Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico: "Chrípke neverím." - chelemendik.sk

 

Fico: "Chrípke neverím."

2020-05-30  (03:59)

 - Fico: "Chrípke neverím."

Fico: Chrípka? Veľká hra farmaceutických spoločností

Bratislava - Premiér Robert Fico vyjadril názor, že pandemická chrípka je "hra farmaceutických spoločností," ktoré vedia vytvoriť tlak natoľko veľký, aby si vedeli presadiť svoje podnikateľské záujmy. Proti vírusu A(H1N1) sa preto doteraz zaočkovať nedal a nemieni tak urobiť ani neskôr. 

"Ja tomu neverím," skonštatoval premiér počas tlačovej konferencie po kontrolnom dni na Ministerstve zdravotíctva SR s pripomenutím, že je to jeho subjektívny pocit. Dodal tiež, že obdobný postoj zaujali aj poprední predstavitelia iných štátov.

"Je potreba, pokiaľ ide o ľudí, ktorí sú rizikoví, tak tam si to viem predstaviť," dodal Fico s tým, že úlohou vlády bolo zabezpečiť pre verejnosť primerané a relevantné množstvo vakcín proti tejto chrípke.

Šéf rezortu Richard Raši na margo Ficovho skepticizmu dodal, že je to jeho osobné stanovisko, no na premiérovom zaočkovaní "bude pracovať."

Vláda nákup vakcín schválila v počte milión kusov, pričom s francúzskou firmou Sanofi Pasteur vyrokovala sumu 7,60 eura za jednu očkovaciu dávku. Doposiaľ sa však dal zaočkovať iba zlomok populácie. U zdravotníkov sa odhaduje počet zaočkovaných do 10 percent.

Celkovo na Slovensku Úrad verejného zdravotníctva eviduje od začiatku sledovania výskytu novej chrípky približne 1 200 prípadov a 51 úmrtí, v ktorých bol prítomný vírus A(H1N1).

O pandémii chrípky, ktorá spustila v jeseni uplynulého roka obrovskú očkovaciu kampaň, sa v januári hovorilo aj v Rade Európy v Štrasburgu, keď ju šéf podvýboru pre zdravotníctvo Wolfgang Vodarg označil za zdravotnícky podvod storočia.

Vodarg tvrdil, že pandémia takzvanej prasacej chrípky bola spôsobená falošným poplachom, ktorý podporili výrobcovia liekov, a dostali tak možnosť zarobiť miliardy. Farmaceutickí giganti mali podľa jeho slov tlačiť na Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), aby vyhlásila najvyšší stupeň pandémie.

WHO sa proti týmto tvrdeniam ohradila s tým, že takéto slová sú nekorektné. "Globálna spolupráca s celým radom partnerov, vrátane súkromného sektoru je nenahraditeľná z hľadiska plnenia cieľov verejného zdravia", vyhlásila WHO s tým, že sa opiera aj o deklarácie záujmov, ktoré podpisujú poradcovia a experti, ktorí by mohli mať profesionálny či finančný záujem, a ten by mohol mať následne vplyv na nestrannosť ich rád.

"WHO berie obvinenia z konfliktu záujmu vážne a je presvedčená o nestrannosti svojich rozhodnutí týkajúcich sa pandemickej chrípky," dodala organizácia.

Zdroj: aktualne.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |