Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico s Mečiarom vytláčajú národniarov - chelemendik.sk

 

Fico s Mečiarom vytláčajú národniarov

2020-05-25  (07:26)

 - Fico s Mečiarom vytláčajú národniarov

 

Bratislava - Napäté vzťahy vo vnútri vládnej trojky sa nekončia za bránami parlamentu, či úradu vlády. Podľa analytikov sa totiž Smer-SD a ĽS-HZDS snažia svojho koaličného partnera SNS vytlačiť na okraj politického diania aj v krajoch.

Svedčia o tom koalície, ktoré sa formujú pre blížiace sa župné voľby.

Hoci tie podľa politického analytika agentúry Polis Jána Baránka nepredznamenávajú možné koaličné partnerstvá pre parlamentné voľby, oproti minulým krajským voľbám budú mať tie tohtoročné minimálne jedno špecifikum.

K Slotovi chrbtom

Vládna dvojka vedená Robertom Ficom a Vladimírom Mečiarom sa totiž čoraz jasnejšie otáča k svojmu tretiemu koaličnému partnerovi chrbtom. Národniari Jána Slotu tak v mnohých prípadoch pripomínajú osamotený kôl v plote.

"Predpokladám, že je to strategická hra Roberta Fica, ktorý chce naznačiť národniarom, že by mali vymeniť predsedu," poznamenal pre Aktuálne.sk Baránek.

Takúto iniciatívu dvoch vládnych strán postrehol aj politológ Lászlo Öllös. Ako skonštatoval pre Aktuálne.sk, nespokojnosť v rámci SNS je dosť veľká a Smer-SD hrá na možnú eróziu Slotových národniarov.

"Ide tu predovšetkým o to, či svoj vplyv udržia regionálne a miestne kádre SNS, resp. či ich vplyv začne slabnúť. Rôzni podporovatelia, časť členstva, ktorá je závislá od tohto regionálneho vplyvu, sa začne preorientovávať na Smer-SD," skonštatoval Öllös.

Slovensko dospieva

Blížiaci sa termín ľudového hlasovania sa však bude vyznačovať aj niekoľkými ďalšími zmenami v porovnaní s krajskými voľbami spred štyroch rokov.

Národniari Jána Slotu budú v krajských voľbách pripomínať nechcené dieťa.väčší obrázokAutor: SITA/M. Burza

Kým v minulosti vznikali často až nepredstaviteľné predvolebné koalície, v súčasnosti Slovensko už aj v tomto smere mierne vyspelo.

Ako totiž pre Aktuálne.sk pripomenul politológ a prezident Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov, vyspelosť jednotlivých strán sa dá určiť aj na základe koaličných stratégií.

"V Európe je nepredstaviteľné, aby strany, ktoré nespolupracujú na centrálnej úrovni, vytvárali nejaké koalície na regionálnej úrovni. V porovnaní s minulosťou sa však trend ideovej a programovej blízkosti presadzuje už aj na Slovensku," tvrdí Mesežnikov.

Kto vytiahne maďarskú kartu?

Väčšiu zomknutosť koaličných resp. opozičných strán je pred župnými voľbami badať aj podľa Öllösa.

"Až na dôležitú výnimku ohľadne SNS a vznik protimaďarskej koalície v Nitrianskom kraji. Tu navyše aj prekreslili volebné okrsky v neprospech Maďarov, aby mali čo najmenšiu šancu získať poslancov," upozorňuje politológ.

K podobnému prekresleniu volebných okrskov navyše podľa Öllösa prišlo prednedávnom aj v Bratislavskom kraji.

Aj preto je možné, že kým predvolebnú atmosféru v niektorých župách opäť poznamenajú aj hry s tzv. maďarskou kartou. To by tak mohlo opätovne naštartovať radikálov na oboch strany rieky Dunaj.

Zdroj: aktualne.centrum.sk

 

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |