmobilizovať, hoci nebezpečenstvo je možno ešte väčšie než bolo v 41-vom.

Zdá sa, že táto národná vlastnosť je odvrátenou stranou inej, pozitívnej vlastnosti, tej známej "veľkej slovanskej duše". Kupríkladu Germáni žiadnu "veľkú dušu" nevlastnia, ale svoje si brániť vedia VŽDY a VŠADE, nielen v stave ohrozenia. Súčasný západný nacionalizmus je veľmi praktický, podobá sa psovi ktorý neustále vrčí a cerí zuby, aby sa nedajbože niekto nepriblížil a neodjedol mu z jeho misky! A my - pozveme si cudzích domov, otvoríme im všetky brány, ešte aj dáme náhradné kľúče: "nebojte sa, nejak sa pomkneme, veď dobrých ľudí sa všade veľa zmestí!".

V našom prípade k tomu prichádza aj špecificky slovenská prispôsobivosť a ústupčivosť. Nebudem to tvrdiť s istotou, ale môže to byť pozostatkom "stratégie prežitie" z minulosti, keď nám tu stále niekto vládol, a bolo životne dôležité "nevytŕčať príliš z radu" a neprivolať na seba hnev vládcov. Táto sa prenáša aj do súčasnosti, hoci je dnes už kontraproduktívna. Sila zvyku, okrem toho NIE VŽDY NEPRÍJEMNÉHO zvyku - niekedy je i príjemné, nemusieť prevziať na seba bremeno zodpovednosti za svoje rozhodnutia, a spoľahnúť sa že to niekto za nás rozhodne a vyrieši. A potom naňho prípadne ešte hodiť celú zodpovednosť - veď čo my môžme? to tí hore o nás rozhodli! Táto mentalita je dnes stále citeľná.

Pre Slovensko som vždy videl DVE alternatívy ZMENY (a zmena je nevyhnutná, lebo zachovanie súčasného stavu by znamenalo pomalú smrť národa):

1. zmenou vedomia širokých vrstiev národa, najmä jej vedúcich vrstiev, prehodnotenie nesprávneho smeru ktorým sa Slovensko vybralo 2 desaťročia nazad, s tým že sa nadviaže na všetky pozitívne veci ktorých sa v minulosti dosiahlo. Môžme to nazvať "cestou historickej kontinuity", alebo tiež CIVILIZOVANOU CESTOU.

2. odrazením sa odo dna, t.j. že najprv musí dôjsť k totálnemu krachu všetkého, k strate posledných životných istôt obyvateľov tejto republiky, a zbedačeniu Slovenska. Potom dôjde k vytriezveniu obyvateľov (obyvateľov v ruskom zmysle slova) NASILU, tvárou v tvár nastupujúcej katastrofe. Toto môžme nazvať "revolučnou cestou". Má tú nevýhodu, že ju budú sprevádzať veľmi nepríjemné otrasy, a bude treba všetko budovať úplne z nuly.

Donedávna som ešte veril v realizovateľnosť PRVEJ, ľahšej cesty. Dnes už tomu neverím.


Oracle 911   |   2011-01-26  (12:46)
55%  
mínus plus
  Pre protopartorg:

Viete mojím obľúbeným športom je strieľať z motyky, t.j. príjemne prekvapovať sám seba naj-neočakávanejším spôsobom.

Myslím si že je to tiež národným športom Slovákov.


protopartorg   |   2011-01-26  (22:55)
50%  
mínus plus
  Oracle 911: Závidím Vám Váš optimizmus. Naozaj :)

Ale aby to čo som napísal na adresu Slovákov nevyznelo príliš negativisticky, doplním: občas tá motyka naozaj vystrelí. Obzvlášť v prípade slovanských národov (lebo to platí nielen pre Slovákov) sa tak často udeje práve vtedy, keď to všetci najmenej očakávajú - tak vonkajší pozorovatelia, ako aj samotní Slovania.

Slovensko sa naozaj občas dokázalo v ťažkých chvíľach vzchopiť a prejavilo nečakanú aktivitu. Po vzniku 1. Slovenského štátu sa dokázalo postaviť na ozbrojený odpor agresívnejšiemu, bojovnejšiemu susedovi, hoci nemalo ešte dostatočne skonsolidované vlastné ozbrojené sily. Takisto, tvárou v tvár inej hrozbe, a síce hrozbe byť pričíslenými k prehrávajúcej strane v 2. svetovej vojne, ku krajinám-agresorom, sa dokázalo vzopnúť k ozbrojenému povstaniu voči tentokrát naozaj NEPOMERNE SILNEJŠIEMU protivníkovi - hitlerovskému Nemecku.

To zároveň i vyvracia rozšírenú poveru o akejsi "absolútnej nebojovnosti" a pacifizme slovanských národov. Všetko závisí od okolností, momentálnej situácie, a predovšetkým MOTIVÁCIE. Týka sa to aj takých inak nebojovných, "švejkovských" ČECHOV. Skutočne, dnes pôsobia veľmi neagresívne (ako národ), ale bolo tomu tak vždy? Spomeňme na časy husitských vojen, kde dokázali vzdorovať omnoho silnejšiemu protivníkovi, "Svätej ríši rímskej" nemeckého národa, teda vraj tak "militantným" a silným Nemcom! Mali však k tomu patričnú motiváciu.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |