Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico je pripravený položiť slovenskú suverenitu na európsky oltár. Výmenou za integráciu - chelemendik.sk

 

Fico je pripravený položiť slovenskú suverenitu na európsky oltár. Výmenou za integráciu

2019-06-22  (06:49)

 - Fico je pripravený položiť slovenskú suverenitu na európsky oltár. Výmenou za integráciu

 

BRATISLAVA – Už na jeseň sa môže rozhodnúť o tom, ako bude vyzerať Európska únia v nasledujúcich rokoch. A ak chce byť Slovensko pritom, musí byť pripravené aj na stratu časti národnej suverenity. 

Takúto víziu na pôde Paneurópskej vysokej školy nadhodil študentom predseda vlády Robert Fico (Smer-SD). Premiér, tak ako už viackrát, upozornil na neexistenciu inej alternatívy pre Slovensko než je Európska únia a členstvo v eurozóne.

„Sme šiesta najotvorenejšie ekonomika, samostatne nemáme šancu prežiť, sme úplne závislí na exporte. Pri prechode späť na Slovenskú korunu by podľa niektorých prieskumov došlo k devalvácii okolo 40 percent. Malo by to nedozerné následky,“ vyhlásil.

Suverenita hodná miliárd

V číslach to podľa neho znamená napríklad 20 miliárd eur, ktoré má Slovensko získať do roku 2020 z európskych fondov. Opačným smerom pritom posielame sedem miliárd eur.

„Členstvo v EÚ bolo pre nás doteraz neuveriteľné výhodne a ukazuje sa, že bude aj v nasledujúcich rokoch. Slovensko by inak nedokázalo prefinancovať svoje potreby.,“ vyhlásil Fico.

Zároveň však šéf vládneho kabinetu Slovákov pripravuje nato, že musia byť pripravení obetovať aj časť národnej suverenity. Tvrdí totiž, že ak má Európska únia prežiť, musí sa integrovať oveľa hlbšie, než si vôbec niekto vedel ešte prednedávnom predstaviť.

„Ak ide o pozitívnu stratu suverenity, buďme ústretoví. Nebol veď už samotný vstup do EÚ stratou suverenity? Všetky diskusie o strate suverenity, by sme mali nechať teoretikom. Tu musia byť prijaté rozhodnutia veľmi vážne a veľmi rýchlo,“ varoval premiér.

Škodní individualisti

Aj preto sa Fico nevyhol kritike štátnikov, ako napríklad britský premiér David Cameron, ktorí majú na budúce fungovanie bruselských inštitúcii iný názor. Ako totiž hovorí, ak vznikajú problémy, treba ich riešiť spoločne.

„Takýto individualistický princíp nikomu nepomôže. Hlbšia integrácia bude. Záleží len od nás, či budeme jej súčasťou alebo sa postavíme nabok. Už teraz funguje istá dvojkoľajnosť ,“ pripomína predseda vlády.
Zároveň pripustil, že v dôsledku týchto zmien, bude musieť parlament pristúpiť aj k zmene piliera slovenskej legislatívy.

„Ak príde k hlbšej integrácii, bude si to vyžadovať aj zmenu ústavy. Sme príliš malí, nehrajme sa na pupok sveta. Sme príliš zraniteľní,“ dodal Fico s tým, že výrazný posun v tejto otázke očakáva už na jeseň tohto roka.

„Kto sa tohto tempa nebude držať, bude veľmi rýchlo vyradený,“ uzavrel.

aktualne.atlas.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |