Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico pre HN: „Vládu položíme tak rýchlo, ako sa len dá“ - chelemendik.sk

 

Fico pre HN: „Vládu položíme tak rýchlo, ako sa len dá“

2020-01-12  (05:13)

 - Fico pre HN: „Vládu položíme tak rýchlo, ako sa len dá“

15.11.2010


Ráta s tým, že ak sa opäť dostane k moci, vládu sám nezostaví. O možných koaličných partneroch chce však hovoriť až po Vianociach. Tvrdí, že Smer disponuje materiálmi, ktorými môže zaútočiť na koalíciu.


Vo voľbách ste získali najviac hlasov spomedzi všetkých strán, no nenašli ste koaličných partnerov, s ktorými by ste mohli zostaviť vládu. Na sneme ste však za to nevyvodili žiadnu personálnu zodpovednosť vo vedení strany.
Sme jediná politická strana v Európe, ktorá získala ako vládna strana v čase krízy podstatne viac, ako keď bola opozičnou stranou. Je to unikát, ktorý sa v Európe neobjavuje. Preto v Smere nikdy nebola diskusia na tému, čo ďalej pokiaľ ide o Smer. My vieme, aký máme potenciál, vieme, čo môžeme dosiahnuť a vedeli sme aj to, že ak pravica urobí výsledok nad 76 mandátov, pokúsi sa o zostavenie vlády. Ako som to povedal, oni chcú privatizovať a s nami nemôžu privatizovať. Takže nebola žiadna diskusia takéhoto typu a chcem poďakovať aj za tú podporu, ktorú som dostal na sneme a táto podpora určite reflektuje aj postavenie vedenia strany vo všetkých štruktúrach strany Smer.

Vydrží vláda Ivety Radičovej spolu do konca volebného obdobia?
Pre mňa je táto vláda vládou chaosu a zdražovania, vláda, ktorá nie je schopná prijímať žiadne rozhodnutia. Vláda, ktorá si namiesto súperenia s nami o program dala za cieľ nás škandalizovať a kriminalizovať. Urobíme všetko pre to, aby táto vláda skončila tak rýchlo, ako sa len dá. Ale kedy to bude, to ja neviem. Či to bude v období predčasných volieb, rekonštrukcie alebo normálnych volieb... My budeme tvrdo pracovať. Ale to, čo hovoria ľudia v dedinách a mestách, by som si za klobúk nedal.

Chcete bojovať o víťazstvo v najbližších parlamentných voľbách. Váš koaličný potenciál je však slabý. Plánujete získať toľko percent, aby Smer mohol vládnuť sám?
Nie, na toto nechceme hrať. Budeme robiť všetko pre to, aby z toho potenciálu, ktorý sociálna demokracia má, sme získali čo najviac a aby pri zostavovaní budúcej vlády zohrával Smer dominantnú úlohu. Lebo na Slovensku pravdepodobne žiadna strana nezíska 76 mandátov. Vždy to bude kombinácia dvoch alebo viacerých subjektov. Ale v tomto prípade mala pravica šťastie, že nejaké smiešne, maličké, možno nejaké polpercento urobilo lepší výsledok a pravica dostala možnosť zostaviť vládu.

Ktoré politické strany by pre Smer mohli byť potenciálnym koaličným partnerom?
Ako to môžem povedať tri mesiace po voľbách? Mňa to fascinuje, že tri mesiace po voľbách sa všetci bavia o voľbách, že kto s kým a či Radičová bude alebo nebude premiérka. Nechajte nás troška vydýchnuť v týchto témach aspoň do Vianoc.

Budete predsedom tieňovej vlády, ktorú sa chystáte zostaviť?
Je to normálne, zodpovedá to určitým tradíciám, že predseda strany súčasne vedie aj tieňový kabinet.

Prečo ste napokon nepovedali konkrétne mená vášho tieňového kabinetu?
Čakáme na komunálne voľby, lebo napríklad v Košiciach kandiduje Richard Raši, v Žiline Igor Choma, v Banskej Bystrici Ľubo Vážny. Sú to ľudia, ktorí pôsobili vo významných exekutívnych pozíciách a ak sa stanú primátori, len s malou pravdepodobnosťou budú môcť vykonávať ešte prácu tieňových ministrov. Čakáme, či uspejú a podľa toho potom zložíme tieňový kabinet.

Prinesie Smer aj úplne nové, neznáme mená tieňových ministrov?
Myslím si, že áno.

Vo svojom prejave na sneme v Ružomberku ste hovorili o chybách Smeru počas vládnutia, ale i o chybách koaličných partnerov, za ktoré ste museli niesť zodpovednosť. Ktoré konkrétne chyby ste mali na mysli?
Sú malé chyby, stredného rozsahu a veľké chyby. Pri tých obrovských aktivitách, ktoré sme robili, sa vyskytlo, že aj osobne zlyhal nejaký minister.

Môžete byť konkrétny?
Zoberte si ministrov, ktorých som odvolal a veľmi rýchlo na to prídete.

To však boli väčšinou ministri koaličných partnerov.
Ja som odvolal napríklad aj ministra obrany Kašického (František, pozn. red.). Bolo to nielen o koaličných stranách, ale aj o Smere. Tieto veci verejnosť vnímala veľmi citlivo. Ja som sa snažil reagovať veľmi rýchlo, ale v tom obrovskom návale povinností to nie je jednoduché. Nikto nie je dokonalý, my si vieme veci priznať. Len nás mrzí, keď nás teraz niekto osočuje. Niekto, kto sedel osem rokov vo vláde a robil to, čo robil.

Minulú nedeľu ste zverejnili nahrávku telefonátov Mikuláša Dzurindu s podnikateľom Miškovským a vtedajším primátorom Bratislavy Kresánkom, ktoré mali údajne dokazovať korupčné správanie. Dzurinda na to reagoval, že sa správate ako ohrdnutá nevesta, lebo ste mu volali a chceli ste sa "skamarátiť“ a on vás "odmietol“.
Jáj. To je asi moja reakcia. Hlboký vzdych, povedzme. Všetko, čo pán Dzurinda povedal, bola účelová obrana z jeho strany, predsa nebudem na to reagovať. Ja by som skôr očakával, aby nám niekto vysvetlil, kto bol ten človek, ktorý od Miškovského pýtal peniaze. Lebo na tej nahrávke Miškovský jasne Dzurindovi hovoril, že za ním prišiel človek z jeho kandidátky, ktorý od neho pýtal peniaze. To je korupcia. O akej zmluve hovoril pán Kresánek? Hovoril o percentách, išlo o províziu alebo o čo? Prečo predseda strany vtedy prikrýval biznis? Namiesto toho hovorí o nejakom kamarátstve. My sme dnes ponúkli vláde reálnu pomoc voči kríze, neviem, ako konštruktívnejšie sa k tejto vláde postaviť. Komunikovali sme, keď sa volil generálny prokurátor, ale to bola normálna komunikácia, lebo sme chceli zvoliť generálneho prokurátora. Ale nedalo sa to, lebo vládna koalícia sa nevedela dohodnúť na spoločnom kandidátovi.

Hovorili ste, že máte dosť materiálu, ktorým môžete vrátiť úder, keď vás budú koaličné strany atakovať... Preto ste zverejnili nahrávku Dzurindových telefonátov po tom, ako vás na sneme SDKÚ označil za "bandu skorumpovaných komunistov“.
Nahrávka prišla ako reakcia verejnosti. Bolo obrovské pobúrenie členov a sympatizantov po tom, čo povedal Dzurinda. Ľudia nám faxovali, telefonovali a okrem iného prišla aj obálka s nahrávkou, o ktorej som hovoril.

Dá sa očakávať, že sa objavia podobné materiály?
Je to dosť pravdepodobné.

Máte ich dosť?
Predpokladám, že ľudia nám ich budú posielať.

Takže nimi momentálne vy nedisponujete?
Niečím aj disponujeme, ale niečo nám aj ľudia určite pošlú.

Vo svojom prejave na sneme ste povedali, že ste prekvapený, ako sa za posledné štyri mesiace zhoršila bezpečnostná situácia. Narážali ste zrejme na udalosti v Devínskej, vraždu advokáta Ernesta Valka. Myslíte si, že za to nejakým spôsobom môže vláda?
Ja som nepovedal, že za to môže vláda. Len sa pýtame, ako sa môže v takom krátkom čase zhoršiť bezpečnostná situácia, že je to dosť netradičné. Ja som nikoho neobviňoval, chcel som poukázať na to, že je to na zamyslenie. Nemôžem povedať, že za to môže minister Lipšic (Daniel, pozn. red.), to by bol predsa nezmysel.

Kto je Robert Fico
Doktor práv Robert Fico je na politickej scéne od roku 1992. Začínal ako poslanec za SDĽ. Neskôr založil vlastnú stranu Smer, v ktorej je od jej vzniku v roku 1999 až dodnes predsedom. Vo voľbách 2006 jeho strana skončila ako víťaz so ziskom takmer 30 percent hlasov a vytvorila vládu s ĽS-HZDS a SNS. Ficov Smer vyhral voľby aj tento rok, nepodarilo sa mu však nájsť koaličných partnerov. Expremiér je dnes podpredsedom parlamentu.

hnonline.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


filip911   |   2010-11-15  (09:52)
55%  
mínus plus
  Naivný Fico! Sorosovu vládu "tejto krajiny" podporujú všetky sionistické média sveta!


Sheelagh   |   2010-11-15  (12:49)
50%  
mínus plus
  presne tak ...


Mg   |   2010-11-15  (18:54)
50%  
mínus plus
  Veru tak, v boji proti médiám a "nezávislým" politológom to nebude mať až také ľahké.


bodliak   |   2010-11-15  (19:04)
55%  
mínus plus
  Je to "ich" šach a politici sú "ich" figúrky. Dožijeme sa rôznych prekvapení.


strelec   |   2010-11-16  (08:07)
50%  
mínus plus
  Myslím si, že p. Fico má ďaleko od naivity. Začína byť vo vystúpeniach kľudný a vyrovnaný. Ako skúsený politik už urobil analýzu úspechu volieb (%) aj problémov, že je v opozícii. Určite "prišiel" na to akú rolu zohrali peniaze Šoroša a vplyv médií, na to naše rady nepotrebuje. Chce to chvíľu času, aby si stádo všimlo blbého pastiera ktorého si zvolilo. Názvom článku dáva stádu najavo, že tento čas utrpenia nebude naťahovať, ale ešte nenastal. Potrebuje posilniť tak, aby mohol zostavovať vládu, potom to spustí a ako pred 4 rokmi všetky pravicové strany budú kľačať v čakárni. Najsilnejší oponent budú opäť médiá (vraj slovenské)platené jude usa pozitív.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |