Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico si požiera partnerov - chelemendik.sk

 

Fico si požiera partnerov

2020-11-21  (22:34)

 - Fico si požiera partnerov
Dag Daniš

Takže začiatkom marca sa to preklopilo. Aspoň podľa agentúry MVK. Fico je v požieraní svojich malých partnerov až príliš "úspešný". Slota by mal v novom parlamente 0 poslancov. Tesnú väčšinu by získali opozičné strany.

Ficove obavy sa pomaly napĺňajú. Šanca, že opozícia bude po voľbách silnejšia ako koalícia, už nie je len iluzórna. A uletená. Dokonca sa dá povedať, že je každým mesiacom pravdepodobnejšia. Smer s HZDS a SNS už rok sústavne klesajú. Opozícia už rok sústavne rastie (dopredu ju ťahá hlavne Sulík).

Aj keď - na rozhodujúci zlom samotná číselná prevaha stačiť nebude. To, že opozícia môže mať po voľbách tesnú väčšinu, ešte neznamená, že bude schopná vládnuť. Dokonalým príkladom je práve marcový prieskum MVK. Ak by voľby dopadli presne tak, ako naznačuje, Ficova vláda by asi pokračovala.

Dôvody sú dva. Po prvé, SMK a Most by si zrejme do jednej vlády nesadli. Csáky by sa radšej zastrelil, ako by mal Bugára (a jeho sponzorov) tlačiť do vlády. A po druhé, dvojica Fico + Mečiar má dostatočne široký koaličný potenciál na to, aby pribrala tretieho partnera (určite širší ako dvojica Fico + Slota). Na Ficove dvere by klopali minimálne dvaja. Csáky, ktorý by chcel vytlačiť do opozície Bugára. A Bugár, ktorý by chcel odstrčiť Csákyho. Obaja by si liečili svedomie dezertéra jednoducho: ak by som nezradil ja, určite by to urobil on...

Aby mohla opozícia svoju prípadnú väčšinu zúročiť, musel by z parlamentu vypadnúť buď Bugár, alebo Csáky. A namiesto Slotu by musel skončiť pod čiarou Mečiar. Pretože k dvojici Fico + Slota by sa netlačil nikto, kto je pri zmysloch. Áno, táto možnosť vyzerá komplikovane. Ale nie je nepravdepodobná. Dokonca je pravdepodobnejšia ako to, čo namerala MVK. HZDS je slabšie ako SNS. Je len otázka času, kedy vyschne. A Most je zas najzraniteľnejšia strana. Prázdna bublina, ktorá môže kedykoľvek prasknúť. V prospech Csákyho.

Slučka na Ficovom hrubom krku sa pomaly zaťahuje. Nie silou opozície. Tá dnes na to určite nemá. Zaťahuje si ju - paradoxne - samotný Smer. Svojich partnerov vytláčal do kúta, vysával, požieral, okrádal o voličov, degradoval na handry. A ostal sám.

Tučný. A odkázaný...

Zdroj: pravda.sk
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |