Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico po rokovaní bezpečnostnej rady: Sme pripravení na tvrdý úder - chelemendik.sk

 

Fico po rokovaní bezpečnostnej rady: Sme pripravení na tvrdý úder

2020-08-04  (11:20)

 - Fico po rokovaní bezpečnostnej rady: Sme pripravení na tvrdý úder

 

18. mája 2010  11:26 - aktualizované 18.5.2010  12:29 
Slávnostná schôdza Národnej rady SR k ukončeniu štvorročného volebného obdobia, ktorá sa mala uskutočniť v stredu 19. mája, nebude. Predseda parlamentu Pavol Paška zrušil rokovanie na žiadosť premiéra Roberta Fica. Predseda vlády po rokovaní Bezpečnostnej rady SR vysvetlil, že parlament musí byť akcieschopný a pružne reagovať na prípadné schválenie novely zákona o dvojakom občianstve v Maďarsku.

Premiér Robert Fico (vpravo), prezident Ivan Gašparovič (v strede) a náčelník Vojenskej kancelárie prezidenta republiky Marián Áč prichádzajú na rokovanie bezpečnostnej rady Slovenska.
Autor: ČTK

Premiér vyhlásil, že Slovensko chce s Maďarskom rokovať o plánoch Budapešti zmierniť podmienky na udelenie dvojakého občianstva. O zmenách v získavaní občianstva začal rokovať novo ustanovený maďarský parlament v pondelok. Slovenská vláda už južnému susedovi vyčítala, že postupuje bez konzultácií s Bratislavou.

Slovensko podľa Fica požiada Maďarsko o zvolanie zmiešanej slovensko-maďarskej komisie. V prípade, že Maďarsko na stretnutie komisie nepristúpi, Slovensko bude ďalej pokračovať v diplomatickom úsilí. Fico pripustil, že krajina bude možno iniciovať aj stretnutia "na najvyššej úrovni".

"Budeme podrobne sledovať, ako o tom budú rokovať," vyhlásil Fico. Zdôraznil, že ak bude v Maďarsku návrh prijatý, slovenská národná rada okamžite prijme protiopatrenia. "Sme pripravení na veľmi tvrdý protiúder," vyhlásil.

Fico informoval, že slovenská vláda už diskutovala aj o prvých legislatívnych zámeroch. "Dávame však prednosť vysvetľovaniu a konzultovaniu, čo malo Maďarsko urobiť ako prvé pred predložením novely zákona," uviedol.

Podľa Fica je maďarská novela zásahom do vnútorných vecí Slovenska. "Je to čosi nevídané, že niekto jednostranne chce prenášať štátne občianstvo na územie iných štátov. Slovenská republika musí v danej veci konať," povedal.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák sa už rozprával s diplomatmi krajín Európskej únie sídliacimi na Slovensku. Teraz ho čakajú rokovania s veľvyslancami ďalších štátov. Premiér požiadal šéfa slovenskej diplomacie o zvolanie zmiešanej slovensko-maďarskej komisie.

Zákonná predloha pravicovej strany Fidesz, víťaza aprílových volieb v Maďarsku, má umožniť získať zahraničným Maďarom občianstvo aj bez podmienky trvalého pobytu. Zmeny by mali podľa predstáv novej vlády prejsť schvaľovacím procesom do troch mesiacov. Fidesz už skôr spresnil, že zákon vstúpi v platnosť zrejme od 1. januára 2011.

Na Slovensku žije približne pol milióna ľudí maďarskej národnosti. Nový spor medzi Bratislavou a Budapešťou vyostril necelý mesiac pred slovenskými parlamentnými voľbami tradične komplikované slovensko-maďarské vzťahy.

Zdroj: SITA, ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


EnzoSK   |   2010-05-18  (15:37)
50%  
mínus plus
  Ako to dopadne?
Orban velmi dobre vie,ze ked sa rozpadne EU,tak osamotenemu Slovensku nikto nepomoze,okrem Ceska .Je velmi otazne ,ci Rusko pojde napomoc Slovakom. Ukrajina a Polsko urcite nie. Jedine riesenie vidim v opatovnej federacii s Ceskom a posilneni novej Cesko-Slovenskej armady.To vsak Ficovci nespravia lebo chcu hrabat prachy az do poslednej chvile .
Orban ako prvu navstevu voli Polsko,tam sa dohodne , ako si rozdelia moc vplyvu na Slovensku.MOj odhad? Chysta sa delenie strednej a vychodnej Europy.Rusko si pricleni Ukrajinu.Madari sa dostanu do vojny so Slovenskom,ak sa vsak Slovaci nespoja do statu s Cechmi,Slovensko prehra vojnu s Madarmi, severne a severovychodne Slovensko sa po case stane sucastou noveho Polskeho imperia,ktore pricleni aj Litvu a Lotissko a Estonsko a cast Bieloruska.Mesta ako Zilina ,Poprad ,Presov,Bardejov budu sacastou Polska. Zapadne Slovensko sa pricleni ku Ceskemu statu. Madari vsak prehraju vojnu s Rumunmi,ktori obsadia cast Madarska. Vzrastajuci antisemitizmus v Madarsku donuti Izrael a USA k utoku na Budapest a totalnej prehre Madarska.Madarsko a juzne Slovesnko sa stane americkou koloniu s vybornou podou a mnozstvom pitnej vody. Postavi sa tu obrovksa vojenska zakladna , ktora bude kontrolovat pitnu vodu a zasobovanoie potravin pre cely region strednej EU.Madarsko sa nebude volat Madarsko ale da sa mu geograficky nazov napr.Panonia a podobne.Zaver: vznikne silne Polsko ,ktore bude vojensky najsilnejsim statom v regione, Madarsko si podelia Rumuni a USA a Izrael. Jedinu zachranu Slovesnka vidim v novom Cesko-Slovensku. V jednote je sila.


Sergej Chelemendik   |   2010-05-18  (22:54)
58%  
mínus plus
  Ste romantik a mate sklony k sci-fi


snego62   |   2010-05-22  (10:11)
50%  
mínus plus
  EnzoSK.Zujímavý príspevok,ale s Českom nepočítaj,okrem verbálnej podpory nič viac.Ale je pravda,že naša armáda ako odstrašujuci prvok nič moc čo sa týka počtu a technickej výbavy.Vdaka našim supervládam,ktoré radšej riešili tendre na upratovanie kasární...
Predbiehame udalosti a to ostatné su špekulácie.


Jan.K   |   2010-05-22  (22:46)
50%  
mínus plus
  Česká populace, především na Moravě ale asi i v Čechách by byla na straně Slovenska, problém je ale česká politická elita, která je nesmírně zbabělá a zkorumpovaná. Udělají to, co jim nařídí kdosi ze Západu. Pokud se rozpadne EU, bude mít ČR co dělat, aby udržela sama sebe, radostně odvoláme Benešovy dekrety a přijdeme o Sudety. Česká armáda prakticky neexistuje, takže vám vlastně nemáme jak vojensky pomoct.

Otázka znovu sjednocení - já bych byl sice pro, ale pochybuju, že by se našla k tomu politická vůle u politických elit obou stran. Muselo by se toho v Evropě hodně změnit, a obě strany by musely mít prakticky "nůž na krku", aby se s novým dělením moci smířily. Jenže pak, obávám se, by bylo už pozdě něco dělat.

Co se tady bude dít po eventuálním pádu EU, je zajímavá otázka, ale je tu moc proměnných ve hře. Že by se tu angažoval Izrael, jak píše EnzoSK, to se mi zdá jako ničím nepodložená fantazie. Izrael má dost starostí se svými Araby a Peršany (Irán). USA - záleží na tom, jak dobře nebo špatně na tom bude. Německo - tam bude obava z reminiscencí na r. 1938-39, spíš se bude soustředit na německy mluvící a s Německem historicky spojené kraje. Možná je to nová příležitost pro Rusko, které, když zjistí, že se sem nikdo jiný nehrne, z jistým váháním se vrátí. Tomu by ale musel předcházet buď výrazný ústup USA z Evropy, a nebo naopak zesílení konfrontace mezi USA a Ruskem a snaha Ruska využít dočasného chaosu k posílení svých pozic. Ať přijde "bratrská pomoc" odkudkoliv, určitě se bude mluvit o humanitárních důvodech, záchraně střední Evropy před balkanizací a podobně. A je možné, že to bude i částečně pravda a pro nás (obyvatele těchto krajů) jediná záchrana.


EnzoSK   |   2010-05-23  (17:04)
50%  
mínus plus
  S tym Izraelom by som sa velmi nezahraval. V Madarsku zije najviac zidov v strednej europe.Oficialne cisla hovoria o sto tisic ,neoficialne zidovske pramene hovoria o dvojnasobnom pocte. V Budapesti zije minimalne sto tisic zidov . Maju tam materske skoly a stredne skoly v hebrejcine .Ak Madari budu fyzicky utocit na zidov vo vacsom meradle,zazije Europa velky sok.Izrael si nenecha take daco , aby mu niekto vrazdil vlastnych.Kazdy zid v madarsku stoji za pozornost Izraela. To , co sa zda niekomu ako sci fi,ze Izrael zautoci na europsky stat vobec nie je sci fi,ale ospravedlni sa to ako humanitarna akcia na oslobodenie zidovv Madarsku .Podla mna Gabriel Vona a Jobbik zaziju to co ziadny stredoeuropsky politik. Pozrite ako dopadol Haider.Autonehoda alebo perfektne naplanovana vrazda?Madarsko ma najviac termalnych pramenov na svete , obrobske zasoby pitnej vody a najurodnejsiu zem v Europe. Je o co bojovat si myslim.Ak Cesi ani Rusi nepomozu Slovakom, bohuzial asta la vista Slovakia, darmo tu bude pan chelemendik pisat , aky su Slovaci poctivy narod,neutociaci na susedov.Myslite si, ze Slovensko a Madarsko budu mat vecne tie iste hranice?Co ked pridu omnoho silnejsi hraci ako madarska a slovenska armada a obsadia dane krajiny a zavedu tu nove poriadky?


EnzoSK   |   2010-05-23  (17:30)
50%  
mínus plus
  Prave som sa sa niekde docital, ze Izrael toho roku pred casom vyslal vyzvedne lietadlo cez Rumunsko na Madarsko . Aliancia Nato to odovodnovala ako priatelska pomoc Izraelu /nieco ako trening vyzvedneho lietadla /v boji proti Iranu. Take halusky s brindzou hehehe mozu rozpravat viete komu. Mne to vychadza , ze Izrael zautoci na fasisticke Madarsko cez Rumunsko. Jedna izraelska letka bude mat omnoho viac lietadiel a lepsie vyzbrojene lietadla ako tie nase slovenske zobracke stihacky. Keby nekradli tolko slovenski politici aj armadu sme mohli mat lepsiu.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |