Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico by odobral slovenské občianstvo - chelemendik.sk

 

Fico by odobral slovenské občianstvo

2020-05-29  (05:36)

 - Fico by odobral slovenské občianstvo

Fico by odobral slovenské občianstvo tým, ktorí prijmú maďarské

BRATISLAVA. Najadekvátnejšou odpoveďou na maďarský návrh o dvojakom občianstve by bolo prijatie preventívnych opatrení ešte predtým, než Budapešť tento zákon schváli. V relácii Slovenskej televízie O 5 minút 12 to vyhlásil premiér a šéf Smeru Robert Fico.

"Bolo by správne, keby sme prijali nasledujúci zákon - ale musíme o tom hovoriť, to neznamená, že s týmto ideme, je to môj osobný názor - že ak má niekto občianstvo Slovenskej republiky a dobrovoľne sa stane občanom iného štátu, tak by mal stratiť slovenské občianstvo, tosa netýka takých prípadov ako je narodenie alebo uzatvorenie manželstva," konštatoval v STV Fico.

Predseda vlády tvrdí, že je potrebné stanoviť bezpečnostné riziko vyplývajúce z návrhu daného zákona a následne sa obrátiť na vysokého komisára OBSE pre národnostné menšiny Knuta Vollebaeka.

Dobrovoľné prijatie iného občianstva znamená stratu pôvodného napríklad v Česku. Na Slovensku by si úprava vyžiadala zmenu ústavy i ďalších zákonov. Fico je presvedčený, že Maďarsko chce okrem občianstva rozšíriť na slovenských občanov maďarskej národnosti i volebné právo, čo Budapešť oficiálne poprela.

Fico ma strach o identitu národa

"Bude sa zosilňovať maďarská štátna identita tým, že budú mať maďarské občianstvo," predpovedá Fico.

Premiér má o juhu Slovenska v prípade uzákonenia dvojakého občianstva Maďarskom predstavu. "Najmä tí, ktorí by si takéto občianstvo zobrali, by mohli mať po domoch maďarské zástavy, hrala by sa maďarská hymna, jednoducho by sa správali viac ako občania Maďarskej republiky než občania Slovenskej republiky," tvrdí Fico. Obáva sa, že by sme boli svedkom pretrhania identity týchto obyvateľov so Slovenskom.

Fico v STV opäť pripomenul, že citlivé problémy by mali krajiny riešiť bilaterálnymi zmluvami. Pripustil, že dvojstranná dohoda medzi Slovenskom a Maďarskom by mohla stanoviť isté pravidlá uznávania dvojitého občianstva, ale Budapešť mala záujem len o jednostranné rozhodnutie. "Je tu možno predstava, že sme také ovečky, ktoré sa nechajú zarezať, a keď idú na ten bitúnok, tak ešte vrtia tými chvostíkmi, to nie je pravda. Slovensko sa musí proti týmto veciam brániť, lebo už ide o veľmi veľa," dodal Fico.

SMK: Šíria hystériu

Strana maďarskej koalície považuje dnešné vyjadrenia premiéra Roberta Fica k situácii maďarskej komunity na Slovensku za nepravdivé. "Pravda je taká, že právna úprava a inštitucionálne garancie pre národnostné menšiny skoro vo všetkých európskych krajinách sú vyššie ako v Slovenskej republike," uviedla Eva Dunajská z tlačového oddelenia SMK. Podľa nej už Slovákov v oblasti garancie úrovne menšinových práv predbehli aj Rumuni a Srbi. "Slovensko dokonca znížilo túto úroveň prijatím primitívneho zákona o štátnom jazyku a neustálymi útokmi na Maďarov," konštatuje vo svojom vyhlásení SMK.

Strana Pála Csákyho odporúča premiérovi do pozornosti výsledky prieskumov verejnej mienky, podľa ktorých skoro sto percent Maďarov hodnotí situáciu v menšinovej oblasti za uplynulé volebné obdobie ako horšiu v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. "A ak sa čuduje pán premiér, že niektorí Maďari na Slovensku majú záujem aj o štátne občianstvo Maďarskej republiky, nech analyzuje v prvom kroku preambulu ústavy, ktorá vtláča občanov maďarskej národnosti do pozície druhoradých občanov Slovenskej republiky, nech odsúdi neustále protimaďarské útoky, nech podporí zrušenie zákona o štátnom jazyku a nech sa ospravedlní Hedvige Malinovej a futbalovým fanúšikom z Dunajskej Stredy," dodáva SMK. Premiérovi zároveň pripomína, že je ústavnou povinnosťou predsedu vlády vytvárať pozitívnu spoločenskú klímu aj pre menšiny a nie rozosievať atmosféru hystérie.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Sergej Chelemendik   |   2010-05-16  (18:49)
50%  
mínus plus
  Это правильное решение

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |