Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico: Toto je zlá vláda. Chceme ju čo najrýchlejšie vymeniť - chelemendik.sk

 

Fico: Toto je zlá vláda. Chceme ju čo najrýchlejšie vymeniť

2020-02-28  (15:02)

 - Fico: Toto je zlá vláda. Chceme ju čo najrýchlejšie vymeniť

20.2.2011

"Toto je zlá vláda a my robíme všetko pre to, aby bola čo najrýchlejšie vymenená," vyhlásil podpredseda parlamentu a šéf Smeru-SD Robert Fico v relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy.

Podľa expremiéra je vhodná situácia, aby ľudia porovnali jeho predchádzajúcu vládu so súčasnou. "Ľudia chcú vidieť silného premiéra, funkčnú vládu, že sa budú stavať diaľnice, že sa budú starať vládne orgány o ceny energií, že tu nebude také zdražovanie, aké je," zhodnotil.

Zdražovanie a privatizácia 

Vnútrokoaličné politické súboje podľa neho slúžia najmä na to, aby prekryli skutočné problémy občanov, najmä "masívne zdražovanie, výraznou mierou spôsobené zbytočným konsolidačným balíčkom vlády". 

Fico zdôraznil, že Smer-SD nebude pomáhať vláde pri rozhodnutiach, kde má iný názor. "Pokiaľ ide o národnoštátne záujmy SR, pokiaľ ide o obrovské projekty ako sú diaľnice, atómové elektrárne, tu sa môže oprieť vládna koalícia určite aj o hlasy strany Smer-SD," tvrdil Fico.

diaľničný úsek okolo Popradu

Pre socialistov je dôležité zachovanie kontroly štátu nad slovenskými teplárňami. "Urobíme všetko pre to, aby pravicová vláda nepristúpila k privatizácii," povedal. Smer-SD preto na mimoriadnu schôdzu parlamentu predloží návrh na zastavenie privatizácie strategických podnikov a návrh zákon o dani pre banky, ktorý by znížil DPH.

Znova o dvojakom občianstve

Fico označil koalíciu za zodpovednú za to, že niektorí ľudia strácajú slovenské občianstvo napriek tomu, že nezískajú maďarské. Poznamenal, že mali fantastickú šancu prijať novelu zákona, ktorou by tomu zamedzili, ale nestalo sa tak, keďže nie sú schopní dohodnúť sa ani na základných národnoštátnych záujmoch.

Expremiér je presvedčený, že zmenou zákona o štátnom občianstve sa treba opätovne zaoberať, aby slovenské občianstvo stratil iba ten, kto získa cudzie na základe súčasne platného maďarského zákona o dvojakom občianstve. "Iná cesta jednoducho neexistuje," dodal.

Žitňanská vraj nesiaha Harabinovi ani po päty

Šéf ľavičiarov tvrdí, že premiérka Iveta Radičová zatajila v decembri 2010 rezolúciu Výboru ministrov spravodlivosti Rady Európy, ktorá uvádza, že vďaka opatreniam, ktoré prijala Ficova vláda a vtedajší minister spravodlivosti Štefan Harabin, sa stiahli prieťahy v súdnych konaniach z priemerných 18 na 13 mesiacov. "To sú konkrétne výsledky," obhajoval Fico justíciu z čias jeho vlády. 

 

"Harabin bol ministrom mojej vlády. Ja sa nebudem vyjadrovať k expresívnemu spôsobu jeho komunikácie s verejnosťou a s médiami, ale fakt je ten, že sú za ním konkrétne výsledky. Pani Žitňanská nesiaha, pokiaľ ide o výsledky v práci, pánovi Harabinovi ani po päty," povedal Fico.

Na stav vo vedení rezortu spravodlivosti bude Smer-SD v krátkej budúcnosti reagovať. "Nič ešte neurobila (Žiťňanská, pozn. red.), len pripravuje politické komisie a čistky. Nič iné neurobila," dodal Fico.

Hrušovský: Nie je to zlá vláda, ale zodpovedná

Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský odmietol Ficove výroky o súčasnej zlej vláde. Predchádzajúci kabinet by so súčasným neporovnával z pohľadu ľavicovosti či pravicovosti, ale meradlom zodpovednosti a nezodpovednosti. Radičovej vláda je podľa neho zodpovedná, kým Ficova bola nezodpovedná.

Zastaveniu nárastu cien zabránila v roku 2008 len hospodárska kríza, zdôraznil Hrušovský.

 

Na margo dvojakého občianstva poznamenal, že treba hľadať kompromis pre rozdielne postihovanie nadobúdania cudzieho občianstva. Prísnejšie normy by tak mali platiť na tých, ktorí ho získali v rozpore s medzinárodným právom. "Chceme hľadať dobré rozhodnutie, ktoré bude tak vyhovovať občanom iných národností, ako väčšinovým občanom SR," uviedol Hrušovský.

Koaličná kríza v zlyhávaní hodnôt

Súčasnú situáciu v koalícii považuje šéf poslaneckého klubu KDH iba za krízu v zlyhávaní dohôd. "Ale tú prekonáme," vyhlásil.

 

Koalícia si podľa neho musí priznať svoje problémy, podstatné však je, že má v parlamente stále väčšinu. Stratila vraj jedine poslanca Igora Matoviča, ktorého vylúčili z poslaneckého klubu strany SaS. Odchod Andreja Ďurkovského z klubu KDH je len stratou de iure, nie de facto, pretože poslanec sa zaviazal podporovať vládnu koalíciu.

Matovič sa po voľbách vymedzil podľa Hrušovského "ako politik, ktorý nie je vždy v zhode a kompatibilný s programom strany, za ktorú na kandidátnej listine kandidoval." Za to, že neboli zohľadnené požiadavky ľudí okolo Matoviča pri tvorbe vládneho programu, je zodpovedný predseda strany SaS Richard Sulík, dodal Hrušovský.


aktualne.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Oracle 911   |   2011-02-20  (17:13)
50%  
mínus plus
  Priznávam sa vládou Radičovej som čakal šikovnejšiu a schopnejšiu vládu, pretože pán Fico riešil "Maďarskú otázku" dosť nešikovne a pri výbere koaličných partnerov bol dosť nešikovný.

Kradli dosť nešikovne a okato, druhá vec je že všetko viac-menej fungovalo (až na ten sociálny štát) a bola to vláda, síce dosť nemotorná ale naša.

I táto vláda chce kradnúť a kradne, ale prirovnal by som ju ku komatóznemu pacientovi ktorému orgány už zlyhávajú a je držaná pri živote len pomocou prístrojov (sponzorovia ako Soros)


strelec   |   2011-02-20  (20:38)
58%  
mínus plus
  V dobe krátko po voľbách malo byť každému súdnemu človeku v SR jasné čo sa tu vytvorilo. Kto prispel k zvoleniu tohto nepodareného kripľa sa mal hanbiť. Niektorým to nie je žiaľ jasné do dnes, minimálne si to nechcú pripustiť. Mohli by sme tento obsah dlho rozvíjať, ale len jednu súvislosť. Predstavte si dobu nedávnu a reakcie médií proti vláde p. Fica. Máte ? A teraz aplikujte ten istý postup médií na vládu zlepenca. Je to rozdiel čóo, je to úplne o inom. Ono vyzerá, že doba na odstránenie hanby Slovenska nastala, všetky prieskumy a hlasovania vravia jasnou rečou - veľa násobne má Smer navrch. Pozor, len do doby, pokiaľ nepôjde o uchopenie moci, pokiaľ sa médiá neprebudia. Potom opäť Smer "zaorajú". Kde to sme, ako to, že sme takto nechali zvlčiť strážne psy demokracie? Čo s tým - jedine palicami po hlave.


Ján Molnár   |   2011-02-20  (23:22)
50%  
mínus plus
   "Ľudia chcú vidieť silného premiéra, funkčnú vládu, že sa budú stavať diaľnice, ...

TAK TAK a ešte vyrábať autá, len prosím vás žiadne domovy dôchodcov, internáty, domovy sociálnych služieb, školy, jasle, škôlky, nemocnice, nájomné byty alebo nedajbože cenovo dostupné byty pre pracujúcich s príjmom 500euro mesačne (2 mil.pracujúcich)


Sheelagh   |   2011-02-21  (09:10)
50%  
mínus plus
  pán Molnár, Vy asi ešte nemáte deti, však?

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |