Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico počas osláv ukončenia vojny varoval pred extrémizmom - chelemendik.sk

 

Fico počas osláv ukončenia vojny varoval pred extrémizmom

2020-02-23  (05:24)

 - Fico počas osláv ukončenia vojny varoval pred extrémizmom
8. mája 2010  16:21

Stovky ľudí, väčšinou v dôchodkovom veku, merali cestu na vojenský cintorín nad Liptovským Mikulášom, aby si pripomenuli 65. výročie ukončenia druhej svetovej vojny. Po prelete bojových vrtuľníkov a stíhačiek či kladení vencov k tamojšiemu pamätníku, prišiel vojnovým veteránom počas celoštátnych osláv poďakovať aj premiér Robert Fico (Smer). Zároveň varoval pred šírením extrémizmu a mládež vyzval k zachovávaniu mravných ideálov.

"Prečo je po celej Európe najmódnejšou farbou čierna? Prečo sa v čiernych uniformách grupujú aj členovia extrémnych politických hnutí? Prečo sa nosia polovojenské maskáče a paramilitaristické vesty s desiatkami vreciek či šiltovky, ktoré pripomínajú tie, ktoré nosila nemecká poľná polícia? Čo sa to, preboha, s nami deje?," pýtal sa Fico vo svojom príhovore.

Premiérovi a jeho Smeru sa pritom v minulosti ušla kritika od európskych politikov za jeho koaličné partnerstvo so SNS Jána Slotu, ktorej prischla nálepka nacionalistickej strany. V minulých dňoch vyvolali národniari rozruch spornými bilbordami pred júnovými voľbami do parlamentu zameranými proti Rómom. Na plagátoch bol vyobrazený potetovaný muž s tmavšou pleťou s odhalenou hruďou a masívnou zlatou reťazou. Fotku dopĺňal nápis: "Aby sme nekŕmili tých, čo nechcú pracovať". Proti pútačom sa ohradili mimovládne organizácie a zaujímalo sa o ne aj zahraničie.

Fico tiež upozornil, že na Slovensku i vo svete sa zanedbala výchova mladých ľudí k mravným ideálom. Mládeži podľa neho treba vštepovať zásady, akými sú ľudskosť či sociálna empatia a pestovať v nej úctu k predkom. Šéf vládneho kabinetu účastníkom na záver zaželal "šťastný život v slobodnej vlasti, v nezávislej Slovenskej republike".

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |