Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Štefan Glova - Fico na prezidenta kandidovať nebude. Víťazstvo zabezpečí Hrušovskému. - AK TO BUDE TAK DOPREDU GRATULUJEM OBYDVOM - DOSTALI SME MAILOM - chelemendik.sk

 

Štefan Glova - Fico na prezidenta kandidovať nebude. Víťazstvo zabezpečí Hrušovskému. - AK TO BUDE TAK DOPREDU GRATULUJEM OBYDVOM - DOSTALI SME MAILOM

2020-02-20  (05:16)

 - Štefan Glova - Fico na prezidenta kandidovať nebude. Víťazstvo zabezpečí Hrušovskému. - AK TO BUDE TAK DOPREDU GRATULUJEM OBYDVOM - DOSTALI SME MAILOM
Dobrý deň pán Chelemendik,
rád by som sa s vami podelil o môj postreh a analýzu ohľadne kandidatúry Róberta Fica na prezidenta:
http://moje.hnonline.sk/node/14264

Prajem pekný deň.

DAKUJEM PAN KOLEGA!


Nie nerobil som žiaden prieskum, ani som nebol špehovať v centrále Smeru, ani KDH. K výsledku som sa dopracoval na základe faktov a bol by som skutočne rád, ak by som sa mýlil. No to by Róbert Fico musel spáchať politickú samovraždu, alebo by sa muselo stať niečo veľmi nečakané, napríklad úplne nový kandidát, ktorý by svojou popularitou Róberta Fica prekonal. Ale to sa asi nestane. Novým prezidentom teda bude: Pavol Hrušovský. A nie preto, že ho ľudia budú voliť ako menšie zlo v druhom kole proti Róbertovi Ficovi.

Ako som už povedal, Róbert Fico kandidovať vôbec nebude. Ako si tým môžem byť taký istý? No kiež by som sa mýlil. Ale Róbert Fico je politický stratég. A ako taký nemôže za prezidenta kandidovať z troch dôvodov:

1. S veľkou pravdepodobnosťou by prehral.
Róbert Fico je v podobnej mocenskej pozícií, ako bol cca pred 10 rokmi Vladimír Mečiar. Je národom milovaný aj nenávidený. Zoberme si Ivana Gašparoviča. Keď vyhral prvý krát. Kto chcel, aby bol prezidentom? No možno nejakých 10 % občanov. To by ale nestačilo. A prečo teda vyhral? Lebo ľudia nechceli Vladimíra Mečiara. A Róbert Fico to vie. Vie, že ak by sa aj do druhého kola dostal s najväčšou pravdepodobnosťou by ľudia znovu volili kohokoľvek, len aby to Fico nevyhral. Bude Róbert Fico riskovať takú porážku? Spustilo by to len špirálu pádu podobne, ako u Vladimíra Mečiara.

2. Vyhovuje mu status quo.
Róbertovi Ficovi plne vyhovuje momentálne status quo. Prečo? Ovláda parlament, ovláda vládu, sám si zvolil generálneho prokurátora, máme prezidenta, ktorý mu je zaviazaný a lojálny, spolu s prezidentom ovládajú súdnictvo, keďže volia 9 členov súdnej rady, má svojho prezidenta policajného zboru a prakticky je pánom štátneho rozpočtu. Jednoducho nemôže riskovať, že o toto všetko príde. Vzhľadom k tomu, v akom stave je dnes jeho súčasná opozícia, je veľká pravdepodobnosť, že po najbližších voľbách bude vládnuť znovu. A čo sa týka prezidenta, tiež potrebuje zachovať súčasný stav, teda potrebuje tam niekoho nevýrazného, neaktivného a lojálneho.

3. Disponuje 1 000 000 hlasov.
Ako ukázali ostatné parlamentné voľby, Róbert Fico sa teší veľkej podpore. Ani nie tak strana SMER, ako jeho osoba. Bolo to vidieť aj v ostatných prezidentských voľbách, kde Ivan Gašparovič znovu vyhral jedine preto, lebo mu Róber Fico „dal“ milión hlasov. A túto obrovskú hlasovaciu silu Róbert Fico radšej využije, než by mal riskovať, ako Vladimír Mečiar pred 10 rokmi.

Čo teda Róbert Fico spraví? Vyberie si kandidáta a „odovzdá“ mu svoj milión hlasov. Či sa nám to páči, alebo nie, o výsledku týchto prezidentských volieb rozhodne Róbert Fico. Koho teda podporí? Treba na to ísť znovu dedukciou. Ale radšej obrátene. Sú štyria kandidáti, ktorých určite nepodporí:

Peter Osuský – Róbert Fico vie, že Peter Osuský pri svojej práci neváha používať rozum a svedomie a že nikdy nebude len figúrou v jeho rukách. Ani za predpokladu, že by ho Róbert Fico do úradu prezidenta „dostal“. U Petra Osuského je istý aj fakt, že by podporu Róberta Fica aj tak odmietol. Dovolím si povedať, že v prípade, žeby Róbert Fico zaplnil Slovensko billboardmi, že podporuje Petra Osuského, tak Peter Osuský by sa radšej kandidatúry vzdal, ako by mal byť hanebne označovaný za Ficovho prezidenta. Som o tom presvedčený.

Andrej Kiska – ako jediný z kandidátov má a prezentuje ambíciu byť výrazne aktívnym prezidentom. A to je to, čo Róbert Fico potrebuje najmenej. Ako som už povedal, vyhovuje mu status quo a to aktívneho prezidenta vylučuje. Andrej Kiska sa navyše chce zapísať do dejín. Podnikateľ, filantrop a dobrý prezident. Určite nepripustí, alternatívu: podnikateľ, filantrop a bábka v rukách Róberta Fica.

Rado Procházka – je mladý, ambiciózny a k tomu ústavný právnik. Róbert Fico nemôže riskovať, jeho nevyspytateľnosť. Nemôže riskovať, aby mu bol prezident opozíciou a aby niekto na prezidentskom úrade dokonale poznal našu ústavu.

Ján Čarnogurský – je štátnik a veľká osobnosť. Výhodu z pohľadu Róberta Fica môže mať v tom, že ako prezident by mu nebol opozíciou a do vládnutia by veľmi nezasahoval, nakoľko pozná právomoci prezidenta a ctí si tradíciu. Róbert Fico ho však ako prezidenta aj tak nemôže podporiť. Vzhľadom k tomu, že si Ján Čarnogurský vybudoval za celý život istý rešpekt a uznanie, nie len doma, ale aj v zahraničí, nikdy by sa nestal bábkou v jeho rukách.

Ostáva teda Pavol Hrušovký – Róbert Fico možno pred časom strategický zvažoval, či bude kandidovať, či niekoho iného postaví smer, lebo nemal koho, z vtedajších kandidátov, podporiť. A tu zrazu, jak blesk z jasného neba prišlo KDH so svojím kandidátom. Až sa mi nechce veriť, že nedošlo k žiadnej dohodne so SMERom.

1 000 000 hlasov Róberta Fica Pavlovi Hrušovskému hravo zabezpečí prechod do druhého kola. Tam Pavol Hrušovský nebude pre národ pôsobiť ako hrozba a preto nebudú výrazne podporovať akéhokoľvek jeho oponenta, ako by to robili v prípade Róberta Fica. Pavol Hrušovský v prezidentskom úrade zabezpečí Róbertovi Ficovi požadované status quo. Navyše, Róbert Fico sa strategicky pripraví na alternatívu, že v najbližších parlamentných voľbách nezíska viac, ako polovicu parlamentu a KDH mu v tom prípade bude dobrým spojencom. No a väčšine súčastných voličov KDH podpora a spolupráca so SMERom prekážať nebude.

Bude Róbert Fico uvažovať aj o postavení vlastného kandidáta? No uvažovať možno bude, ale stále je tam riziko, že ak by to bol niekto zo SMERu mohlo by to mobilizovať v druhom kole jeho odporcov, zatiaľ čo Pavol Hrušovský ich mobilizovať nebude. Ďalšia vec je spolupráca s KDH. Touto podporou si ich zaviaže a pripraví sa na budúcu parlamentnú a vládnu spoluprácu. Nemôže predsa riskovať, že ak po najbližších parlamentných voľbách nebude mať v parlamente väčšinu, vznikne vláda bez neho.

Treba uznať, že je to dokonalý plán na ovládnutie Slovenska na najbližších 5 – 10 rokov. Už vidím Slovensko posiate billboardmi, kde Róbert Fico podáva ruku Pavlovi Hrušovskému a pod tým je text: STABILITA, DÔSTOJNOSŤ, SKÚSENOSŤ, SPOLUPRÁCA!

Dokáže sa Slovensko vysporiadať s týmto plánom, alebo je to úplne mimo nás? Darmo, ak má jeden z nás v rukách 1 000 000 hlasov, je ťažké mu konkurovať. Navyše, ak je vybratý kandidát nenápadný, v politike pôsobí už dosť dlho a žiadna kauza sa s ním priamo nespája. Obávam sa, že Slovensko čaká ďalších 5 rokov s nenápadným prezidentom, ktorý bude musieť byť niekomu zaviazaný a ktorý nebude mať ambíciu zapísať sa do našich dejín ako štátnik.

A možno sa mýlim. Možno Róbert Fico spácha politickú samovraždu a bude nakoniec kandidovať on sám.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |