Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico pod Hríbovou lampou - chelemendik.sk

 

Fico pod Hríbovou lampou

2020-05-28  (21:25)

 - Fico pod Hríbovou lampou

Fico u Hríba vysvetľoval slávny výrok o Novembri

BRATISLAVA. Premiér Robert Fico vo štvrtok v diskusnej relácii televízie Joj Pod lampou potvrdil, že v parlamentných voľbách na budúci rok chce viesť ako predseda Smeru stranu do volieb. A chce voľby vyhrať.

Pod lampu premiéra pozval moderátor Štefan Hríb. Témou malo byť založenie strany Smer, jej pôsobenie vo vláde a v čase krízy.

Diskusia sa začala futbalovou témou, Hríb neobišiel ani výročie Novembra. Fico v podstate znova potvrdil, že 17. november nebol preňho veľkou zmenou.

"Zmeny majú hlboké racio, tie zmeny treba hľadať v iných krajinách ako bolo Československo," povedal Fico. "Nemôžeme si myslieť, že sa stretla skupinka ľudí a zmenila históriu."

"Politik by si mal zachovávať taký rovný pohľad ako to bolo pred rokom 1989 a po ňom," povedal Fico. "Odo mňa sa nedočkáte slov, že všetko predtým bolo zlé. Nechcite odo mňa, aby som súhlasil s tým, čo robil prezident Havel s amnestiou, ako sa pristúpilo k zbrojárskemu priemyslu. Budem rovnovážne pohľady na obdobie pred aj po novembri 89 občanom predkladať."

Hríb: Hanbím sa za túto vládu

Vcelku pokojná debata o zakladaní strany Smer sa zmenila na nervóznejšiu, keď Hríb povedal, že sa za súčasnú vládu hanbí. "Hanbím sa za vládu, akú máme - preto, z akých ľudí je zložená, ako sa správajú. Je to vaša vláda."

Fico najprv nechcel odpovedať, chcel sa vrátiť k téme, nakoniec začal zvýšeným hlasom argumentovať, až sa téma otočila aj na niektoré medializované kauzy Ficovej vlády. Premiér argumentoval transparentnosťou Úradu pre verejné obstarávanie, pretože tam šéfuje kandidát opozície. V rovnakom duchu spomínal aj Slovenský pozemkový fond.

Keď však Hríb premiérovi pripomenul, že tému nástenkového tendra odhalili novinári, Fico odskočil od témy tým, že obvinil Hríba, že je absolútne nespôsobilý diskutovať o téme, na ktorú ho pozval - teda téma ľavice a Smeru.

Fico: Na všetky vaše otázky som odpovedal

Hríb otvoril aj prípady Hedvigy Malinovej, františkánov a podnikateľa Reháka a advokáta Ernesta Valka, keď Ficovi pripomenul, že vo všetkých prípadoch prejudikoval.

Pri Malinovej premiér odmietol odpovedať na otázku, prečo zvolal ešte pred rozhodnutím súdu tlačovú konferenciu, kde povedal, že Hedviga klame.

Diskutovať ďalej o kauze Malinová odmietol so slovami: "Na všetky vaše otázky som vám odpovedal." Hríb kontroval: "Myslím si, že nie."

Táto replika následne zaznela viackrát za sebou.

Premiér sa viackrát pri otázkach, ktoré sa mu nepozdávali, buď usmieval alebo pripomínal Hríbovi, že témou diskusie mali byť rozdiely medzi ľavicou a pravicou.

Kandidovať bude

Na otázku, či bude vládu v prípade víťazstva zostavovať opäť so SNS a HZDS, odpovedal: "Považujeme túto zostavu za užitočnú. Budeme rokovať so všetkými, ale budeme mať dve podmienky, ktoré položíme na stôl: budovanie silného sociálneho štátu a ochranu národno-štátnych záujmov."

"Všetko záleží od volebného výsledku. Ako premiér a predseda strany sa chcem aj v roku 2010 postaviť na jej čelo a voľby vyhrať."

Hríb odpovedal: "Ja vám to síce neželám, ale želám vám veľa zdravia."

Zdroj: sme.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2009-10-17  (10:52)
57%  
mínus plus
  smiešnu pravičiarsku figúrku Hríba...Fica som si vypočul, ok...
1989...17.11. už o chvíľu Hríb a spol. sa môžu odbaviť na námestiach

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |