Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico spochybnil USA - chelemendik.sk

 

Fico spochybnil USA

2020-07-08  (04:27)

 - Fico spochybnil USA

Fico cez schôdzku NATO spochybnil USA a hosťa Rasmussena

Generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen najprv poďakoval premiérovi Robertovi Ficovi za vrelé prívítanie na Slovensku a ten mu o päť minút strelil diplomatickú facku. Fico označil vojnu v Iraku honbou za ropou. Vedľa sediaci Rassmusen pritom ešte ako dánsky premiér odobril vyslanie svojich vojakov do Iraku v čase americkej invázie. Ficove výroky prešiel mlčaním.

Navyše, slovenský premiér odmietol protiraketovú obranu NATO, hoci Slovensko zatiaľ žiadnu ponuku nedostalo. "Pokiaľ budem ja premiérom, nebudem súhlasiť s umiestnením žiadnych prvkov protiraketovej obrany v Slovenskej republike," uviedol Fico sediac veľa Rasmussena, pričom protiraketový štít má byť projetkom NATO, ktorému Rasmussen šéfuje.

Premiérov útok odmietol dokonca aj prezident Ivan Gašparovič, ktorý je inak Ficovým chránencom. S tým, že človek nikdy nevie, čo sa môže stať. "Môže dôjsť k situácii, že buď Slovensko, alebo susedné krajiny budú potrebovať ochranu, lebo budú ohrozené," povedal Gašparovič. Ako dodal, on by sa takto určite nevyjadril.

"Slušný človek si rozmyslí, či prijme alebo odmietne ponuku, ktorá prišla. Ak žiadna neprišla, tak je to len teatrálne gesto," zhodnotil Ficovo odmietnutie akejkoľvek participácie Slovenska na protiraketovej ochrane bývalý veľvyslanec v USA Rastislav Káčer.

Na Ficové slová reagoval aj námestník amerického ministra obrany Alexander Vershbow. "Toto povedal slovenský premiér? Každá krajina NATO má právo na svoje suverénne rozhodnutie, ale veríme, že Slovensko sa zo solidarity k ostatným členským krajinám k projektu pripojí," dodal Vershbow.

Nová protiraketová obrana má byť dielom celého NATO a chrániť všetkých členov. Jej súčasti by mali byť najmä v Stredozemnom mori a na juhu európy. Uvažuje sa aj o Rumunsku.

Okrem protiraketovej obrany Fico napadol politiku USA, najdôležitejšieho člena NATO. "Invázia do Iraku bola motivovaná iba ropou, ničím iným. Navyše bola nelegitímna, lebo o nej nerozhodla žiadna medzinárodná inštitúcia," uviedol Fico.

Ministerstvo zahraničných vecí nechcelo situáciu komentovať. Vraj nebolo čo. "Na rokovaní s americkými partnermi premiérove vyjadrenia neboli ťažiskovými bodmi rozhovorov. Americkí partneri ich vzali na vedomie," povedal hovorca rezortu diplomacie Peter Stano.

Štátny tajomník ministerstva obrany v čase pripojenia Slovenska k misii v Iraku Martin Fedor Ficove slová ostro odmietol. "Čo hovorí Fico, je hlúposť. Slovenskí vojaci pôsobili v Iraku pod plným mandátom OSN a na žiadosť irackej vlády," uviedol Fedor s tým, že je smutné, že sa premiér krajiny vedľa šéfa NATO znížil na reči krčmového typu.

O Ficovej kritike v čase hosťovania schôdzky NATO okamžite referovali aj americké médiá. Správa o "surovej kritike USA" sa objavila v celoštátnej televízii CBS či vo vplyvných denníkoch Miami Herald, Las Vegas Sun alebo na jednom z najčítanejších portálov na svete Yahoo.

Šéf NATO Anders Fogh Rasmussen a slovenský premiér Robert Fico
Šéf NATO Anders Fogh Rasmussen a slovenský premiér Robert Fico


Zdroj: pravda.sk

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2009-10-24  (13:01)
62%  
mínus plus
  3,2 milióna mŕtvych Iračanov...podľa Fedora reč krčmového typu

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |